גיבוי אתר האינטרנט, הקדמת תרופה ל"מכה"

באדיבות חברת UP

סוף העולם הגיע ? לא בדיוק…

עם כניסתה של המאה ה – 21 בוצעה קפיצת מדרגה משמעותית בטכנולוגיה האנושית. הפן הדיגיטלי החל אז, וככל שנוקף הזמן רק צובר תאוצה. אם בעבר השתמשו בעלי המשרדים, מנהלי החברות לחלק כרטיסי ביקור מודפסים ללקוחותיהם, הרי שמדובר בעולם ההולך ונעלם.

חברות רבות, הבינו כי כרטיס הביקור של העסק שלהם חייב להיות בהלימה מושלמת לטכנולוגיה ובצורת אתר אינטרנט אשר יפרוס את שירותיהם, מיקומם ומספרי גישה אליהם. חברות אלה מקדמות את אתר האינטרנט שלהן בצורת קמפיינים פרסומיים, דפים עסקיים ברשת הפייסבוק ועוד.

אך לא רק. אם בעבר, תוייקו כלל המסמכים העסקיים בקלסרים, הרי שכיום, מתוייקים מסמכים אתה על גבי שרתי האחסון של החברה ברשת האינטרנט. בנוסף, כל התכתובת העסקית והמידע הרגיש הקשור להוצאות והכנסות קיים אך ורק על השרת.

ניתן לומר כי בעלי עסקים אשר אינם מגבים את המידע הרגיש אודות אתר האינטרנט שלהם והמידע העסקי המשרדי, נוקטים בהתנהגות חסרת אחריות. כשם שבעל עסק לא ישאיר את העסק שלו פתוח במשך הלילה, כך בעלי אתרי אינטרנט חייבים לדאוג לגיבוי המידע המצוי בו.

אך כיצד עושים זאת בצורה נכונה ?, מהו הקשר בין אחסון אתרים איכותי לבין גיבוי מן הסוג הזה והאם דומיין מוצלח חשוף יותר לפגיעות ?

חברת אחסון האתרים

חברת UP – אחסון וקידום אתרים, מציעה ללקוחותיה רכישת שירותי גיבוי בסיסיים ללא כל עלות נוספת מצדם. בעלי חברות רבים מאחסנים את אתרי האינטרנט של החברה על גבי שרתי אחסון מבוססים ומוכרים וכתוצאה מכך נהנים מבטחון מלא, תוך כדי הקטנת הסיכון באיבוד הנתונים.

אופן אחסון האתרים, צריך להתאים לאופי החברה, לדוגמא: חברה העוסקת במכירות אינטרנטיות, צריכות לדאוג לכך שהגיבוי יחול גם על תוכן אתרם, אך גם על פרטי הגולשים בו, קרי, פרטים אישיים, מספרי כרטיסי אשראי וכד'.

לגיבוי המידע באתר האינטרנט ישנה חשיבות הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. שרק בעזרת חברה המספקת שירותי אחסון אתרים, יבוצע הליך גיבוי מלא ובמידת הצורך ניתן יהיה לשחזר פעולות קודמות באתר ובכך להגן על החברה מפני תביעות משפטיות.

הליך רישום דומיין בין אם ישראלי או לאו, אינו מחייב את בעל האתר להציג אמצעי לגיבוי החומר, אך אין כל ספק לגבי חשיבות הגיבוי עבור האינטרסים של בעלי האתר.

אתרים רבים ברשת האינטרנט חווים קריסה בלתי מתוכננת. אין היכולת לחזות קריסת אתר כזה או אחר או הליך איבוד מידע מהאתר. הדרך היחידה להתמודד עם תקלות מעין אלה היא רק באמצעות גיבוי החומר המאוחסן באתרים לעיתים דחופות.

תעודת הביטוח עבור הדומיין

לאחר שהבנו את החשיבות הרבה הטמונה בגיבוי ה DATA של אתר האינטרנט, עלינו להקצות לכך משאבים. תפעול אתר אינטרנט אינו מסתיים בכך שבקנו אם דומיין מסויים פנוי, או בהצלחת הקמפיינים הממומנים שאנו מריצים, הגיבוי מהווה כחלק הארי מתחזוקתו השוטפת של האתר ורלוונטי מאוד גם לשנים הבאות.

המחירים אותם חברות אחסון האתרים גוות בעבור גיבוי איכותי אינם גבוהים ובכל מקרה נחשבים למשתלמים במיוחד. גיבוי האתר מהוות עבירינו כתעודת ביטוח היות וגם בעתיד רוב הפעילות העסקית שלנו תתרחש באינטרנט, הגיבוי הוא הדרך האידיאלית להבטחת צורת עבודה נקייה מטעויות והוצאות מיותרות.

אם אתר האינטרנט העסקי שלכם, עדיין אינו מגובה, מומלץ לפנות ל UP – אחסון וקידום אתרים, בכדי לקבל את המידע הכולל בנושא גיבוי אתרכם, אל תתמהמהו בכדי שלא יהיה מאוחר מידי.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים