תגמול או סנקציות: מה יניע יותר את העובדים שלכם?

על פי מחקר חדש מסתבר שהעובדים שלכם יעדיפו לעבוד קשה יותר כדי למנוע הפסד מאשר לחפש תגמול.

כפי שלימד אותנו מרקיז דה סאד לפני שנים רבות, סנקציות מניעות אנשים הרבה יותר מתגמולים. כלכלנים טוענים כי אנו נוטים להימנע מהפסד בפועל מאשר לחתור אחר הטבות בעלות תנאים.

נטייה זו נקראת רתיעה מהפסד. זה כבר נמדד במשך עשרות שנים, אבל רק לאחרונה חוקרים החלו ללמוד את השפעתו על הפרודקטיביות בעבודה.

ג'ון ליסט, כלכלן מאוניברסיטת שיקאגו, ערך מחקר בקרב 150 מורים בבתי ספר ציבוריים בשיקאגו, אילינוי. הוא חילק את המורים לשתי קבוצות ואמר להם שהבונוסים שלהם יקושרו לתוצאות שהתלמידים יוציאו בבחינות.

המורים בקבוצה הראשונה יקבלו בונוס בסוף השנה אם הסטודנטים ישפרו את ציונם בבחינה. המורים בקבוצה השניה יקבלו צ'ק על סך 4,000 דולר בספטמבר ויסכימו להחזיר את הכסף במידה ולא יצליחו להעלות את הציונים של התלמידים עד יוני.

הרתיעה מההפסד עבדה: המורים שעמדו בפני האיום שיצטרכו להחזיר את הבונוסים שלהם הצליחו לגרום לתלמידים שלהם להצליח בבחינות ב-7 אחוזים יותר בממוצע לעומת הציונים של התלמידים עם המורים בעלי תוכנית בונוסים קונבנציונלית.

מאז, ליסט הציע לשנות את מבנה תוכנית הבונוסים המסורתית.

ליסט לא ממליץ לבעלי עסקים לתת כסף ולאחר מכן לקחת אותו, הוא מציע להגיד לעובדים מראש שהבונוס יהיה שלהם אם הם יעמדו במטרות שלהם. אם לא, המשכורת שלהם תפחת.

אזהרה: אל תהמרו על ההימור הגבוה ביותר. מחקרים על מחנק מראים שככל שתשימו יותר לחץ על האנשים, סביר להניח שהאנשים יפשלו יותר.

כבעלים של עסק אתם יכולים להרים את רמת התפוקה של העובדים באמצעות קביעת סנקציות. חברת stick.com מאפשרת למשתמשים שלה להירשם, לקבוע יעד, למנות שופט שיעקוב אחרי התהליך ולחייב את המשתמשים בכסף אם הם נכשלים בעמידה ביעדים שלהם.

את הכסף אתם יכולים לתרום לצדקה או להעלות את הסיכונים באמצעות "אנטי צדקה" לדוגמא, אתם שונאים רובים? נכשלתם לעמוד ביעד שלכם, stickK יתרמו את הכסף שלכם לאגודת הרובאים הלאומית.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים