6 טיפים לניהול זמן עבור יזמים צעירים

תקציר מאמר מתוך אתר

ברגע שתכירו את הטריקים הנכונים לניהול זמן תוכלו להגדיל את הפרודוקטיביות בחברה שלכם.

בטוח ששמעתם שזמן שווה לכסף, אבל זה הופך להיות הרבה יותר חשוב כשאתם יזמים צעירים. לא תמיד יש לכם את המשאבים להשיג את כל מה שאתם רוצים, לכן אתם צריכים ללמוד איך להשיג את המיטב מצוות העובדים הקטן שיש לכם.

לחלק מהחברות הטובות ביותר בתעשיה אין צוותים גדולים אלא צוותים יעילים. 6 הטיפים הבאים יסייעו לכם לנהל את הזמן ביעילות ולהימנע מהתמודדות עם משימות רבות מדי:

 

1. ערכו רשימה ועקבו אחריה

אחד הדברים החשובים ביותר בניצול זמן הוא לדעת היכן אתם מבזבזים אותו. צרו רשימת מטלות ועקבו אחרי המטלות שאתם צריכים לבצע. אמנם יהיו כמה פסי ההאטה בהמשך הדרך, אבל תוכלו למנוע הרבה כאבי ראש אם רק תשבו ותחשבו על תוכניות עתידיות.

קבעו תוכניות להיום, לעוד חודש ולעוד שנה. צרו גם תוכניות לצוות שלכם, כך שתוכלו לדעת למה לצפות מהם והם לא יצטרכו להסתמך עליכם כדי לדעת מה לעשות בהמשך.

 

2. חשבו מה אתם רוצים לעשות לפני שאתם עושים זאת

לפני שאתם מרימים את שפורפרת הטלפון ומבצעים שיחה, חשבו מה אתם רוצים להשיג. הזכירו לעצמכם מה אתם צריכים לעשות כך שלא תסטו מהנושא ברגע שתתחילו לדבר. זכרו שאתם צריכים להתמודד עם הרבה מטלות במהלך היום, כך שאם תצטרכו שוב ליצור קשר עם מישהו זה עלול להיות מאוד בעייתי ולגזול זמן רב. אמרו לצוות שלכם שאתם מצפים לקבל את אותו היחס מהם.

 

3. התרכזו

לפעמים אנחנו פשוט מוסחים מהפעילות היומיומית שלנו. אם אתם רוצים לבצע דברים, אתם חייבים להתרכז במה שאתם עושים. אל תתנו להסחות דעת למנוע מכם מלהשלים את המטלות שאתם צריכים לעשות.

צרו שלט "נא לא להפריע" ותלו אותו על הדלת שלכם כשאתם לחוצים בזמן. אתם יכולים לעשות את אותו הדבר בשביל הצוות שלכם, הם צריכים להתרכז בדיוק כמו שאתם צריכים. הקפידו שכולם יהיו ממוקדים על המטרה.

 

4. מצאו מערכת שעובדת עבורכם

כולם עובדים בצורה מסוימת. אתם צריכים למצוא מערכת שמתאימה לכם. אל תנסו להשתמש במערכות שונות רק בגלל ששמעתם עליהם דברים טובים, בסופו של דבר רק תבלבלו את עצמכם ואת הצוות שלכם.

מצאו את המערכת שמתאימה לצרכים שלכם והישארו איתה. אין טעם ללמוד את כל המערכות אם אתם כבר עובדים עם מערכת שמתאימה בדיוק לצרכים שלכם.

 

5. האצילו סמכויות והורידו מעומס העבודה שלכם

היה יכול להיות נחמד אילו יכולתם לעשות את כל העבודה בעצמכם, אבל זה נקרא לחיות באשליות. האצילו חלק מהמטלות שלכם לצוות שלכם כך שלכל אחד יהיה משהו לעשות. התוצאות שלכם יהיו טובות יותר מפני שאתם לא מזרזים דברים ואתם אפילו יכולים לנוח קצת. אולי אפילו תגלו כישרון נסתר בצוות שלכם.

 

6. השתמשו בטכנולוגיה לטובתכם

הטכנולוגיה מיועדת כדי לסייע לכולם, כולל יזמים. אל תשכחו שאתם יכולים לקבוע אירועים בטלפון שלכם או ליצור מערכת שתסייע לכם על הלקוחות. השתמשו במדריכים אונליין שיעזרו לכם להפחית את מספר השיחות של שירות הלקוחות וכך הצוות שלכם יוכל להיות יותר פרודוקטיבי. הטכנולוגיה יכולה לעבוד איתכם ואתם תוכלו לבצע יותר מטלות עם המשאבים המוגבלים שיש לכם.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים