חשיבות הישיבה הנכונה מול שולחן מחשב

הכתבה באדיבות רהיטי גבאי

ישיבה נכונה מול שולחן מחשב, בעיקר עבור מי שיושב שעות רבות מול המחשב במקום העבודה בכל יום, קריטית לשמירה על בריאות הגוף לאורך זמן. כיצד תעשו זאת נכון? טיפים בכתבה הבאה.

ישיבה לא נכונה גורמת ללחץ על הגב ועל עמוד השדרה, ותורמת ליצירת כאבי מפרקים שונים, עייפות מצטברת, כאבי ראש ועוד. מומחי הריהוט המשרדי של חברת גבאי רהיטים, חברת הריהוט המשרדי המובילה בישראל, מסבירים על חשיבות הישיבה הנכונה מול המחשב.

יחס כיסא-שולחן

ישיבה ממושכת במקום אחד ובעיקר מול המחשב עלולה לגרום לשלל בעיות אם היא אינה נעשית כראוי. אחד הדברים הראשונים שיש לשים אליהם לב הוא מיקום הגוף מול מסך המחשב והמקלדת.

גבול המסך העליון צריך להיות גבוה במעט מגובה העיניים, כך שהמסך נמצא בגובה העיניים ואין צורך להרכין ראש או להרימו כדי לראות את המסך. כדי להשיג זאת, יחד עם גובה הכיסא המותאם לגובהו של היושב עליו, יש לבחון היטב את הגבהים ולהתאימם באופן פרטי לכל אדם.

זוויות

חשיבות רבה ניתנת לזוויות של המפרקים השונים בזמן הישיבה ליד שולחן מחשב במשך היום. כפות הרגליים צריכות להיות מונחות על הרצפה בצורה מלאה, כשהברכיים מעט יותר נמוכות מהירכיים. בין קפול הברך למושב הכיסא צריך להישאר מרווח של אגרוף בערך, וזווית הקיפול של הברך צריכה להיות קצת יותר מ- 90 מעלות.

בניגוד לדועה הרווחת, ועל פי מחקרים שונים, זווית הישיבה הנכונה היא בהטייה קלה לאחור ולא בצורה ישרה, הגורמת למתח רב על הגב. הזוית העדיפה היא כ- 135 מעלות.

הידיים

המרפקים והאמות צריכים להיות מושענים על השולחן באופן מלא, וכפות הידיים מאוזנות כלפי המקלדת, כדי למנוע דלקות שונות במפרקים ובכפות הידיים. עדיף שהמקלדת תהיה מונחת על השולחן ולא על מגירה נשלפת, כדי להקטין את המאמץ של היד.

כיסא לשולחן מחשב

כיסא ושולחן מותאמים אישית למחשב והתאמה ביניהם, כמובן, הם תנאים הכרחיים, כפי שציינו בתחילה. עדיף לשבת על כיסא מרופד ומתכווננן, ולהקפיד לקום מדי פעם לבצע תרגילי מתיחה קלים כדי להזרים את הדף בגוף ולשחרר תקיעויות שונות.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים