איך לפתוח עסק עצמאי

לאחרונה התפתח טרנד חדש שבו מספר גדל של אנשים עובדים מהמשרד הביתי שלהם או מבתי קפה באופן עצמאי, במקום לעבוד אצל מעסיק אחד. המעסיקים שוכרים את הפרילנסרים בזכות הכישורים שלהם.

לטרנד זה יש מספר יתרונות וחסרונות, מצד אחד מי לא חלם לעבוד מהבית עם פיג'מה במקום להילחם בפקקים בדרך. מצד שני, במקום העבודה משלמים עבורך עבור טיפול רפואי מסובסד ואתה לא צריך לשלם מס מהמשכורת שלך.

עדיין, הרבה אנשים מאמינים שיש יותר יתרונות מחסרונות. אם אתם רוצים לעזוב את "המירוץ אחר המיליון" ולנסות את מזלכם לבד, אנחנו ממליצים על התהליך הבא:

מהי הנישה שלך?

פרילנסרים חייבים לפנות לנישות ספציפיות או להיות בעלי כישרון מיוחד. למעצבי גרפיים, משרטטים או אפילו עוזרים אישיים יהיה קל למצוא לקוחות. מקצועות אחרים, כגון הוראה ובישול יכולים להיות קשים יותר.
עדיין, עבודות אחרות כמו מלצרות או מכירות יכולות להיות קשות מאוד או בלתי אפשריות לבצע כפרילנס. למרות זאת, העצה העיקרית שניתן לקחת מסעיף זה היא שתבחרו משהו שאתם אוהבים ושאתם טובים בו. כך תביאו גם את התשוקה שלכם וגם את הכישרון שלכם.

תפנו זמן

נדיר למצוא מישהו שמסוגל לעבור ממשרה מלאה כמועסק לפרילנס בין לילה. למרות שזה יכול להיות קשה, אתם צריכים לפנות זמן ומאמץ לעסק החדש. על מנת להרים את העסק, תדרשו לעבוד שעות ארוכות.
ובכל זאת, עבור הזמן שתשקיעו בעבודה, תקבלו בחזרה לקוחות מרוצים המבקשים עבודה נוספת ויפנו את חבריהם אליכם. במשך הזמן, תוכל להוריד את עומס העבודה בעבודה הרגילה שלכם, ובמקביל להתכונן לעשות את הקפיצה האחרונה לקראת פתיחתו של העסק החדש. קבעו מסגרת זמן שתוכלו להקדיש לעסק החדש ותנסו לעמוד בה.

מעבר מעבודה רגילה לעסק עצמאי

בעת המעבר, תגלה שיותר ויותר לקוחות יבואו. כפי שצוין מקודם, יכול להיות שתצטרך לעבוד פחות בעבודה הרגילה שלך. חשוב לזכור שבעסק פרילנס יש עליות וירידות. לפני שאתה עוזב את העבודה הרגילה שלך תודא שיש לך מספיק כסף בחשבון החיסכון שלך כדי לפתוח עסק פרילנס.
אתה צריך לחסוך סכום כסף בשווי 6 חודשים של הוצאות מחיה לפני שאתה פותח את העסק החדש. בסופו של דבר, אתה תוכל להקל על עצמך, אך בהתחלה אתה צריך לעבוד במשרה מלאה כפרילנס.

השגת לקוחות

רוב האנשים יופתעו לשמוע שניתן להשיג לקוחות באותה הצורה שבה משיגים משרות. מעסיקים מחפשים פרילנסרים לטווח ארוך וקצר בלוחות מודעות ומודעות דרושים. חברים שלכם ואנשי קשר מקצועיים מכירים מעסיקים המחפשים פרילנסרים שימלאו משרות בתחום שלך.
אל תמעיטו בכוח התעוזה, הרבה פרילנסרים קיבלו עבודה על ידי התייצבות על מפתן הדלת של המעסיק ושאלו אותו האם הוא מחפש עובדים.
כמובן שבמקביל צריך לעשות קצת שיווק ופרסום, חלוקת פליירים, פרסום מודעות בעיתונים ובלוחות דרושים. אבל אל תשכחו להדפיס כרטיסי ביקור, הם יקחו אתכם רחוק ויגרמו לכם להיראות כמקצוענים. להיראות כמקצועים זה 90% מהמשחק. פתחו תיק עבודות אונליין שיציג את ההישגים שלכם.

עולם של מיסים

זכרו שכעת אתם צריכים לשלם את המיסים שלכם, פרוש הדבר שתצטרכו להוציא את המיסים מהשכר שלכם. חלק מכל צ'ק שתקבלו אינו שייך אליכם, כמו בעולם העבודה הרגיל, תאבדו כשליש מהכנסותיכם ל"דוד סם". פתחו חשבון נפרד, ושימו בו את כספי המיסים.

תשחררו את עצמכם

להשתחרר מעולם העבודה הרגיל, זה אחד הדברים הכי משחררים שאדם יכול לחוות. אף אחד לא יגיד לכם מתי ואיך לעבוד. אתם הבוס של עצמכם, קובעים את שעות העבודה של עצמכם ועושים דברים בדרך שלכם. ברגע שאתם פותחים עסק כפרילנס, אתם תתפלאו למה לא עשיתם את זה קודם.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים