קרינה אלקטרו-מגנטית במשרד. כיצד תוכלו להתגונן מפניה?

מאת: ג'נרל-טרפו בע"מ

כולנו חשופים מדי יום לכמות עצומה של קרינה אלקטרומגנטית, וחשוב להבין מה משמעות הדבר

המערכות החשמליות השונות שממלאות את חיי היום יום שלנו הן ככל הנראה המרכיבים החשובים ביותר של החיים שלנו. כולנו מתבססים במידה רבה על מכשירים חשמליים – מהרגע שבו אנחנו מתעוררים ועד הרגע שבו אנחנו עוצמים עיניים.

חלק מאתנו אפילו באמת מתבססים על מכשירים חשמליים כדי לחיות – ולמעשה מדובר בתלות גדולה בהרבה מכפי שאנחנו חושבים, כאשר כל דבר שאנחנו אוכלים, כל מרכיב בחיי הפנאי שלנו וכל מה שעוזר לנו לחיות את החיים המודרניים והאיכותיים ביותר – הוא חשמלי.

עם זאת, מדובר בחרב פיפיות מודרנית, משום שאותה המערכת החשמלית שמקלה על החיים שלנו כל כך גם פולטת קרינה אלקטרומגנטית, ולכל מכשיר חשמלית יש קרינה שכזו, שההשפעה הבלתי מבוקרת שלה יכולה לגרום אפילו להתפתחות של תאים סרטניים בגוף שלנו. בדיוק משום כך, חשוב להבין את הסכנות בחשיפה מוגברת לקרינה אלקטרומגנטית ואת הדרך הנכונה להתגונן מפניה.

כיצד נוכל להתגונן מהקרינה האלקטרומגנטית של שנאים ושל מוצרי חשמל שונים בחיי העסק שלנו?

קרינת שנאים – שנאי החשמל השונים בחיים שלנו הם למעשה הרכיבים הפולטים את הקרינה האלקטרומגנטית בהיקף הגדול והמזיק ביותר, משום שתפקידם של שנאים הוא להמיר בין המתח הגבוה שמגיע מקווי המתח שעוברים ברחוב, למתח אותו אנחנו צורכים בתוך המשרד שלנו, והמרה משמעותית כל כך של מתח חייבת לפלוט קרינה מסוימת. הדרך הנכונה להתגונן מפני קרינה של שנאי היא לרכב בחדר אחד – חדר שנאים – את כל המכשירים הרלוונטיים, ובאמצעות חומרים מבודדים ליצור סביבה בטוחה מפני קרינה זו בבנייה נכונה של חדר זה. שנאי מתח נמוך יותר, שיכול להתחבר גם למחשב האישי שלנו ולמכשירי חשמל רבים שצורכים מתח שונה מזה שהשקעים שלנו נותנים, גם הם פולטים קרינה וניתן להתגונן מהם עם קיבוע שלהם ובידוד קטן והיקפי שלהם.

מוצרים אחרים – בשביל להבין לעומק את הנזקים הפוטנציאליים של הקרינה האלקטרומגנטית במשרד שלנו, שווה להזמין בדיקת קרינה שתנתח את מצב הקרינה במשרד שלנו בסביבת עבודה שגרתית. בדיקה שכזו, שתמפה עבורנו אזורים בעייתיים ותצביע לנו על שינויים תכנוניים שעלינו לבצע, היא הכרחית בשביל לתת לנו ולעובדים שלנו את הסביבה הבריאה והאיכותית ביותר לעבוד בה.

לא צריך לעשות מזבוב פיל – אבל גם חשוב לתת לנו את סביבת העבודה האיכותית והבריאה ביותר

לא צריך להגזים ולדאוג יתר על המידה – בסופו של דבר, מאז שהאדם נחשף במידה רבה יותר למכשירים חשמליים שונים, תוחלת החיים בעולם המערבי רק עלתה באופן עקבי. עם זאת, אין הדבר אומר שצריך לזלזל בהשפעותיה המוכחות של הקרינה האלקטרומגנטית, ועלינו לבצע הערכה נכונה של הסיכונים ולתת למשרד שלנו ולעובדים שלנו את המעטפת הבריאה והאיכותית ביותר לעבודה יום יומית.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים