כיצד לבחור משרד חדש

תקציר מאמר מתוך אתר

מקום העבודה בד"כ גדל בהתאם לעסק שלכם. חברות סטארט אפ רבות מעדיפות לעבוד מהבית אך כשהעסק מתרחב, המשרד הביתי כבר לא מספיק. האם זה נשמע לכם מוכר? אם כן, הגיע הזמן למצוא משרד חדש עבור חברת הסטארט אפ שלכם. כשאתם מחליטים האם החברה שלכם זקוקה למשרד חדש, ישנם 4 פרמטרים חשובים שכדאי לקחת בחשבון:

1. השכרת משרד באופן קבוע או על פי דרישה

השיטה המסורתית של השכרת משרד כוללת השכרה קבועה לאורך זמן מבעל הנכס. בתור התחלה, השכרת משרד זו השיטה הזולה ביותר שאתם יכולים למצוא. כמו כן, יש משהו מאוד מושך בעובדה שיהיה לכם נכס שיקשר אתכם למקום מסוים בטווח הארוך. החסרון בשיטה זו זה חוסר גמישות. אתם צריכים לנהל את הנכס ולשלם עליו לפעמים אפילו את כל השכר החודשי שלכם.

השיטה האלטרנטיבית שאתם יכולים לשקול היא השכרת משרד על פי הצרכים שלכם. המשרדים האלה בד"כ מגיעים עם כל השירותים שאתם צריכים החל מחיבור לאינטרנט ועד לחדרי ישיבות מפוארים. זה אומר שאתם לא צריכים לדאוג לשום דבר אחר חוץ מהחברה שלכם. כמובן שלכל דבר יש מחיר. בד"כ השכרת משרד על פי הצורך יקר יותר מהשכרה רגילה, אך אם אין לכם בעיה כספית, שווה לשקול השכרת משרדים על פי הצורך.

2. אופציות קונבנציונליות או אלטרנטיביות

אם אף אחת מהשיטות לא נשמעת לכם, אתם תמיד יכולים לשקול משהו קצת שונה, כמו השכרת שולחן בבניין של חברה אחרת. השכרת משרדים משותפים דומה לשיטת השכרת המשרדים על פי הצורך, בשניהם הכל כבר כלול בחשבון הסופי שלכם. קחו בחשבון שיכול להיות שלא תמיד יהיו לכם כל האופציות במשרד משלכם, תהיה לכם רק גישה לאינטרנט ויספקו לכם שולחן וכיסא.

במשרדים משותפים לא תרגישו שאתם נמצאים במרחב שלכם מפני שאין לכם שליטה על סביבת העבודה או האנשים שתחלקו איתם את החלל. בנוסף, יש גם מספר בעיות אבטחה: אתם יכולים לשלוח מידע רגיש דרך רשת משותפת ויכול להיות שלא תצליחו לנעל את החפצים שלכם כמו שצריך בלילה.

3. עיר מרכזית או פרברים

עכשיו כשהחלטתם איזה חלל אתם רוצים, ההחלטה הגדולה הבאה שלכם צריכה להתייחס למיקום המשרד. אם אתם רוצים מיקום יוקרתי שיכול להרים את התדמית שלכם, אז מרכז העיר זו האופציה הטובה ביותר עבורכם.

האלטרנטיבה, ככל שתתרחקו ממרכז העיר המחירים רק ירדו וירדו. לכן, אם המיקום לא חשוב לכם, תוכלו לחסוך קצת מזומנים ולהתמקם מחוץ למרכז.

בכל דרך שתבחרו, ודאו שהמשרד ממוקם במקום נגיש לעובדים וללקוחות. האם יש חניון ציבורי או תחבורה ציבורית במשרד החדש במרכז העיר? האם המשרד ממוקם במקום מרוחק כך שהעובדים שלכם לא יוכלו להגיע?

התחבורה צריכה להיות השאגה העיקרית שלכם כשאתם בוחרים מיקום למשרד חדש, למרות שאם תמצאו מקום מבריק, העובדים שלכם ימצאו דרך להגיע. לפחות על פי הניסיון שלנו בתחום.

4. האם לחפש מתווך משרדים או לנסות למצוא משרד לבד

הפרמטר הנ"ל מתייחס לחברות סטארט אפ שהחליטו להשכיר משרד קונבנציונלי. אתם צריכים לקבל החלטה הם לפנות למתווך משרדים ונדל"ן או לא. המתווך יכול להביא ידע ויכולות ניהול מו"מ. אך זכרו שהם גובים בד"כ 10% בנוסף לשכר השנה הראשונה.

אם אתם מנסים למצוא משרד לבד, לא רק שתחסכו קצת כסף, אלא תוכלו למצוא את החלל הספציפי שרציתם. אחרי הכל, מי מכיר את החברה שלכם יותר טוב מכם? אולם קחו בחשבון שבחירת משרד באופן עצמאי יכולה להיות חוויה מלחיצה שתבזבז לכם הרבה זמן.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים