כל מה שצריך לדעת לפני שמתקינים פרקט במשרד

מאת: פרקט & שטיח ישיר

אם יש לכם משרד, ואתם רוצים לתת לו מראה חמים ונעים יותר, אין בכלל ספק שאתם צריכים פרקט. חיפוי רצפה, עשוי כולו לוחות עץ או משטח סינתטי דמוי עץ, מכניס איתו כל כך הרבה חמימות והופך כל משרד קר ומנוכר למקום חמים שנעים להיות ולעבוד בו.

למה להתקין פרקט במשרד?

מכל הסיבות שבעולם:

האווירה – משרד שמותקן בו פרקט הוא משרד שהאווירה בו הרבה יותר נעימה. החמימות שמביא איתו העץ הופכת את המשרד למקום שהרבה יותר נעים להיות בו, ולכן גם למקום שהרבה יותר נעים לעבוד בו, גם כמנהלים וגם כעובדים בכל מגוון התפקידים. אם בוחרים בפרקט בגוון מתאים, יוצרים במשרד גם אווירה ייחודית של יוקרה, שתמיד נראית הרבה יותר טוב כשמזמינים שותפים עסקיים לישיבה.

התפוקות – כאשר האווירה במשרד נעימה יותר, העובדים מרגישים טוב יותר, וכשהעובדים מרגישים טוב יותר – התפוקות גבוהות יותר. לכן, כשמתקינים פרקט במשרד ומשפרים את ההרגשה של העובדים, זוכים בעובדים נאמנים למקום העבודה, שמגיעים אליו הרבה יותר בחדווה.

התחזוקה – נכון, גם פרקט יכול להתלכלך, אבל הניקיון שלו הרבה יותר קל מניקיון של ריצוף רגיל. כל מה שהדבר דורש הוא טאטוא לפי הצורך, וטיפול בכתמי רטיבות מיד כשהם נוצרים, על מנת שלא יהפכו לכתמים שנשארים. לא עוד לכלוך כתמים שחורים בגלל טיפות שנוטפות, אלא משטח מרוצף בהיר ונקי, בלי רווח מרגיז בין המרצפות.

יש גם חסרונות?

כמו לכל דבר, גם להתקנת פרקט במשרד יש כמה חסרונות, אבל כאלה שלדעת רוב האנשים, לא עולים על היתרונות:

תחזוקה יסודית מדי מספר שנים –בין אם רוכשים פרקט עץ מלא, פרקט תלת שכבתי או פרקט למינציה, אחת למספר שנים יש לבצע תחזוקה יסודית שלו, על מנת שיוכל לשרת אתכם למשך עוד הרבה שנים. פרקט עץ מלא ופרקט תלת שכבתי דורשים שימון או משיחה בלכה ולפעמים גם שיוף, ופרקט למינציה צריך בדרך כלל אחרי כמה שנים להחליף. למרות זאת, התחזוקה היסודית הזאת נדרשת אחת לכמה שנים ואינה דבר שבשוטף, ולכן אפשר בהחלט להתקין פרקט במשרד וליהנות ממנו בכיף.

תקלות –תקלות קורות לפעמים, ולכן אם משהו נשפך על הפרקט ולא טופל בזמן, או אם הפרקט שנרכש היה לא איכותי – הוא עלול להתנפח ולהיראות לא כמו שרציתם. לכן, חשוב מאוד לטפל בכתמים מיד כשהם קורים או לפחות לא הרבה אחרי, ולדאוג לתחזוקה שוטפת באופן יומיומי או אפילו שבועי.

לסיכום: רכישת פרקט למשרד משדרגת מאוד את מראה החלל והופכת אותו להרבה יותר יוקרתי מחד ולהרבה יותר חמים מאידך. כשמתקינים פרקט במשרד יוצרים אווירה נעימה מאוד, שמשרה חמימות ונעימות הן על העובדים והן על כל אדם אחר שנכנס, בין אם הוא משקיע פוטנציאלי ובין אם הוא ספק.
אז אם גם אתם רוצים לשדרג את המשרד – התקינו פרקט והפכו אותו להרבה יותר מיוחד.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים