עיצוב פנים שירות, מידע, מחיר ודרך ההתנהלות מול מעצב פנים

BusinessCity מציג איך מעצבי פנים מחשבים מחיר לשירותי עיצוב פנים. מהם הפרמטרים הקובעים את המחיר ומה כלול בהצעת המחיר של מעצבי הפנים.

מעצבי פנים דואגים אך ורק לעיצוב החללים הפנימיים של המבנה, כולל מערכות החשמל, תקשורת, תאורה ומיזוג אוויר.

לפני שמתחילים בתהליך עיצוב פנים , נהוג לקבוע פגישת היכרות עם מעצב הפנים על מנת לתאם ציפיות בין הלקוח ומעצב הפנים ולראות תיק עבודות והמלצות מלקוחות. חלק ממעצבי הפנים דורשים תשלום תמורת פגישת ההיכרות וחלקם מעניקים את פגישת ההיכרות ללא התחייבות.

ככל שהמעצב יעמיק ויבין את את בית העסק כך ידע להתאים את העיצוב בהתאם למיתוג בית העסק, לכמות העובדים והחלוקה ההיררכית של החדרים בחלל. מנכ"ל החברה אמור לקבל משרד מפואר לעומת אנשי טלמיטינג שיכולים להסתפק בעמדות עבודה (קיוביקלים).

כיום ישנו דגש רב על עיצוב נכון במקומות עבודה על מנת להגביר את תפוקת העובדים ויצירת סביבת עבודה נעימה.

לאחר מכן קובעים פגישה נוספת שבה מעצב הפנים מציג שרטוט או הדמיה ממוחשבת (עדיף מכיוון שיותר קל לראות ויזואלית איך החללים יראו במציאות) של הפרויקט ומציג לוחות זמנים לפרויקט, קובעים את גודל התקציב לשיפוץ, מודדים את שטח החלל. לבסוף תהליך השיפוץ מתחיל.

כל מעצב פנים בעל התמקצעות בהתמחויות מסוימות כגון, עיצוב מסחרי, עיצוב מסעדות, עיצוב בתי מלון, עיצוב חנויות ועוד. לא כל מעצבי הפנים מבצעים את כל סוגי ההתמחויות.

מעצבי הפנים נוהגים לפקח על מימוש תוכנית השיפוץ ומנסים להקפיד על עמידה במסגרת התקציב הקיימת של לקוחותיהם.

בקשו הצעת מחיר כתובה ומפורטת כולל הערכה של עלויות התשלום למעצבי הפנים, הפריטים המעוצבים (רהיטים, מחשבים, תאורה ועוד), חומרי הגלם (צבע, חומרי בניין) ועבודת בעלי המקצוע (חשמלאים, קבלנים, טכנאי מיזוג אוויר וכדומה). חשוב לשים לב שהחומרים כלולים במחיר.

פרמטרים עיקריים בתמחור עיצוב פנים

  • הפרמטר הראשון, הוא המרחק מהמרכז, בד"כ מחיר עיצוב פנים בערים גדולות ומרכזיות יהיה יקר יותר מערי פריפריה.
  • פרמטר שני, מעצבי פנים בעלי משרדים קטנים ואינטימיים יבואו לקראתכם במחיר משום שההוצאות שלהם קטנות יותר ממשרדי מעצבי פנים גדולים.
  • פרמטר נוסף הוא כמובן גודל חלל המבנה, ככל שהמבנה גדול יותר ומכיל יותר חדרים המחיר יהיה בהתאם. המעצב מחשב את עלויות החומרים והזמן שיצטרך להקדיש לכל חדר.
  • פרמטר אחרון זה שנות ותק וניסיון, ככל שהמעצב יהיה יותר מפורסם ובעל מוניטין טוב, המחיר שיקח עבור שירותיו יהיה גבוה יותר.

מחירון

בתחום עיצוב הפנים ישנן מספר אופציות תמחור שעות העבודה של המעצב וכל מעצב פנים הולך לפי שיטת תמחור שונה.

חלק ממעצבי הפנים מתמחרים את עלות הפרויקט לפי מ"ר בהתאם לגודל החלל. המעצב מודד את חלל המבנה ואז מכפיל את גודל המבנה בשיעור שנקבע מראש וסוכם עם הלקוח.

שיטה תמחור נוספת המיועדת לפרויקטים מסחריים בהיקפים גדולים היא שמעצבי הפנים קובעים מחיר לפי אחוז מסוים מסך העלות הכוללת של הפרויקט. אך שיטה זו בעייתית מפני שלא תמיד המעצבים יודעים להעריך את היקף העבודה בכל פרויקט, ויכולים לדרוש מחיר גבוה יותר. המחיר יכול להגיע גם ל-10% מהעלות הכוללת של הפרויקט.

שיטה נוספת, היא תשלום לפי שעה. המעצב שומר תיעוד מפורט של העבודה ומספר השעות ובסוף כל חודש הלקוח מחויב על פי מספר שעות שמעצב הפנים משקיע בכל חודש.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים