ביטוח אחריות מקצועית לעסקים ולמקצועות חופשיים

ביטוח אחריות מקצועית לעסקים ולמקצועות חופשיים

עם התפתחות מחלות חדשות ועמידות שלא תמיד נמצא להן מרפא גובר הצורך בציבור הרחב למטפלים העוסקים בטיפול ברפואה אלטרנטיבית ומשלימה. מטפלים ברפואה אלטרנטיבית ומשלימה הינם בעלי רישיון לעסוק בתחום וזקוקים לביטוח אחריות מקצועית שיכסה נזקים לרבות מכוני ספא, בתי הבראה וכדומה.

ביטוח אחריות מקצועית למכוני ספא

ביטוח אחריות מקצועית הוא למעשה,כיסוי ביטוחי לחברה, למטפלים, או לבית העסק אשר גרמו נזק ללקוחות המטופלים או שנגרם נזק למטפל כתוצאה מהענקת טיפול ברפואה אלטרנטיבית או כתוצאה מאקט רשלני.

כל מכון, בית ספא וכדומה חייב לדאוג לביטוח תקין עבור לקוחותיו ולמעשה, עליו לכסות בביטוח זה על כל נזק שנגרם ללקוחות בשהותם במכון וכן על כל טיפול כושל או לקוי שניתן להם.

לפני שבוחרים חברת ביטוח ופוליסת ביטוח יש לבדוק מספר פרמטרים מרכזיים כגון:

התאמת הביטוח

ישנם הבדלים רבים בין פוליסות הביטוח השונות ויש להתאים אותם לצרכי העסק. לדוגמא: ביטוח אחריות מקצועית לעורכי דין שומר על זכויותיהם של עורכי דין ומגנה עליהם במקרים של תביעות נגדם. ואילו ביטוח אחריות מקצועית למספרות ומכוני קוסמטיקה כולל ביטוח המבנה, ביטוח צד ג', כיסויים לטיפולי פילינג ועוד.

הגדרות הפוליסה

בעת הגדרת פוליסת הביטוח חשוב לשים לב למשך כמה זמן מוגדרת הפוליסה, מה גובה הקנס במידה והלקוח מעוניין בביטול הפוליסה, במקרה של תביעות רשלנות מקצועית צריך לברר מה כלול בהוצאות בית המשפט, האם הפוליסה כוללת ביטוח צד ג' וכו'.

סיום תקופה

יש לוודא מתי מסתיימת הפוליסה ועד מתי אפשר לחדש את הפוליסה, האם אפשר לחדש את הפוליסה בתום תקופת הביטוח או תוך כדי הפוליסה הקיימת. לקראת תום תקופת הביטוח של הפוליסה מומלץ לקבל הצעות מחיר מכמה סוכנויות ביטוח ובמקביל לברר על אופציות החידוש.

לסיכום, כיום, רוב הלקוחות מודעים יותר ויותר לאפשרויות תביעה נגד חברות ועסקים, ולכן ביטוח אחריות מקצועית מוצע כפתרון יעיל ביותר עבור חברות מכיוון שפוליסת הביטוח דואגת לכיסוי והגנה מלאים במשך תקופת הביטוח בגין הוצאות משפטיות וכן בגין תביעות על רשלנות מקצועית.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים