5 דרכים שבאמצעותם ניתן להפוך למנהיגים יוצאים מן הכלל

כדי להפוך למנהיגים טובים יותר, אנשים בד"כ מתרכזים בשיפור נקודות החולשה שלהם. אך מחקרים חדשים מראים שכדאי לפתח דווקא את נקודות החוזקה.

ג'ון זנגר, ג'וזף ר. פולקמן, רוברט שרווין ג'וניור וברברה סטיל מחברי הספר: "כיצד להיות יוצאים מן הכלל: הצלחת המנהיגות באמצעות שיפור נקודות החוזקה" מאמינים שאם תעבדו על החוזקות שלכם, תשפרו באופן דרמטי את כישורי המנהיגות ומוביל לאינטראקציות עסקיות מוצלחות.

אם תסכימו שמנהיגות היא מערכת של מיומנויות ולא מאגר ידע או אישיות, אז למידה של כישורי מנהיגות היא בדיוק כמו למידה של כל סט אחר של כישורים.

להלן מספר טיפים לשיפור נקודות החוזקה שלכם:

1. היו אנושיים

מחברי הספר מאמינים שאנושיות או צניעות היא חוזקה שקשה לשפר אותה אך בטווח הארוך, אם תצליחו לשפר אותה תוכלו להפוך למנהיגים מובילים.

קשה מאוד למצוא תוכנית לשיפור תכונה זו ומנהיגים לעיתים קרובות יכתבו משהו כמו: "היו יותר צנועים" או ,אל תהיו שחצניים". נסו לתרגל מצב או סיטואציה בה אתם עלולים להיקלע ונסו להגיב בהתאם. בצעו זאת מספר פעמים, כך תוכלו להזדהות עם האנשים בטבעיות רבה יותר.

2. נסו לזהות את המיומנות שאתם צריכים לפתח

פיתחנו מודל של 3 פילטרים לזיהוי התנהגות שניתן להגדיר כחוזקה. קראנו למודל CPO, כאשר C מייצג יכולת (רמת היעילות שלכם עם הכישור), P זה תשוקה ו-O (צרכי הארגון).

3. למדו לבקש משוב

מנהיגים טובים תמיד צריכים לקדם קבלת משוב, זה יאפשר לכם לאמץ פתיחות ולהוריד את המגננות.

מיומנות בסיסית של כל מנהיג מצליח היא היכולת לאסוף, לקבל ולהגיב למשוב. נתונים שנאספו מאלף נשאלים מאשרים כי בסעיף קבלת המשוב בחלק של דירוג התנהגות הבוסים שלהם, היו הציונים הנמוכים ביותר.

עם זאת, כאשר אנו מביטים על נכונותו של מנהיג לבקש קבלת משוב מאחרים, אנו מוצאים כי מנהיגים המקפידים לקבל משוב נחשבים למנהיגים יעילים ומצוינים.

4. קחו קורסי התנהגות עם מערכות סימולציה

תהליך פיתוח מרכזי ללימוד כישורי מנהיגות ניתן ללמוד באמצעות קורסי התנהגות המשלבות מערכות סימולציה. טכנולוגיה זו משתמשת בקטעי וידאו המראים כיצד מנהלים מתמודדים במצבים קשים. הקורסים מלמדים את דרכי הפעולה שניתן לבצע בסיטואציות שונות וכיצד לשפר את הכישורים הקיימים באמצעות תרגול.

5. נסו לערוך אימון משולב של מספר מיומנויות

ברגע שפיתחתם מיומנות ברמה גבוהה, הגיע הזמן לשפר את המיומנויות בתחומים המשלימים, כגון כישורי תקשורת או כישורים טכניים.

כאשר ספורטאים שואפים להיות שחקנים פעילים בתחומים שונים, חוץ מספורט, הם מנסים לפנות לאימון משולב.לדוגמא, אצנים שאפתניים מנסים לעסוק בפעילויות ספורט נוספות, כמו רכיבה על אופניים, שחייה והרמת משקולות.

הדוגמא האהובה עלינו היא מאמן פוטבול שלקח מספר שחקני הגנה שלו והכריח אותם לקחת שיעורי בלט כדי לגרום להם להיות יותר מודעים לעבודת הרגליים שלהם וכדי לשפר את המהירות שלהם.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים