האם תפטרו קרוב משפחה?

סינתיה רוברטסון, מנהלת רכש בחברה גדולה תובעת את אח שלה (שבמקרה הוא הבוס שלה) מפני שפיטר אותה עקב שימוש בטלפון הנייד שלה בעבודה.

כאן העניין מסתבך: אח של רוברטסון, דיוויד בון היה בכלא במשך חודש מפני שהעלים מס. רוברטסון טוענת שהיא פוטרה מפני שהיא עזרה לסוכני הממשלה בחקירה נגד אח שלה.

בון הואשם בכך שהשתמש בחברה שלו כדי לשלם הוצאות אישיות בשווי 229 אלף דולר (כגון, חופשות משפחיות, רכישת נשק ושיפורים בביתו, כולל בריכת דגים) אותם העביר כהוצאות עסקיות לגיטימיות. בנוסף, הוא לא דיווח על ההכנסה בדו"ח החזרי המס שלו. לאחר שהשתחרר מהכלא חזר לתפקידו כנשיא החברה.

החברה המייצרת מבחר מוצרים מסחריים ותעשייתיים עבור מתקנים גרעיניים נוסדה על ידי רוברט בון (אביהם של רוברטסון ובון) ונפטר באפריל 2011. דיוויד בון נשאר נשיא החברה משנת 1994.

על פי התביעה, רוברטסון פוטרה מפני שהיא "החתימה שעון ביציאה" כאשר היא השתמשה בטלפון הנייד שלה לשיחות אישיות ובגלל שהיא "הטרידה" עובדים מפני שחיפשה מידע שהיה לה גישה אליו. לפחות עוד שני עובדים פוטרו מפני שהם שיתפו פעולה עם הסוכנים בחקירה.

דיוויד בון ישב בכלא 30 ימים בחודש אפריל אחרי שהודה באשמה באוגוסט 2011 על סעיף אחד, הגשת דו"ח מס שגוי. באוקטובר 2011, רוברטסון ניסתה לזמן ישיבת מועצת מנהלים כדי לאשר העסקת משרד הנהלת חשבונות חיצוני. כאשר עשתה זאת, היא גילתה כי היא ואמה, ג'קלין בון הוסרו ממועצת המנהלים ביחד עם עוד מספר קרובים.

אנדרו ג. בוזי ג'וניור, עורך דין המייצג את החברה בתביעה טוען כי החברה קיימת כבר יותר מ-70 שנה ומצער מאוד שעובד לשעבר בחר להשתמש באירועים האחרונים כתירוץ לכסות התנהגות בעייתית וביצועי עבודה גרועים. החברה בטוחה שהאמת תנצח והחברה תזוכה.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים