3 דברים שכדאי לשקול לפני שפותחים עסק בחו"ל

תקציר מאמר מתוך אתר

התחלת עסק במדינה זרה זה פתרון בעל חשיבות רבה במדורי הייעוץ באינטרנט, הרבה מומחים מוכרים את הפתרון הזה כתרופה הפותרת את כל הבעיות, כדרך המסייעת לעסקים להימנע משקיעה ולהפחית את הכספים שזורמים לקופת המדינה.

לצערנו, המציאות של המצב בעלת הרבה ניואנסים. בחלק מהמקרים, הקמת תאגיד או חברה בעלת אחריות מוגבלת (LLC) בחו"ל זה רעיון טוב. עם זאת ישנן סיבות למה מקלטי מס כמו נבאדה אינם מתאימים לכל עסק קטן המחפש דרכים לחסוך כספים.

לפני שאתם בוחרים לצאת למדינה זרה, כדאי לכם לשקול את הדברים הבאים:

1. התמודדות עם עמלות ותקנות

עסק אשר מקים LLC במדינה אחת אך עדיין רוצה לעשות את רוב עסקיו במדינה אחרת, יצטרך לפעול כגוף עסקי זר במדינה השנייה.

לכן, אפילו אם החברה מעוניינת לחסוך כסף במיסים באמצעות מילוי טפסים בנבאדה או דלוואר, עדיין תצטרכו לשלם מיסים על אישור פתיחת עסק במדינת המקור.

העמלות השנתיות בד"כ מאוד גבוהות, וברוב המדינות עסק חייב להיות רשום גם במדינת המקור וגם במדינה הזרה, כך שבסוף תצטרכו לשלם יותר כסף.

אז גם אם העסק שלכם חוסך מזומנים במיסים או האגרות, עדיין תצטרכו לשלם מיסים על עצם ההגדרה שאתם עושים עסקים במדינה אחרת.

2. בחירת מדינה זרה לא מתאימה לכל סוגי העסקים

באופן מסורתי, עדיף לעסקים קטנים להישאר במדינת המקור שלהם, יש להם מספיק על הראש, תקנות מקומיות, עמלות, דרישות רישיון, למה להוסיף לכל זה תקנות ורישוי של מדינה זרה?

אך לעסקים גדולים או חברות המיועדות לביצוע עסקים במספר מדינות, מומלץ למצוא מקלט מס מפני שהמסחר המהיר לא דורש הרבה ניירת. השאלה העיקרית היא: היכן אתם מתכננים לעשות את מירב העסקים שלכם. אם החברה מעסיקה את רוב העוסקים ומרוויחה את מירב הכסף שלה במדינה אחת, בסופו של דבר לא תחסכו כסף על מיסים בכלל.

3. רשות המיסים יכולה לדפוק לכם על הדלת

במדינות מסוימות יש חוקים הנכנסים לפועל בהתאם למספר גורמים כגון: מיקום רוב העסקאות של העסק, מקום מגוריהם של בעלי המניות וכו'. רשות המיסים של מדינת המקור יכולה לאכוף את התקנות שלה על המדינה הזרה.

זה הופך חלק מהיתרונות של שילוב במדינה זרה לשנויות במחלוקת. תצטרכו לשלם עמלות זרים, עלויות לסוכן מורשה ואגרות שנתיות בנוסף למס ההכנסה שתצטרכו לשלם במדינת המקור. בחלק מהמקרים תצטרכו לשלם מס זיכיון כך שבסופו של דבר עדיף לכם להישאר במדינת המקור שלכם.

לסיכום, מומלץ לעסקים קטנים להישאר במדינת המקור שלהם ולא להתרחב למדינה זרה. כדאי לבחור זהות לעסק שלכם שתפריד בין הנכסים האישיים שלכם מתחומי האחריות של העסק.

לכל עסק יש את הצרכים הייחודיים שלו, כל מדינה מתייחסת לעסקים זרים בצורה שונה, לכן מומלץ להיפגש עם יועץ מס או רואה חשבון לפני שאתם מחליטים מה הצעד הבא שלכם.

עם זאת, בעלי עסקים הפותחים עסק במדינה זרה עדיין צריכים לשלם מיסים במדינת המקור של בית העסק.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים