9 משפטים שמנהיגים טובים צריכים להגיד מדי יום

אנשים בד"כ שופטים אתכם על פי מה שאתם עושים, ולפי מה שאתם אומרים. להלן 9 משפטים שאתם צריכים להגיד מדי יום.

המילים שלכם הם בין הכלים החשובים ביותר שיש לכם, הם המראה של החזון שלכם, הערכים שלכם והיכולות שלכם. לכן, בין אם אתם מנהלים ארגון ענק או רק מנסים לדחוף את הצוות לכיוון תוצאה מסוימת, ישנם מספר מסרים שאתם צריכים להעביר בצורה שוטפת כדי להיות מנהיגים אפקטיביים.

תתכננו בכל יום להגיד את המשפטים האלה לפחות לבנאדם אחד וצפו בתוצאות:

1. זה המצב.

אנשים רוצים לדעת מה קורה. רוב הסיכויים, שהם יגלו בכל מקרה, או גרוע יותר, ישלימו את הפערים עם השערות. כשאתם שומרים מידע חשוב אצלכם, אתם עלולים להוריד את המורל בחברה ולגרום לאנשי הצוות להרגיש שממעיטים בערכם.

האם זה נשמע לכם מטורף לשתף אותם בהכל? מייסד וולמארט, סם וולטון עשה זאת במשך כמה עשורים, והוא הצליח לשגשג.

2. זאת התוכנית.

המנהיג אמור להוביל. העובדים יציעו הצעות נהדרות, במיוחד אם אתם עושים כל הדבר ברשימה הזו, אבל אתם צריכים להיות מסוגלים לקבל החלטות ולעמוד מאחוריהן. הצוות שלכם צריך לדעת מה אתם רוצים לקחת מהם ואיך. אל תשכחו את המסקנה הכי החשובה: אתם צריכים להיות מסוגלים להגיד "לא", במיוחד למהלכים שלא יעלו בקנה מידה אחד עם התוכנית שלכם.

3. מה אתם צריכים?

המשפט הזה קריטי משתי סיבות: ראשית, אנשים צריכים לדעת שאכפת לכם ברמה האישית והמקצועית, ושאתם רוצים שהם יצליחו. שנית, אם תבנו תוכנית נהדרת, אתם צריכים להרים את היכולות של כל אחד מהעובדים למקסימום שניתן. אם הם לא מסוגלים לתת את הכל, אתם תרצו לדעת למה.

4. ספרו לי עוד.

האנשים ירצו לדעת שאתם יותר מעוניינים במציאת תשובות טובות מאשר להקשיב לעצמכם מדברים. תנו לאחרים הרשאה לשתף את דעותיהם או הזמינו אותם במיוחד אם אתם צריכים. אם תישארו בשקט תוכלו לתת לאנשים אחרים את ההזדמנות להציע רעיונות ותובנות משלהם.

5. זכרו את הכללים שלנו.

אתם לא יכולים לבהות מעבר לכתפו של כל אחד המקבל החלטות הנוגעות לארגון שלכם, אבל אתם יכולים להזכיר להם לקבל החלטות ששאר חברי הצוות יהיו גאים בהן. הזכירו לאנשים מהם הערכים שאתם דורשים מהם.

6. אני סומך עליכם.

אם אתם לא יכולים לסמוך על האנשים שבצוות שלכם, אז הם לא צריכים להיות בצוות שלכם. אתם צריכים לבטוח ביושרה שלהם, ביכולת השיפוט שלהם, בביטחון העצמי שלהם ובתשוקה שלהם. אתם צריכים לודא שהם מבינים כמה אתם סומכים בהם.

7. אתם יכולים לסמוך עליי.

הצד השני של הנקודה האחרונה גם נכון. אם הצוות שלכם לא יכול לסמוך עליכם, אז הם לא צריכים לתת לכם את הכבוד הגדול ולאפשר להם להוביל אותם. אתם צריכים להגיד להם שיש להם את הגב שלכם, ולאחר מכן, עבדו קשה כדי למלא את ההבטחות שלכם.

8. אנחנו יכולים לעשות טוב יותר.

אחד החלקים הקשים והקריטיים ביותר במנהיגות זה לדחוף את הצוות שלכם לרמה הגבוהה ביותר. לאחר מכן הם יכולים לקבוע יעדים לעצמם. זה אומר שאתם צריכים לברך אותם כשהם עושים עבודה טובה, אבל גם לא לפנק אותם שהם לא מממשים את הפוטנציאל שלהם. אבל זה גם אומר שאתם צריכים להודות כשאתם לא מצליחים לעמוד בסטנדרטים האלה.

9. צריך לחגוג!

אל תיצרו תרבות חברתית בה התגמול היחידי עבור עבודה טובה זה יותר עבודה. במקום זאת, קבעו מנהג לחגוג את הניצחונות שלכם, גדולים וקטנים. זה יכול לבוא לידי ביטוי במסיבות גדולות ובונוסים, אבל שיחת טלפון יכולה להיות דרך נהדרת לברך אותם על אבני הדרך שלהם, ברמה המקצועית וברמה האישית.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים