איך בוחרים מעצבי פנים לעסק שלכם?

אתר BusinessCity מביא בפניכם כמה נקודות מרכזיות כאשר בוחרים מעצבי פנים לעיצוב ושיפוץ העסק שלכם תוך כדי דגש על הכשרה והסמכה מקצועית של המעצב, תהליך השיפוץ וסוגי התמחויות.

עיצוב פנים הוא תחום התמחות באדריכלות העוסק בתכנון ושינוי חללים פנימיים במבנים. בעת עיצוב פנים לעסקים צריך לשים דגש בתכנון מערכות מיזוג האוויר, החשמל, תקשורת, תאורה, אינסטלציה ונושא בטיחות לצרכי יעילות שטח בית העסק.

לאחר קבלת החלטה על עיצוב ושיפוץ העסק נהוג לערוך פגישת היכרות בין מעצב הפנים לבין הלקוח. אחרי פגישת ההיכרות, מעצב הפנים מכין שרטוט או הדמייה ממוחשבת של הפרויקט וכן לוחות זמנים של הפרויקט שיעברו לאישור הלקוח, לאחר הסכמת הלקוח מתחיל תהליך השיפוץ.

לכל מעצב פנים יש התמקצעות בסוג התמחות מסוים, ישנם כמה סוגי התמחויות בתחום של עיצוב פנים:

עיצוב פנים לחנויות

עיצוב פנים לחנויות יוצר השפעה על רגשות הלקוח באמצעות עיצוב חלל, תאורה וצבעים כאשר הדגש הוא בכל הנוגע לחווית הקנייה של הלקוח על מנת לעודד הלקוח לחזור שנית. עיצוב זה מצריך תכנון איפה למקם את דלפקי הקופות והריהוט וכן את המסלול שדרכו יעבור הלקוח במהלך השהייה בחנות.

בתחום של עיצוב פנים לחנויות יש התמחות מיוחדת של עיצוב חנויות קונספט ייחודיות. חנויות אלה בד"כ מדגישות את מיתוג החברה ובעלות קו עיצובי המותאם לקהל היעד של בית העסק ומספק חווית קנייה מהנה ומעניינת עבור לקוחות החברה.

עיצוב פנים למשרדים

עיצוב פנים למשרדים כולל בתוכו את עיצוב אזור הקבלה שישדר את מהות ותדמית העסק. ראשית, על מעצב הפנים ללמוד על אופי המשרד, אופן מיקום שולחנות העובדים והאם חלל המשרד מספיק גדול להכיל את מספר העובדים הנמצאים בו. לאחר מכן, מעצב הפנים צריך לתכנן את מראה המשרד תוך כדי דגש על סוג העסק.

למשל, דלפקי קבלה של חברות הייטק מעוצבים בצורה מינימליסטית ויוקרתית יהיו שונים מדלפקי קבלה של משרדי פרסום המעוצבים בצבעוניות ובסגנון יותר משוחרר.

עיצוב חדרי ישיבות המותאמים לדיונים ארוכים וממושכים והקרנת מצגות עסקיות. חדרי הישיבות מצוידים עם מערכות תקשורת מתקדמות, מקרנים ומסכים, ארונות קיר, לוחות מודעות, כיסאות מנהלים אורגונומיים, שולחן מעוצב ותאורה מתכוננת.

עיצוב עמדות ופינות עבודה בחברה, כולל תכנון, עיצוב והקמת עמדות עבודה בהתאם לצרכי העובדים, בין אם מדובר קיוביקלים עם קיר מפריד עם שולחנות עבודה מעוצבים בהתאם לשטח הקיוביקלים.

עיצוב פנים מרפאות

עיצוב מרפאות הינו עיצוב המצריך יצירת אווירה נקייה, מרגיעה ונעימה והוא כולל בתוכו עיצוב מינימליסטי של פינות המתנה, עיצוב דלפקי קבלה, חדרי טיפול ומשחקיות לילדים עם דגש על נושא הניקיון והבריאות.

עיצוב פנים למסעדות

עיצוב פנים של מסעדות, ברים ובתי קפה מקנה זהות ייחודית לעסק שלכם. עיצוב זה מותאם לאופי העסק, בין אם מדובר ברשתות גדולות ובין אם מדובר במסעדה ביתית קטנה. בעיצוב מסוג זה מדגישים את החוויה הקולינרית, סוג ואופן הישיבה (בחוץ, או בפנים, סוגי כיסאות שונים), צבעים בהתאם ללוגו החברה, תאורה, רהיטים, הכניסה והיציאה של בית העסק ועוד.

עיצוב פנים לצימרים ובתי מלון

עיצוב צימרים, בתי הארחה ובתי מלון כולל עיצוב של חדרי האירוח, החללים הציבוריים, לובי, אזור קבלת הפנים, חדרי אוכל, בית הכנסת ומועדון הילדים. כמו כן, הליך עיצוב בתי הארחה ומלון מכיל גם את עיצוב אדריכלות נוף של הסביבה החיצונית ואזור הבריכה.

רישיונות והסמכה

בעלי מקצוע בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים בדרך כלל הינם בעלי תעודת הסמכה או תואר אקדמאי בהנדסת בניין, הנדסה אזרחית, עיצוב פנים ואדריכלות.

בתום לימודיי התעודה או התואר לוקח מספר שנים עד לקבלת רמת מקצועיות ומיומנות גבוהה. מעצבי פנים חסרי ניסיון מאופיינים בשכר טרחה נמוך ויצירתיות, אך מצד שני ישנו סיכון מחושב שבו מחשבים את הנזקים למול התועלת.

מעצבי פנים צריכים להיות בעלי מיומנויות רבות, כולל שרטוט והכרה של חומרים ומערכות הנדסיות, כגון, מערכות מיזוג, חשמל ומים.

אדריכלים מחויבים להיות בעלי רישיון עבודה מטעם המדינה, הרישיון מקנה לאדריכל זכות לאשר ולחתום על תוכניות בנייה.

בנוסף, עבודות השיפוץ בעסק שלך צריכות להתבצע על ידי בעלי מקצוע מוסמכים- קבלנים, חשמלאים, נגרים, אומני אלומיניום ומתכת.

תיק עבודות והמלצות

בעת בחירת מעצב פנים או אדריכל לעסק שלכם כדאי להסתכל בתיק העבודות שלו ולהתרשם מסגנון העיצוב או לחלופין לבקר במקומות שעיצב ולראות פרויקטים לדוגמה. בישראל רוב מעצבי הפנים עוסקים בכל סוגי ההתמחוית.

שנית, בקשו המלצות מלקוחות קודמים ותשאלו אותם בקשר לעמידה בלוחות זמנים, שמירה על תקציב הפרויקט ואופי השירות.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים