האם החברה שלכם מסוגלת להתמודד עם אסונות טבע

בעלי עסקים תמיד מתכוננים לתרחישים אפשריים אך אסונות טבע הם תרחישים בלתי צפויים. אתם יכולים להיקלע להוריקן, טורנדו, שיטפון, בצורת, שריפה בשדה קוצים, סופה, רעידת אדמה או שילוב של מספר אסונות במקביל.

ביוני האחרון, התרחשו שריפות ענק בקולורדו שהשמידו אלפי דונמים של יער ומאות בתים. עסקים קטנים במדינה, בעיקר עסקים מענף התיירות אשר תלויים בתיירים המבקרים במדינה בעונת קיץ הושפעו רבות מהאסון.

התמודדו עם אי הודאות

סטיבן סילברברג, הבעלים של חברת Fitpacking, חברה לשמירה על הכושר וטיולי תרמילאים, טוען שהחלק הקשה ביותר בשריפות, זה החשש מהלא נודע. סילברברג כבר החל לקבל ביטולי הזמנות מלקוחות שהזמינו טיולים בחודש ביולי.

גם אם הטיול לא יתבטל, חוסר הודאות של תנאי השבילים ומסלולי ההליכה עדיין מדאיגים את סילברברג. "אנו עשויים לעמוד בפני בעיות נוספות כמו עצים שרופים, שבילים חסומים, סחף בוץ ועוד". כל מה שניתן לעשות זה לחכות ולהעריך את המצב מחדש, לאחר מכן אפשר להתחיל ולהתכונן למסע הבא.

ערכו תוכנית להתמודדות עם אסון טבע

כבעלי עסק, כשמתרחש אסון, בנוסף לביטחונכם האישי, אתם חייבים לדאוג לבית העסק, לעובדים, למלאי המוצרים וללקוחות שלכם.

הסוכנות הפדרלית לניהול מצבי חירום ממליצה לפתח תוכנית עם תרחישים אפשריים. כל אסון טבע מגיע עם בעיות משל עצמו, לכן היו ערוכים להתמודד עם ההשפעה הישירה של האסון על החברה שלכם. בתוכנית שלכם התייחסו לסיכונים, זהו נקודות תורפה וערכו ניתוח של ההשפעות האפשריות של האסון על העסק שלכם.

טרייסי פורבס, מומחית להמשכיות עסקית בחברת SunGard Availability אומרת שהתוכנית צריכה לכלול צעדים שהחברה חייבת לנקוט כדי להעביר את כל העובדים והלקוחות מחוץ לטווח הסכנה, אלו פעולות העובדים והלקוחות צריכים לעשות, לאן הם צריכים ללכת ומהם המצבים שבהם חייבים לסגור את העסק.

"הבטיחות הפיזית והנפשית של העובדים חייבת להיות בראש סדרי העדיפויות בתוכנית ההישרדות של החברה שלכם".

בנו ערכת חירום המותאמת לעסק שלכם:

  • מים- גלון מים לכל אחד לכל יום למטרות שתייה וסניטציה.
  • מזון- אספקת מזון לשלושה ימים.
  • רדיו המופעל באמצעות סוללות.
  • פנסים וסוללות.
  • ערכת עזרה ראשונה.
  • משרוקית.
  • טי- שירט מכותנה או מסכת אבק שיעזרו לסנן את האוויר.
  • ברגים או פלייר.
  • פותחן קופסאות מזון

בנוסף, פורבס ממליצה לשאל את הספקים שלכם האם יש להם תוכנית הישרדות במקרי אסון, אם העסק שלהם נסגר בגלל אסון טבע זה עלול להשפיע על העסק שלכם ואתם צריכים להיות ערוכים למקרי חירום.

הגנו על המידע שלכם

בעידן שבו אנו תלויים בטכנולוגיה, בעלי עסקים חייבים להגן על המידע הדיגיטלי שלהם. מידע קריטי חייב להיות מגובה בשרת ענן מאובטח המאפשר לכם גישה למידע מכל מקום בעולם. כמו כן, זה יעזור לכם במקרים שבהם השרתים ורשת האינטרנט לא זמינים בגלל מזג האוויר.

ישנן מספר אפליקציות סלולר שיכולות לעזור לכם בזמני משבר, במיוחד אם אתם פצועים או לכודים. לדוגמא, אפליקציית Life360, מערכת התראה אישית המאפשרת לכם לשלוח הודעה לאנשי הקשר שלכם עם המיקום המדויק שלכם. כבעלי עסק אתם יכולים לקבוע אנשי קשר למצבי חירום בשעות העבודה עבור כל אחד מהעובדים שלכם.

מצאו מקורות אנרגיה חלופיים

התקינו מקורות אנרגיה וחשמל חלופיים לזמני משבר. חברת CableOrganizer.com, שילבה מערכת אנרגיה סולרית בבית העסק שלה. במקרים של הפסקות חשמל ממושכות, המערכת משתמשת באנרגיה של השמש כדי לייצר חשמל לבית העסק. טכנולוגיה זו מאפשרת לחברה לשמור על המשך פעילות בית העסק למרות תנאי מזג האוויר.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים