להתראות לשטרות מתחת לבלטות, שלום לכספות

המאמר באדיבות: I.S.M מגן גולדמן

כולנו מודעים לערכו של הכסף וכולנו עושים הכל כדי לעשות אותו וכדי לשמור עליו בתבונה. מי מאתנו לא שמע את סיפורי הסבתא על הכסף שהוחבא מתחת לבלטות על מנת לאחסן אותו בדרך יעילה, ומי מאתנו לא הרים בלטה או שתיים בדירתו השכורה בתקווה למצוא שלל מתחת לרצפות? ימי החבאת הכספים מתחת לבלטות עברו, והגיע הזמן להתקדם לכספת משובחת. פרטים נוספים, במאמר.

הבנק כבייביסיטר? אין צורך

הבנק מציע לנו תוכנות חיסכון ושלל דרכים אחרות על מנת שנאחסן אצלו את ההון שלנו. כיום, נדמה שאין לנו צורך שכן ישנו מכשיר קטן עם תכלית גדולה אשר הפך לרהיט מוביל אצלנו בבית ובמשרד: כספת. הכספת היא מסוג הדברים שתמיד נוכל לשאול את עצמנו "איך לא המציאו את זה קודם?". איך שלא יהיה, טוב שהיא הומצאה. הכספת מאפשרת לנו לאחסן את הכסף שלנו בצורה בטוחה, מהירה, קלה ונוחה מבלי לתווך את הכסף בגורמים שונים ובפרוצדורות שונות.

כספת בבית העסק? חובה

לצערנו לא פעם שמענו על פריצות לבתי עסק כאשר הגנבים מכווני מטרה וברצונם למצוא כסף. והרבה. לא פעם שמענו על בעלי עסקים אשר לא התקינו כספת בעסק הפרטי שלהם ולצערם מכת הגנבות לא פסחה עליהם. לא די בכך שלא הותקנה כספת, ישנם בעלי עסקים אשר משאירים את הכסף בקופה לאחר סגירת העסק שלהם בסוף היום, דבר אשר מציב את הכסף בסיכון גבוה. לא חשוב איזה עסק יש לכם, כל עוד אתם שומרים כסף בחנות הוא חייב להיות מאוחסן בכספת.

יתרונות ברורים

נשאלת השאלה למה אנחנו צריכים את זה? בתור אנשים פרטיים יש לנו אפשרות לשמור על הכסף שלנו ולהפוך אותו לנגיש וזמין לנו בכל עת ועת. החלטנו לקפוץ לסופשבוע בחו"ל בספונטניות? אפשר לשלוף כסף מהכספת. בא לנו להתחדש במכשיר סלולארי חדש ולהימנע מפריסת תשלומים? אפשר להלוות קצת מהכספת שלנו.

הכספת עבורנו בבית הפרטי היא מעין כספומט פרטי. הכסף שלנו נשמר בחלל הבית שלנו שהוא מקום המבטחים שלנו והידיעה שהוא אצלנו בבית מעניקה לנו שקט נפשי ואת הידיעה שהוא נמצא בידיים הטובות ביותר.

השקעה קטנה, שקט גדול

בין אם מדובר בבית הפרטי שלנו שבו נאחסן כסף, תכשיטים ודברי ערך יקרים ובין אם מדובר בעסק שלנו אשר בו נאחסן כסף מזומן, הכספת בעלת תכלית חשובה: בטיחות מקסימלית אשר מעניקה לנו שקט נפשי. קוד סודי קטן אשר רק אנחנו מודעים לו מאפשר לנו לשלוט בדברי הערך היקרים לנו ולהפוך אותם לשטחנו הפרטי. אם פעם היינו צריכים לאחסן את היקר לנו במקומות חיצוניים, הרי שהיום אנחנו שומרי הראש.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים