רילוקיישן

איך להתמודד עם מעבר המשרד לחו"ל

בשני העשורים האחרונים המון חברות וסטרטאפים ישראלים מנסים את מזלם בארצות זרות ושונות בעולם. הקלות במיסים, קהל יעד רחב וגדול יותר ועוד מגוון פרמטרים הם אלו שמושכים את העסקים בישראל להגר למדינות אחרות בעולם.

מאז ומעולם אנשי עסקים בישראל חולמים על הצלחה בחו"ל, אך תמיד מהדהדת השאלה, איך עושים את זה? כדי להצליח במדינה אחרת בעולם ראשית כל עליכם לדעת איך להעביר את העסק או את המשרד לחו"ל בצורה הטובה ביותר והקלה ביותר.

ובכן, הכנו לכם רשימה קצרה ומפורטת כיצד ניתן להעביר את המשרד לחו"ל ואיך להתמודד עם זה בצורה הקלה והנוחה ביותר.

אל תשאירו אחריכם חובות

אלפי חברות, משרדים וסטרטאפים ישראלים בתחילת דרכם לוקחים הלוואות מהבנק, אשראי לעסקים וכו' לשם תפקוד מלא של העסק וניהול ההוצאות השוטפות. פעולת ההגירה של החברה מביאה עמה איום על הבנק שמא העסק יעבור ולא ישלם את חובותיו. לכן, לחלק מהחברות בחוזה עם הבנק שאין באפשרותם להגר עם העסק לחו"ל עד תום תשלום החוב. במידה וקיים לכם חוב בבנק ובכל זאת הנכם רוצים לעשות את ההגירה למדינה זרה, כסו את ההלוואות והחובות שלכם – ובצורה הזו תוכלו לעבור בראש שקט ובלי בעיות מצד הבנקים ומס הכנסה.

בדיקת נכונות העובדים

על אף שלחלקכם זה נשמע קצת אבסורד, לא כולם מעוניינים לרדת מהארץ ולהתחיל לעבוד במדינות זרות. לכן, לפני שאתם מתחילים את תהליך ההגירה של העסק, החברה או הסטרטאפ כנסו את העובדים שלכם לישיבה והסבירו להם מה השינויים שעומדים לקרות לטובה ולרעה, תנו גיבוי לעובדים נשואים עם ילדים. בדקו עם העובדים מה דרוש להם לשם הרילוקיישן האישי שלהם ועזרו להם בזה.

למדו את השפה מראש

חברות ועסקים שמעוניינים לבצע מעבר למדינה שאינה דוברת אנגלית חייבת ללמוד את שפת המקור של אותה מדינה. דבר שכזה עשוי לסייע לכם בעת המעבר ויעזור לכם להתאקלם בקלות וביעילות.

טרום שליחות

דרך מצוינת להתמודד עם המעבר זה לשלוח כמה עובדים למדינה בה ימוקם העסק/המשרד החדש, כך שבמהלך שהותם במדינה יוכלו לארגן מראש את כל הסידורים הדרושים לשם המעבר. זו אופציה אידיאלית מאוד במידה ולחברה יש את היכולת המימון לדבר.

עברו בקיץ

רילוקיישן בתקופת הקיץ עדיף על פני עונות אחרות, וזאת מהסיבה הפשוטה שלרוב עובדי החברה יש ילדים, תקופת הקיץ במרבית המדינות בעולם זו תקופת חופש מהלימודים. מעבר בקיץ יפחית את הלחץ של העובדים שלכם ויעשה את ההתמודדות עם המעבר קל ונוח יותר.

מכירת ציוד יקר ערך

אפשרות נוספת אשר נוקטים עסקים שמתכוונים להעביר את המשרד לחו"ל היא מכירת ציוד וריהוט בעלי ערך. במקרה כזה ניתן לבצע את העסקת המכירה ב"שלט רחוק" – כאשר תזמינו חברת פינוי מתאימה, תנו לה את ההנחיות המתאימות להעביר את הציוד והריהוט בעל הערך שלכם לידי הרוכש החדש (בהצגת תעודת זהות כמובן).

באמצעות הסיוע של חברת האחסון והפינוי תוכלו לבצע את הרילוקיישן בקלות וללא דאגות של העברת ציוד כבד ושליחתו לחו"ל.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים