מרכזיית IP

מרכזיית IP לעסקים קטנים

מומחים בתחומי התקשורת הארגונית הסכמו כי השימוש במרכזיות טלפון דיגיטליות וכן אנלוגיות עומד להגיע לקיצן, את מקומן יתפסו מרכזיות IP מתקדמות (מבוססות טכנולוגיית Voice Over IP או בקיצור VOIP).

טכנולוגיה חדשנית זו מאפשרת העברה של שיחות דרך הרשת הפרטית ועד דרך הרשת הציבורית, כך הטכנולוגיה מאפשרת ייעול וגמישות לארגונים, חברות ועסקים תוך שימוש בטכנולוגיות חדשות נוספות.

למה מרכזיית IP משמשת

קודם כל, מרכזיות אלו נועדו לאפשר ייעול, התאמה מרבית וגמישות לכל חברה, ארגון או עסק, וכל זאת בזכות היכולת של המרכזייה לקשר את מרכזיית ה-IP לרשת המחשוב של אותה חברה.

מרכזיות IP מאפשרות התאמה אישית של צרכי העסק בהתאם לכמות השיחות בזכות הגדרת זליגת השיחות בשעת עומס לשלוחות גיבויי מרובות, להעברת השיחה לטלפוניים ניידים, קביעת שעות פעילות המרכזייה ועוד.

בנוסף, הטכנולוגיה החדשה של מרכזיות IP מאפשרת הפעלת מגוון רחב של תוכנות נחוצות במקביל וללא תקלות, כגון:

  • ניהול תורים
  • משיבון – מענה קולי
  • זיהוי שיחות
  • ניתוב והפניית שיחות
  • ניהול של שיחות ועידה
  • וקישור בין תיבת ההודעות לדואר האלקטרוני
  • וכיו"ב

עוד שימוש שניתן לעשות במרכזיות אלו הוא חיבור המרכזייה לתוכנת הSKYPE ולבצע שיחות לחו"ל בתעריפים של המרכזייה.

יתרונות נוספים למרכזיית IP

כפי שניתן לראות השימוש במרכזיית IP הינו פתרון יעיל אשר מציע במסגרתו מגוון רחב של אפשרויות ויתרונות על פני האנלוגיות והדיגיטליות. אך ישנן יתרונות נוספים שלא צוינו עדיין, אחת מיתרונות נוספות אלו הוא החיסכון המשמעותי בהוצאות, בנוסף מדובר במערכת קלה לתחזוקה ופשוטה לתפעול. המערכת מציעה ממשק נוח מאוד ומאפשרת מגוון רחב מאוד של פעולות שונות.

יתרון נוסף וחשוב לא פחות הוא האפשרות לבצע שיחות וידאו ושיחות לחו"ל באותה עלות כמו של שיחה רגילה – כמובן שהיתרון המרכזי ביותר במרכזיה זו היא האפשרות ליזום שיחות בתוך העסק עצמו ללא כל עלות נוספת. השיחות הפנימיות מאופשרות תודות לרשת האינטרנט שאיתה עובדת המרכזיה. בזכות יכולות אלו של מרכזיית ה-IP יכול העסק לשפר את השירות ולהיות זמין הרבה יותר ללקוחות העסק. המתמטיקה פשוטה – שירות טוב ויעיל יותר = הכנסות גבוהות יותר ומשאיר את הלקוחות מרוצים.

פרמטרים מרכזיים בבחירת מרכזיית IP

ישנם כמה פרמטרים עיקריים ומרכזיים שחשוב שתבחנו לפני שתבחרו מרכזייה לעסק שלכם:

חשוב לבחור בחברה מקצועית, אמינה ובעלת ניסיון – חברה בעלת ניסיון בתחום תדע לתת לכם שירות טוב יותר ולהתאים לכם את המרכזייה המתאימה ביותר לעסק שלכם.

יש להתאים את המרכזייה לעסק – למדו והכירו את מגוון הפתרונות המוצעות כיום בתחום המרכזיות ותכננו מראש לאיזה מטרות העסק שלכם צריך את המרכזייה

הדגמה ובדיקה – בקשו מהחברות אליהן תפנו להדגים בפניכם את האופן שבו הם פועלים וכמובן האם השירות שלהם כולל הדרכה על המערכת.

פרמטרים אלו יוכלו לעזור לכם מאוד בהמשך ובבחירת המרכזייה הרלוונטית ביותר עבורכם.

המאמר נכתב באדיבות voicenter.co.il

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים