6 דרכים להיות יצירתיים תחת לחץ

תקציר מאמר מתוך אתר

האם מסגרת הזמן הורגת את היצירתיות שלכם? השתמשו בששת האסטרטגיות הבאות שיסייעו לכם להעלות רעיונות חדשים אפילו אם אתם תחת לחץ.

הדימוי הפופולרי של יצירתיות בהקשר של אמנים, כותבים או מוזיקאים הוא של עצלנות, כמובן שזה עד שמגיע רגע ההשראה, לאחר מכן הם יוצרים את עבודתם בגאונות ובמהירות.

אבל לרוב בעלי העסקים הקטנים ולעובדיהם, הדיוקן הזה של יצירתיות פשוט לא נשמע נכון. אפילו אם אתם נמצאים בתעשיה יצירתית כמו פרסום או עיצוב גרפי, אין לכם זמן לשבת ולחכות שההשראה תגיע, יש לכם יעדים להגיע אליהם.

לצערי, היעדים ולחצי הזמן של מקום העבודה יוצרים תחושה של חוסר יצירתיות בקרב העובדים.

סקר הנערך מטעם חברת iSock בקרב בעלי מקצוע מצא כי 48% אומרים כי רמת היצירתיות בתעשיה שלהם ירדה בעשור האחרון. 23% הודו כי הם מבזבזים פחות משעתיים ביום בממוצע כדי לעשות "עבודה יצירתית" בעבודה.

מכשולי יצירתיות

מהו האשם העיקרי? חוסר זמן – 63% מהמשיבים דיווחו שאין להם מספיק זמן בשביל לקבל השראה יצירתית. 70% אמרו כי הם רוצים יותר זמן ליצירתיות ו-60% מדווחים שהיו להם רעיונות נהדרים בשנה האחרונה אבל לא היה לא מספיק זמן בעבודה כדי שיוכלו לפתח ולהוציא אותם לפועל.

אם צלמים, קופירייטרים, מעצבים ואחרים שתפקידם להיות יצירתיים לא מצליחים לעשות את זה, אתם צריכים לתהות מה הסיכוי שיזם ממוצע יצליח לעשות זאת?

אין צורך להיכנס לפאניקה. אפשר להיות יצירתיים, לא משנה עד כמה אתם עסוקים או עד כמה צפוף מועד ההגשה שלכם. להלן 6 טקטיקות שתוכלו לנסות:

1. השתמשו בעזרים

בסקר של iSock הם גם גילו כי מוזיקה וקפאין צוינו כעזרים המסייעים ליצירתיות. הצוות היצירתי במקום העבודה הקודם שלי השאיר את הרדיו דלוק כדי לעורר את יצירתיות (אם זה מפריע לחלק מהצוות שלכם, השתמשו באוזניות במקום).

לא משנה איזה משקה אתם בוחרים לשתות בין אם מדובר בקפה, תה, דיאט קולה או כל משקה אנרגיה אחר, זה יכול לספק לכם פרץ של אנרגיה שיעורר אצלכם רעיונות.

2. שנו מקום

אם תשבו ליד השולחן שלכם ותבהו במסך המחשב לא תקבלו השראה. למעשה 34% מהמשיבים בסקר של חברת iStock טענו שמקום העבודה שלהם נמצא בשלושת המקומות הראשונים לקבלת יצירתיות.

השראה יכולה להגיע גם בנסיעה (34%), במקלחת (25%) או בזמן אימון גופני (22%). אחת מהעמיתות שלי לעבודה מפעילה את המוח שלה ליצירת רעיונות במהלך ריצת הבוקר שלה (בונוס: העובדה שהיא כמעט תמיד מעלה רעיונות טובים בזמן הריצה עוזרת לה להצדיק את הזמן שהיא משקיעה לאימון הכושר).

בפעם הבאה שאתם תקועים עם השגרה ולא מצליחים להעלות רעיונות חדשים, צאו להליכה, לכו לבית קפה או עשו סיעור מוחות בחוץ כדי לעורר יצירתיות.

3. צאו להפסקות

עבודה מאומצת במשך 12 שעות רצופות יכולה לגרום לשחיקה ולייבוש מאגר הרעיונות שלכם. במקום זאת, נסו לדוגמא לעבוד במשך 90 דקות ולאחר מכן צאו לחצי שעה הפסקה ועו משהו שלא קשור לעבודה.

אם למשל אתם עובדים בבית, אתם יכולים להתרכז ולעבוד על פרויקט במשך 90 דקות ולאחר מכן לקחת חצי שעה הפסקה כדי לעשות עבודות גינון או לערוך סידורים. סביר להניח שתקבלו השראה בזמן הזה ותמשיכו עם הפרויקט רעננים ועם רעיונות חדשים.

4. רתמו את הטכנולוגיה

יותר מ-7 מתוך 10 בעלי מקצוע שהשיבו על סקר חברת iStock אמרו כי כלים וטכנולוגיות חדשות איפשרו להם להיות יותר יצירתיים במקום העבודה.

למידה של טכנולוגיות חדשות וכישורים משתמשים בחלקים שונים במוח שלכם ועוזרים לעורר השראה על ידי כך שהם כופים עליכם להסתכל על בעיות מוכרות בדרכים חדשות. לדוגמא, למידה של יצירת אינפוגרפיקה יכולה לעזור למוח שלכם לספוג מידע ויזואלי יותר מאשר טקסטים. נסו ללמוד איך להשתמש באתר חדש של רשת חברתית, אפליקציה עסקית חדשה, או מכשיר חדש ותראו איך זה מעורר אצלכם יצירתיות.

5. היפגשו ביחד

"עמיתים לעבודה" הינם אחד מחמשת העסקים הראשונים המסייעים לעידוד יצירתיות בסקר של חברת iStock. חברה שלי עברה ממקום עבודה בו היא עבדה בסיעור מוחות עם הצוות שלה למקום עבודה חדש בו היא יוצרת יחידה בצוות. היא נאבקת כל כך קשה כדי להיות יצירתית בדרכה כך שהיא מתקשרת אליי בתדירות גבוהה כדי שאשיג לה קיוביקל בתקווה לקבל נקודת מבט של מישהו אחר על הרעיונות שלה.

באופן טבעי, שיחה עם אנשים אחרים מכריכה אותנו לחשוב מחוץ לנקודת המבט שלנו, מה שמסייע להעלאת רמת היצירתיות. נסו לערוך סיעור מוחות עם אחרים, אפילו בנושאים שאתם בדרך לא משוחחים עליהם בקבוצה.

6. השתחררו קצת

באופן פרדוקסלי, מסגרת זמן לפעמים יכולה לעורר יצירתיות, בדיוק כמו ההגבלות של שיר הייקו. זה נכון במיוחד אם אתם פרפקטציוניסטים. הידיעה שאין לכם מספיק זמן כדי שיהיה "מושלם" יכול לשחרר אתכם כדי שתסתפקו ב"מספיק טוב", מה שבסופו של דבר, לעיתים קרובות הופך להיות טוב יותר ממה שחשבתם.

 

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים