12 דרכים לזהות עובדים בעלי יכולות ניהול

העסקת עובדים בחברות סטארט אפ זה לא רק למצוא אנשים שיוכלו להשלים משימות כלליות. היזמים חייבים לודא שחברי הצוות החדשים יוכלו לבצע כל משימה וישארו זמן רב בחברה כך שיממשו את חזון החברה.

ברגע שהחברה שלכם עברה את השלבים הראשוניים שלה, הגיע הזמן להאציל סמכויות למנהלים. כרגע, הם פשוט עדיין לא יודעים שהם הולכים להיות המנהלים החדשים.

ביקשנו ממספר חברים ממועצת היזמים הצעירים שילמדו אותנו כיצד לאתר ולזהות עובדים בעלי יכולות ניהול. "מה הטיפ שלכם לזיהוי כישרון ניהולי פוטנציאלי מתוך מצבת העובדים הנוכחית שלכם?" להלן התשובות שקיבלנו:

1. חפשו אנשים מתלהבים

"כמייסדת של חברה טכנולוגית, אני בטוחה שאני יכולה ללמד אנשים את רוב הדברים, אבל אני יודעת בודאות שאני לא יכולה ללמד אותם מהי התלהבות. שאתם מזהים עובד המראה התרגשות והתלהבות אמיתית למשימה ולמוצר שלכם, טפחו אותו ועודדו את ההתלהבות שלו – אתם תופתעו מהתוצאות. זה לא כישרון או יכולת ספציפיים של מישהו אלא מידת האמונה שלו במשימה." ג'סיקה ברונדו.

2. בחנו אותם

"אם אתם צריכים לזהות האם לעובד יש יכולות ניהול, תנו לו הזדמנות להוכיח את זה. תנו לו פרויקט מאתגר ומשמעותי בו הוא חייב לשתף פעולה עם חברי צוות אחרים. העניקו לו את התואר מנהל צוות והעריכו אותו על בסיס ביצועיו. תנו לזמן לעבור ותנו לו ציון על בסיס כישורים כמו האצלת סמכויות, תקשורת ומעקב". רוברט סופיה.

3. נסו לזהות אנשים מסורים

"אני מזהה מנהלים פוטנציאליים בזכות צפייה בצורה העבודה שלהם. יחד עם זאת, הצלחתי למצוא את האנשים המובילים באמצעות דוגמא. אתם רוצים מנהלים שהעבודה שלהם היא מעל ומעבר. הם יתנו השראה לעובדים אחרים להתנהג כמוהם. אם אתם מוצאים את האנשים האלה בחברה שלכם, תגמלו אותם וכך תוכלו ליצור כוח עבודה טוב". קייל קלייטון.

4. חפשו אנשים שלוקחים אחריות

"אין דרך אמיתית לדעת מי יהיה מנהל נהדר. אבל האנשים שאתם מחפשים הם אלה שלוקחים אחריות. מי מרים את הידיים כשפורץ משבר? מי סופג את כל האשמה כשהדברים משתבשים? מי מגן על העובדים האחרים שהם עושים טעות? אחד הנכסים החשובים ביותר במנהלים זה חסד בזמן משבר, לכן אם למישהו יש את התכונה הזאת, כדאי לשים עליו עין". ג'יי וו.

5. חפשו אנשים המתנהגים כמו מורים באופן טבעי

"כשחברי צוות מלמדים עובדים אחרים באופן טבעי, זה סימן נהדר ליכולת ניהול. זה מראה כי הם יודעים מה צריך לעשות וכשהם רואים אחרים המתקשים בדברים מסוימים, הם יעזרו להם מבלי שאף אחד יבקש מהם. שלבו את התכונה הזאת עם עובדים שלוקחים אחריות בעבודה שלהם ותקבלו מנהל מצוין." קלי אזבדו.

6. חפשו את האנשים שלוקחים יוזמה

"אני מסתכל על אנשים שלוקחים יוזמה. ליתר דיוק, אני מחפש אנשים שיספרו לי מה הם עשו ולא מה צריך לעשות. בחברה של הרבה תהליכים הנמצאים בתנועה. אתם צריכים אנשים עצמאיים שלוקחים אחריות ומנסים דברים חדשים (לא משנה אם הם מצילחים או לא) ולאחר מכן יספרו לכם על ההצלחה או הכשלון". ליאם מרטין.

7. חשפו אנשים שיודעים להקשיב

"בחברת סטארט אפ, אנחנו מתרכזים בעיקר בביצוע דברים כך שאנחנו תמיד בוחרים ברעיון של האדם הקולני ביותר. במקום זאת, חפשו אנשים שיודעים להקשיב ולתרום. מאזין טוב זה סימן ליכולת קבלת החלטות – הם שוקלים מספר נקודות מבט ושמים לב לפרטים הקטנים." סוזן סטרייר.

8. שאלו את העובדים "למה"

"אני מייסד שותף בחברת חיפוש מנהלים. בחברה התחלנו להעריך כשרון מנהיגות באמצעות שאלת שאלה אחת פשוטה: מה ה"למה" שלכם? התשובה לשאלה הנ"ל תציג לכם את מטרת העבודה של העובדים. אם המטרה של העובד מתיישרת על מטרות הארגון, אנחנו יודעים שאנחנו יכולים להמשיך בתהליך הערכה. למה? מפני שהאנשים שמצטיינים בארגונים הולכים לפי המטרות שלהם". ברט פארמילוי.

9. חפשו אנשים שיכולים להתמודד עם בעיות

"אני מחפש אנשים המשמשים כדוגמא, עובדים קשה, בעלי יכולת לראות את התמונה הגדולה ויכולים להתמודד עם השיחות הקשות. על פי ניסיון העבר שלי, התכונה האחרונה קריטית ולעיתים קרובות מתעלמים ממנה. אני מאמין שבן הורוביץ אמר שהוא יכול לשפוט מנכ"לים על פי היכולת שלהם לנהל שיחות קשות באופן מיידי. מנהלים צריכים להתעמת איתם ראש בראש ולא לחכות." צ'אק קון.

10. ודאו שהם יודעים מה הגבולות שלהם

"בנוסף לביצועים מדהימים, חפשו אנשים בעלי יכולת להגיד "לא" כשהם עמוסים או שהם מרגישים שהם לא יוכלו לעשות עבודה טובה. לעיתים קרובות מנהלים מתלהבים יתר על המידה וחשוב שהם יתרכזו באזורים בהם הם יוכלו להשפיע הכי הרבה." רוברט ג'. מור.

11. מצאו את האנשים שמוכנים לעשות צעד נוסף

"אנשים הנשארים שעות נוספות, אנשים בעלי יכולת להתמודד עם לחצים, סגנון תקשורת, נאמנות וגישה הן תכונות חשובות. אנשים שעושים את הצעד הנוסף כחלק מהאישיות שלהם (כשאף אחד לא רואה) הם אנשים מצוינים שראויים לקידום. קל להבחין למי באמת אכפת מהצלחת החברה לעומת אנשים שרק באים לקבל משכורת." זיור בירג.

12. חפשו אנשים יוזמים המגשימים את הרעיונות שלהם

"חפשו אנשים שלא רק מעלים רעיונות חדשים, אלא שיש להם את היכולת להניע אותם קדימה". ג'ף ברגר.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים