עשרת הדרכים לחסוך כסף בחברה שלכם

בעלי עסקים קטנים חייבים לודא שהם עומדים במסגרת התקציב. חיסכון בעלויות יכול להגדיל את תזרים המזומנים בחברה ולצמצם בעלויות התפעול. להלן טיפים איך לחסוך כסף בחברה שלכם. שתפו אותם עם אנשי מפתח בצוות העובדים שלכם. דאגו שעובדיכם יקראו את המאמר הנ"ל, הם יכולים לזהות הזדמנויות לחיסכון בכסף.

1. בדקו את החשבונות שלכם

חשוב לבדוק את חשבון הטלפון, חשבון שירותי האינטרנט, משלוחים, שכירות חודשית של המשרד והוצאות דומות. עם התפתחות הטכנולוגיה עסקים קטנים מצאו אפשרויות חדשות לחיסכון בעלויות התקשורת, כגון מרכזיות. אתם יכולים לחסוך בעלויות באמצעות מציאת שירותים במחירים סבירים.

2. בדקו את פוליסת הביטוח שלכם

תוכל לחסוך בעלויות אם תעריכו מחדש את פוליסת הביטוח של העסק. לדוגמא, האם פוליסת הביטוח עדיין מתאימה לצרכים של העסק, או שאתם יכולים להוריד סעיפים מסוימים וכך להקטין את עלויות הביטוח. חשוב לודא שיש לכם מספיק כסף כדי לכסות את מחיר ההשתתפות העצמית.

3. שלמו מראש

ערכו מראש רשימה של הציוד המשרדי שאתם זקוקים לו. בין אם מדובר בשקיות אשפה או נייר צילום, קנו את המוצרים בכמויות מסחריות וכך תוכלו לנצל מבצעי מכירות ומכירות מלאי של סוף שנה.

4. סיימו או הקטינו את חוזה השכירות

מחיר הנדל"ן יכול להיות עלות קבועה גדולה. אם אתם קצרים במזומן, דברו עם בעל הנכס על הורדת מחיר השכירות אפילו באופן זמני, או מעבר לשטח קטן יותר באותו הבניין. רוב הסיכויים שהוא לא ירצה להפסיד אתכם, ואף יסכים לנהל מו"מ.

אם אתם חברת סטארט אפ, וצוות העובדים יכול לעבוד מכל מקום יכול להיות שלא תזדקקו למשרד. הסירו את המגבלות הפיזיים של משרד ותוכלו לחסוך בדמי השכירות, בציוד ועוד.

5. עברו לשירותי ענן

תחזוק ועדכון שרתים יכול להיות עסק יקר, במיוחד אם ישנה עלייה פתאומית בתנועה או בפעילות החברה. בדיוק כמו אצל פרילנסרים, מחירי שימוש בשרתי ענן ושטחי אחסון נקבעים לפי הצורך של הלקוח.

6. שכרו פרילנסרים

אם החברה בצמיחה, אבל אתם לא מרגישים בטוחים מספיק להעסיק עובדים במשרה מלאה, שקלו להעסיק פרילנסר לפי שעות. כך תשלמו רק על העבודה שאתם צריכים. בד"כ נהוג להעסיק פרילנסרים עבור תפקידים מקצועיים, כגון מפתחי תוכנה, מעצבי אינטרנט, קופירייטרים, אנשי יח"צ, יועצים, אנשי מקצוע שונים וכדומה.

7. קנו בכמויות גדולות

חלק מבעלי העסקים מציעים הנחה של 10 אחוזים או יותר אם משלמים 6 חודשים או יותר מראש. ספקים עשוים להציע לכם לשלם מקדמה תמורת הנחה. אם אתם קונים בכמויות גדולות, תשלום מקדמה יחתוך בעלויות שלך.

8. חסכו במתנות ללקוחות

אם אתם נוהגים להעניק מתנות ללקוחות או לעובדים בחגים, השתמשו בקופונים ובהנחות יומיות לרכישת המתנות.

9. השתמשו במשאבים עסקיים חינמיים באינטרנט

מחפשים ייעוץ עסקי? לפני שאתם משלמים ליועץ לפי שעה, חפשו משאבים חינמיים באינטרנט, כגון בלוגים וקהילות לחיסכון בכסף. ארגונים כמו מרכזי SBA ו-ASBDC מציעים ייעוץ עסקי ותוכניות חונכות ללא תשלום, כולל יצירת תוכנית עסקית.

10. חפשו תוכנות חינמיות באינטרנט

למה לשלם לתוכנות עם רישיון כאשר ישנן תוכנות חינמיות זמינות? GoogleDocs, 37Signals ו- MailChimp הן דוגמאות לתוכנות חינמיות ברשת, הציעות פתרונות לעיבוד מסמכים, שליחת מיילים וניהול פרויקטים.

טיפ בונוס

כשאתם מתחילים לחסוך בעלויות, ודאו שאתם לא פוגעים ביכולת המכירה של החברה וביכולת שימור הלקוחות.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים