כיצד למנוע מצד ג' להשיג מידע רגיש של החברה שלכם

כיצד למנוע מצד ג' להשיג מידע רגיש של החברה שלכם

תקציר מאמר מתוך אתר למאמר המלא באנגלית לחצו כאן

 1. כבעלי עסקים קטנים, אתם עלולים לחשוב שנקטתם בכל הצעדים שניתן למנוע מהמידע הרגיש של החברה שלכם להגיע למקומות הלא נכונים, אך זה יכול להיות אתגר מסובך יותר ממה שחשבתם.למעשה, כל המידע שלכם על הלקוחות, חשבונות הבנק שלכם, משכורות העובדים, המיילים הפנימיים שאתם שולחים ועוד עלולים ליפול לידיים של אנשים המעוניינים להזיק לכם. כל זה נגרם בגלל הקבצים המשותפים שלכם.

  כאשר אתם משתפים קבצים און ליין באמצעות שירותי ענן, ישנן מספר נקודות חולשה המעמידות את הקבצים בסכנה שיגיעו לצד ג'.

  Symantec, חברה לאבטחת מידע, יצרה גרף המראה כמה הקבצים והמידע שלכם חשופים.

  אנתוני קנדה, מנהל בכיר באגף מוצרי הענן של חברת Symantec אומר שהעובדים משתפים קבצים אישיים באינטרנט ללא אישור ממחלקת ה-IT. כיום ישנה מגמה רחבה יותר בה העובדים משתמשים בטלפונים הסלולריים שלהם לשימוש בשירותים מקוונים וכך מטשטשים את הגבולות בין העבודה וחיים הפרטיים שלהם. השימוש בטכנולוגיות שיתוף הקבצים גורמות לארגונים להיות פגיעים לאיומי אבטחה ולאובדן נתונים פוטנציאלי.

  חברת Symantec מציגה מספר גורמים המסכנים את המידע של החברה שלכם:

 2. התקנים ניידים

  Symantec מצאה כי 54% מהעובדים מסתמכים על התקנים ניידים. העובדים עשויים להשתמש בטלפונים הסלולריים שלהם ובטאבלטים וקשה לשלוט על נתונים הנגישים על ידי המכשירים הניידים.

  עסק קטן מפסיד בממוצע 126 אלף דולר בעקבות פריצות אבטחה דרך התקנים ניידים. אתם חייבים להגביל את הגישה ממכשירים ניידים למאגר הנתונים שלכם.

 3. מתחרים

  אם המתחרים שלכם מצליחים להשיג גישה למידע שלכם,זו סיבה נוספת לדאגה. אם אתם חושבים על ריגול בסגנון ג'יימס בונד, תחשבו שנית, סביר להניח שמדובר בעובד לשעבר המעביר את הנתונים שלכם למתחרים.

  יותר ממחצית העובדים שהעבירו מידע למתחרים עשו זאת באמצעות שימוש בגישה מרוחקת למייל שלהם, או שהם מחקו חלק מהנתונים שלכם. כמו כן, רוב העובדים הללו, עובדים עם חברה מתחרה או פתחו חדשה משלהם.

  אתם חייבים לקבוע מדיניות שמירה על סודיות המידע והציבו תנאים קשים במידה ומישהו גונב מכם מידע או נתונים כלשהם.

 4. שירותי ענן

  חברות המספקות שירותי אחסון בענן או שירותי שיתוף קבצים לא מאפשרות לבתי עסק להסיר את הגישה מעובדים שעזבו את מקום העבודה. לכן עובדים לשעבר יכולים לקבל גישה למידע רגיש.

  כשאתם מחפשים חברה המספקת שירותי ענן בדקו האם היא מציעה את האפשרות להגבלת הגישה מעובדים לשעבר. כמו כן, בדקו מה מדיניות הפרטיות והאבטחה של החברה המספקת את שירותי הענן.

  כעוד ועוד בתי עסק מצטרפים לשירותי הענן, עכשיו יותר מתמיד חשוב להקפיד על אבטחת המידע והנתונים של החברה שלכם.

  אבטחת המידע נמצאת תחת אחריותכם כבעלי החברה. אל תקחו את אבטחת המידע כמשהו מובן מאליו, הקפידו לחפש נקודות תורפה במערכת שלכם ולמצוא פתרונות לתיקון המצב.

 5. התקציר תורגם מאתר SmallBizTrends.com מדור Technology Trends, נכתב אניטה קמפבל ופורסם בתאריך 17.8.2012.
be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים