יתרונותיו מפזר חום תעשייתי

המאמר באדיבות: מ.א.מ וינברג – הירש

יושבים במשרד קפוא גם באוגוסט? משוועים למעט חמימות מנחמת? הכירו האמצעי היעיל לחימום משרדים קטנים וגדולים, במאמר שלפניכם.

כיצד פועל מפזר חום תעשייתי?

ישנם ימים קרים מאוד שבבית או בחללים קטנים ניתן בקלות להתגבר עליהם בכל אמצעי חימום, אך במקומות גדולים- אולמות תצוגה, חנויות גדולות, אולמות ייצור גדולים, אולמות אירועים ועוד, יש צורך באמצעי חימום מסיבי אשר חומו מתפזר במהירות. לכן במקומות ציבוריים רבים מפזר חום תעשייתי הוא מכשיר חימום נוח ויעיל.

מפזר חום תעשייתי, בדומה למאוורר תעשייתי המיועד לקירור חללים גדולים, ניתן לתליה. הגובה נותן לו יתרון בפיזור האוויר החם באופן מהיר יותר. מבחינת מבנהו, דומה מפזר חום תעשייתי למפזר החום הביתי המוכר לכולם.

הוא מחמם על ידי "זריקת" אויר חם לחלל, ממש כמו המפזר הביתי. ההבדל הא בעוצמת העבודה והיקפיה. ניתן להתאים את מפזר החום לגודל החלל. ישנם מפזרי חום היכולים להגיע לעוצמות שונות. בנוסף, בדומה למאוורר, בכל מפזר חום ישנן 2-3 מהירויות וניתן לווסת את מהירות הפעולה.

מכשיר חסכוני ובטיחותי

מפזר חום תעשייתי הוא בעל יתרונות רבים. זהו מכשיר קטן ונייד אשר ניתן להתקינו בקלות, זאת בניגוד למערכת מיזוג מרכזי ואפילו מזגן. הוא צורך כמות נמוכה של חשמל באופן משמעותי בהשוואה למזגן בשל העובדה שהוא עובד עם תרמוסטט וכאשר הטמפרטורה מגיעה לטמפרטורה הרצויה מפזר החום מפסיק את עבודתו.

כמו מאוורר, גם מפזר חום אינו מייבש את האוויר כחלק מפעולת החימום כפי שעושה מזגן. אמנם מפזר החום הוא חסכוני, אך הדבר אינו גורע מיעילותו וגם לא מבטיחות השימוש בו. כאשר ישנה תקלה במכשיר הוא מתנתק ומפסיק את עבודתו באופן מיידי כך שאינו עלול לגרום לשריפה. באופן כללי אין לכסות את המכשיר וגם לא להרטיבו אך הוא מוגן רטיבות כי גופי החימום עשויים נירוסטה.

מגוון שימושים למפזר החום

מפזר חום תעשייתי נמצא בשימוש בסוגים שונים של חללים ולמטרות שונות. ראשית, גם בחללים בהם ישנה מערכת מיזוג מרכזית או מזגן ניתן להשלים את פעולתם באמצעות מפזר החום.

הדבר חוסך למזגן עבודה כך שהוא צורך פחות חשמל. ניתן להשתמש במפזר החום כתחליף למזגן שאינו תקין, בייבוש בטון באתר בניה, בחימום חממות או מתקנים חקלאיים כמו לולים ורפתות וחימום מתחמים ניידים לאירועים ופנאי כמו אוהלים או מבנים שמתקיימים בהם ירידים ואירועי פנאי אחרים.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים