ביטוח עובדים שיוצאים לחו"ל לטיול או לרילוקיישן

אתר BusinessCity מביא בפניכם כמה נקודות חשובות עליהן יש להתמקד כאשר בוחרים פוליסת ביטוח עבור עובדי החברה בעת רילוקיישן או טיולים מאורגנים מטעם מקום העבודה תוך כדי התחשבות בצרכי בריאות שוטפים של העובדים ומצבם הבריאותי.

ביטוח עובדים בעת רילוקיישן בחו"ל
בשעה ששוקלים מעבר לחו"ל מטעם העבודה לתקופה שעולה על שנתיים (מצב של Relocation), חשוב לדעת שלמעבר יש משמעויות בהיבט של ביטוח בכלל וביטוח בריאות בפרט. מודעות ומידע באשר לנושא הביטוח נחוצים לא רק לעובד ולמשפחתו, אלא בראש וראשונה גם למנהל ששולח את העובד לתקופת עבודה בחו"ל.
ישנם השואלים מדוע צריך ביטוח? ובכן התשובה היא פשוטה: אם רוצים שקט נפשי, חייבים להסדיר את הנושא על פי חוק עם הביטוח הלאומי – ובמקביל להבטיח שהופקה פוליסת ביטוח רילוקיישן לעובד ולבני המשפחה.
ביטוח רילוקיישן שונה במהותו מביטוח נסיעות לחו"ל. זה האחרון אמור לתת כיסוי רפואי במצבי חירום ואינו מיועד לצרכי בריאות שוטפים.
לפיכך, רצוי שפוליסת הביטוח רילוקיישן תכלול את כל המרכיבים שכלולים בביטוח הבריאות הישראלי, ותכסה את הסעיפים הבאים במלואם: אשפוז בבית חולים, טיפולי שיניים לכל המשפחה, חיסונים, ייעוץ של רופאים מומחים, ניתוחים השתלות ושיקום, טיפולי חירום וכרטיסי טיסה למימון ניתוחים בארץ לכל המשפחה.
ביטוח נסיעות לעובדים שיוצאים לטיול מאורגן בחו"ל
טיול מאורגן מטעם מקום העבודה מיועד בדרך כלל לנופש ולגיבוש חברתי. מטרתו של טיול קבוצתי שמארגן מקום העבודה הוא נופש והנאה לצד יצירת היכרות אינטימית יותר בין העובדים והרמת המורל. מנהלי משאבי אנוש במקום העבודה יעשו כל שביכולתם כדי להשיג מטרות אלה.
בלפיכך, בחירת יעד הטיול, יחד עם תכנון פעילויות חברתיות, מיועדים לשפר את מערכות היחסים בין העובדים ולגבש אותם לקבוצה סולידרית בעלת גאווה מקצועית.
ביטוח נסיעות לחו"ל בטיול מאורגן מיועד בבסיסו לתת מענה לאירוע בריאותי דחוף שמתרחש, חס וחלילה, בזמן הטיול, ולנושאים אחרים שלאו דווקא קשורים בבריאות, כמו ביטוח המטען. הפוליסה אמורה לכסות אירועים רפואיים דחופים כגון: טיפול ראשוני, אשפוז בבית חולים בחו"ל, פינוי חירום באמצעות מטוס חזרה ארצה, כיסוי רכישת תרופות, ואבדן או נזק שנגרם למטען.
מומלץ לברר היטב את תאריכי הכיסוי הביטוחי כך שלא ייווצרו פערי תאריכים בין היציאה לבין החזרה. נושא זה חשוב משום שהפחתה של יום ביטוח מוזילה את הפוליסה למעביד, אך מעמידה בסיכון את העובד. זאת ועוד, אם הטיול כולל גם פעילות אתגרית יש לציין זאת בפני סוכן הביטוח.
בעת הבחירה בסוג הפוליסה רצוי לברר אם הפוליסה מכסה גם בעיה בריאותית שקיימת לפני הנסיעה, ובמידה ולא, רצוי להתאים את הפוליסה למצב הבריאותי. פוליסת "דרכון זהב" היא פוליסה מקיפה לנסיעה לחו"ל שמאפשרת ביטוח לנוסעים שסובלים ממחלה קיימת.
במחלה קיימת הכוונה היא לתאונה שאירעה לפני היציאה לחו"ל או למחלה שבגינה הנוסע היה בטיפול תרופתי במשך 6 חודשים שקדמו ליציאה לחו"ל. הפוליסה מציינת גם מחלות שאינן מכוסות על ידה, לדוגמא דיאליזה או מחלה ממארת.

 

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים