מיתוג עסקי: לעבוד לפי תכנית פעולה ברורה

עסק דינמי או מעונב ויוקרתי? שירות הפונה לצעירים או לקהל יעד מבוגר? מהו בעצם "מיתוג עסק" וכיצד תעשו זאת נכון? כל התשובות לשאלות, בכתבה שלפניכם.

מהו בעצם מיתוג עסק?

בכדי לפשט את המונח המורכב חשבו על מיתוג עסקי כיצירת כרטיס הביקור או תעודת הזהות שלו, המלמדים מהו השירות אותו העסק מעניק, מהי הגישה העסקית שלו, מה המאפיין הבולט של צוות העובדים המועסקים בו ופרט המידע החשוב ביותר: מיהו קהל היעד אליו הוא מכוון.

מיתוג עסקי מאפשר לדלג על לקוחות שאינכם רלוונטיים ולמקד את האמצעים בהשגת תשומת לבו של קהל היעד האמיתי, זה שיהפוך לקהל לקוחות, ירכוש את המוצר/שירות ויאפשר את קיום העסק.

חשבו לדוגמה על מיתוג עסקי למסעדה: יש שיבחרו במיתוג עסקי שיציג את העסק כטרנדי, צעיר ודינמי עבור קהל לקוחות צעיר ותוסס, ויש שיבחרו במיתוג עסקי שיציג את העסק כיוקרתי, מעונב ומתוחכם עבור קהל לקוחות מבוגר ושמרני יותר.

כיצד ממתגים את העסק?

מיתוג עסקי הוא תהליך מתמשך ובלתי פוסק המתחיל עם התעוררות הרעיון להקים את העסק, דרך בחירת מיקום המשרדים בהם יפעל ועד יציאה בקמפיין פרסומי ראשון והצגתו לציבור. למעשה המיתוג ממשיך כל הזמן שהעסק פועל ונוגע לכל ההיבטים בו.

ישנם אמצעים חיצוניים למיתוג עסק כגון: עיצוב לוגו, בחירת מוצרי פרסום ייחודיים, שימוש בצבעים מסוימים בכל המוצרים של העסק, בחירת פונטים לתכתובות העסק וכו'. וישנם אמצעים פנימיים שמחזקים את זהותו כגון: שימוש בשפה עסקית מסוימת בהתכתבויות, בפרסומים ובהתקשרויות עם לקוחות ושותפים.

סקר מקדים, סקר מקדים ועוד סקר מקדים

אחד הדברים החשובים במיתוג עסקי הוא להישאר עם היד על הדופק ולחוש את קהל היעד שלך, ורצונותיו המשתנים. כך לדוגמה, אם יצאתם בקמפיין פרסומי שגרר ביקורת רעה ויצר רושם רע כלפי העסק – יש להורידו מפרסום במהירות ולהחליפו במסר מפויס.

קחו לדוגמה את הפרסומת האחרונה של חברת האופנה קסטרו: תמונת הדוגמנית בתחתונים גררה כל כך הרבה ביקורת שהחברה החליטה לגנוז את הפרסומת והורידה אותה משידור ימים ספורים לאחר פרסומה. הפעולה גררה לא רק נזק תדמיתי אלא ובעיקר נזק כספי.

בשל כך חשוב להיעזר בחברה המתמחה במיתוג עסקי המציעה בין שירותיה גם: ביצוע סקרי דעת קהל, שירותי ניתוח נתונים, הפקת דו"חות מעקב אחר הפרסומים השונים והעלאת אלטרנטיבות פרסום שונות בעת הצורך, בדיוק כפי שעשתה חברת המיתוג של קסטרו.

יתרון נוסף להעסקת חברת מיתוג היא שהאחריות על המשימות השונות מוטלת עליה, בעוד אתם פנויים לעשות את הדבר הטוב והחשוב ביותר לו נועדתם: עסקים.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים