בוחרים מדפסת ונשארים בקונטרול

מאת: טל אייזנמן

כמה זה עולה לנו?

בטרם תיגשו לתהליך של בחירת מדפסת לעסק, הגדירו לעצמכם את התקציב והקפידו לעמוד בו. זכרו להוסיף לתקציב הראשוני של קניית המדפסת גם את עלויות התפעול השוטף שלה, כלומר את מחירי הנייר ומדפסות הדיו. אין להמעיט בחשיבותו של סקר מחירים מקדים והגדרת תקציב ריאלי.

רגילה, גדולה או ענקית?

התשובה לשאלה האם לרכוש מדפסת קומפקטית לשימוש ביתי או מדפסת ענק לשימוש משרדי תלויה כמובן באופן העסק שלכם. ככל שגודל המדפסת עולה, כך משתפרים ביצועיה ואיכות ההדפסה.

בהחלט יתכן שעסק קטן שפועל מהבית יוכל להסתפק במדפסת פשוטה יחסית בעלת מהירות נמוכה ואיכות הדפסה סבירה, אולם אין ספק שעבור עסק גדול בעל היקף פעילות רב יהיה צורך להשקיע במדפסת חזקה מאוד.

שחור לבן או צבע?

אם רוב עבודות ההדפסה שלכם יהיו מכתבים, טבלאות או קבלות, מוטב לעשות זאת בשחור לבן. אולם אם תרצו להדפיס חומרים שיווקיים, מצגות מעוצבות או תמונות, כדאי לבחור במדפסת המסוגלת להדפיס גם בצבע.

מומלץ כי בטרם הרכישה תבקשו לבחון את איכות ההדפסה בעצמכם כדי שתוכלו להשוות בין אותו אלמנט גרפי המודפסת במדפסות שונות.

שוב נגמר הנייר?!

אחד הדברים המרגיזים בעבודה עם מדפסות הוא לגלות שנגמר הנייר. על כן כדאי לבחור מדפסת שתוכל להכיל כמות גדולה של דפים כדי שלא תצטרכו למלא את המחסנית מספר פעמים ביום.

בנוסף, יש לקחת בחשבון את מספר סוגי הנייר בהם אתם מתעתדים להשתמש: האם תספיק לכם מחסנית לדפים בגודל סטנדרטי בלבד, או שבכוונתכם להדפיס גם על מעטפות, כרטיסי ביקור וגדלים נוספים של נייר? ואם כן, באיזו תדירות?

זאת עליכם לדעת כדי להחליט האם למדפסת שתרכשו צריכים להיות מספר מחסניות נייר או שניתן להסתפק באחת בלבד.

רגע, על מה לחצתי?

כדי שלא תצטרכו לאתר את איש המחשבים או להתקשר לתמיכה הטכנית של חברת המדפסות בכל פעם שעליכם להדפיס מסמך, כדאי שהמדפסת תהיה נוחה לשימוש ובעלת ממשק ידידותי למשתמש.

כיום, מדפסות רבות מגיעות עם מסכי מגע ואייקונים גדולים יחסית, אולם יתכן גם ששפע המידע יגרום לבלבול וכך לשימוש לא נכון. הדרך הכי טובה לדעת – נסו בעצמכם את התפריט שעל הצג, שנו תכניות ופרמטרים. הסתבכתם? זו כנראה לא המדפסת שלכם.

ומה עוד היא יודעת לעשות?

קיים בשוק מגוון מכשירים שכוללים מדפסת, סורק, מכשיר פקסימיליה ומכונת צילום – הכל בחבילה אחת. אם אתם בשלב של הקמה או רענון ומעוניינים לרכוש את כל הציוד המשרדי הדרוש, כדאי לשקול קניית מדפסת משולבת שכזו, שכן הדבר יחסוך מקום במשרד.

מאידך, אם כבר יש לכם מכונת צילום ואתם לא באמת זקוקים לסורק, יתכן שחבל על ההשקעה ומוטב לרכוש מדפסת בלבד.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים