בן 40 ומרגיש שחוק בעבודה? זה הזמן להסבת מקצוע

באדיבות מרכז "לכל אדם יש שביל"

זה לא סתם שסרטים וספרים רבים סובבים סביב גיבור מבולבל שהמציאות דופקת לו על הדלת באמצע החיים, גורמת לו לעשות חשבון נפש עם עצמו, לחשוב על חייו באופן רציני ולתהות על אחת מהשאלות הקשות ביותר: האם אתה מאושר? האם החיים שאתה חי אלו החיים שדמיינת שיהיו לך?

שמח להתחיל יום עבודה חדש?

העניין הוא שזה לא רק סרטים, זה לגמרי המציאות והיא לפעמים נושכת. קצב החיים לא תמיד מאפשר לנו לעצור ולחשוב האם טוב לנו, האם אנחנו מרוצים, האם אנו מנצלים את מלוא היכולות והכישורים שלנו.

לעתים נדמה שאיבדנו את המושכות, שאנחנו לא שולטים בחיים שלנו ומנהלים אותם כפי שאנחנו חושבים ומאמינים, אלא נותנים לדברים 'להתגלגל ' וההתרחשויות בחיינו פשוט קורות, ללא שנצליח לנווט אותן יותר מדי.

איך אני יכול לדעת שאני צריך הסבה מקצועית

העבודה ממלאת שעות רבות מחיינו, לרוב את כל שעות היום ולפעמים יותר מזה. השגרה האינטנסיבית שוחקת, ולעתים מקום העבודה הופך להרגל, כזה שאנו יכולים להתקשות במציאת עניין יומיומי בו. כמובן שלא כל יום בעבודה הוא חגיגה צבעונית לחושים ואתגר מתמשך, אך מקום העבודה שלנו צריך לגרום לנו לתחושת סיפוק, התקדמות, מימוש עצמי או הנאה מתגמול הולם, כמו שאנו מעריכים שמגיע לנו.

כאשר אנחנו לא מרגישים מימוש מסוים או סיפוק ואפילו להפך – תחושה שאנו לא מוערכים מספיק, לא מתוגמלים מספיק, חושבים שהכישורים שלנו לא תואמים את המקום, ומגלים בכל פעם מחדש את הפער בין הרצוי למצוי- יש סיכוי טוב שאנו פשוט צריכים לשנות כיוון. לנסות קריירה אחרת, לשנות דפוסים והרגלים. הסבה מקצועית היא שינוי תפיסתי בנוגע לרצונות ולהתקדמות המקצועית שלנו בחיים.

נגיד שמקום העבודה שלי באמת לא כזה מרגש אותי…

לא פשוט להחליף מקום עבודה, לא אם נשארים בתחום ועל אחת כמה וכמה כשחושבים על מעבר בין תחומים.
גם הוותק והידע שהצטברו גורמים לאנשים פשוט להישאר במקום העבודה המוכר והלא טוב, ולהעדיף אותו על פני החדש והלא ידוע. אפשר להיוותר מתוסכלים במקום המוכר והמקרטע, ואפשר גם לנסות דרך חדשה, על אף השינויים הכרוכים בכך.

ההחלטה להסבת מקצוע, היא רק אבן ראשונה בשביל שתסללו לעצמכם. זו דרך שאפשר לטעות בה, אם לא יודעים כיצד ללכת, וליפול שוב למסגרת עבודה שלא מתאימה לכם. לכן, את ההכרעה החשובה הזאת, כדאי לא לעשות לבד, ולתת לאנשי מקצוע לסייע לכם בתהליך אישי אל היעד המקצועי שהכי מתאים ונכון לכם.

למרכז "לכל אדם יש שביל" שלושים שנה של ניסיון באבחון, ייעוץ וטיפול באנשים שמעוניינים לשנות את הקריירה שלהם, גם אם הם עוד בשלב ההתלבטות ולא בטוחים שעליהם להחליף מקצוע. במרכז מכירים היטב את המציאות השוחקת, את צומת הדרכים המקצועי והם מכוונים כל אחד למקום התעסוקתי המתאים לו ביותר.

איך עושים את זה?

מרכז "לכל אדם יש שביל" פיתח תהליך מובנה, המבוסס על ניסיון ומוכיח את עצמו כבר שנים. בשלב הראשון, אנשי המקצוע, ביניהם יזמים, פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים וכמובן יועצי קריירה- מאפיינים מהם הכישורים, הרצונות והיכולות שלך.

בשלב הבא, מבינים ביחד מה מונע ממך להגיע לקריירה החלומית בעיניך. מה חוסם אותך, מה קשה לך- בכדי להגיע ביחד להחלטה מהי ההסבה הקרייריסטית שהכי נכונה לך. הצוות המקצועי במרכז מכיר מקרוב את המצב שבו אנשים אינם מרוצים או מסופקים ממקום עבודתם, ולא כל כך יודעים מה לעשות, במיוחד כשבאחריותם לכלכל משפחה. לכן, הם שמים דגש על תמיכה וחיזוק של הכוחות המנטאליים והמשאבים הפנימיים.

כל אלה, בשילוב עם עבודה רציפה עם שוק העבודה, והבנה עמוקה את צרכי השוק המשתנים, יביאו את הצוות המקצועי להתאים את הצעדים שיובילו אותך בדרך אל הגשמת החלום המקצועי.

ייתכן ו'משבר אמצע החיים' או לבטים וחוסר ביטחון שיכולים לעלות, לא יאפשרו לצאת לדרך חדשה בקלות.
בדיוק לשם כך יש תהליך נוסף, של ליווי בתוך העולם המקצועי החדש, עד למצב של השגת המטרות שהוגדרו.

אז אם אתה מתעורר בבוקר שוב ושוב אל 'עוד יום משעמם בעבודה', ולא ככה דמיינת שהחיים שלך ייראו, אולי כדאי לחשוב שוב, לבדוק שבילי תעסוקה חדשים שיובילו אותך לסיפוק והנאה עד למימוש עצמי.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים