5 שפות חיוניות למגזר העסקי

לפני כמה עשורים, הייתם צריכים ללמוד רק שפה אחת כדי להסתדר בעולם העסקי: אנגלית. אך כיום הזמנים השתנו.

אפילו עם צמיחת תוכנות התרגום המתרגמות טקסטים אונליין באינטרנט, אם אתם לא יודעים לדבר באחת משפות העסקים המרכזיות, אתם נמצאים בעמדת נחיתות משמעותית. דיבור בשפה המקומית מאפשר לכם להבין הפניות טכניות, ראשי תיבות, מסקנות, משחקי מילים, בדיחות, סלנג ודברים נוספים שלא מועברים באמצעות טקסט כתוב.

הטכנולוגיה אינה מתקדמת מספיק כדי להבין באמת את השפה ברמה האנושית. לכן לעת עתה, זה תלוי רק בכם.

להלן 5 השפות החשובות ביותר ליזמים או אנשי עסקים:

1. ספרדית

בארה"ב ישנם מעל ל-35 מיליון דוברי ספרדית, ומעל ל-425 מיליון דוברי ספרדית ברחבי העולם. לדוברי אנגלית, ספרדית נחשבת לשפה קלה ללמידה. מפני שישנם אנשים רבים דוברי ספרדית, סביר להניח שבזמן כלשהו תצטרכו לעבוד עם מישהו דובר השפה.

2. פורטוגזית

כאשר ברזיל הופכת להיות אחת מהמעצמות החשובות בעולם, כדאי ללמוד ולהכיר את השפה הפורטוגזית. ברזיל מיצבה את עצמה בין היתר כיצרנית דלק עצמאית והתלות במדינות שכנות פוחתת. כתוצאה מכך, יותר ויותר בתי עסק ישארו בתוך גבולות המדינה. אם אתם רוצים להקים עסק או לפתח שיתוף פעולה עם עסק מקומי, אתם חייבים ללמוד את השפה.

3. רוסית

במוסקבה, בירת רוסיה יש את אוכלוסיית המיליארדרים הגבוהה בעולם. לא רע בכלל עבור מדינה שהתמודדה עם התמוטטות הגוש הסובייטי בתחילת שנות ה-90. רוסיה עשירה בגז טבעי, נפט, פחם, מתכות יקרות ואנשים משכילים.

השפה הרוסית מבוססת על האלפבית הרוסי, מה שהופך אותה לקשה ללימוד עבור דוברי אנגלית כשפת אם. עובדה זו מהווה יתרון מפני שככל שפחות אנשים ידברו רוסית, כך הביקוש יעלה ויהיה ניתן לנצל את השוק.

4. סינית (מנדרינית)

הדומיננטיות של סין בכלכלה העולמית מהווה מקור ברור של הזדמנויות עסקיות. עם שתי גרסאות עיקריות של סינית- מנדרינית וקנטונזית, שליטה באחת הגרסאות מהווה יתרון. אבל מנדרינית היא הלשון הרשמית של סין. על פי בלומברג, לבתי עסק ברחבי העולם, הסינית נחשבת לשפה הראשית מלבד אנגלית. מעל למיליארד אנשים דוברי מנדרינית.

5. אנגלית

השפה האנגלית נשארה השפה מספר אחת למגזר העסקי. במעצמות כלכליות גדולות, כגון ארה"ב, אנגליה, אוסטרליה וחלקים גדולים של הודו, אנגלית היא השפה הראשית. אם אתם קוראים את המאמר הזה, אני מניח שאתם דוברי אנגלית, אבל אל תתנו לזה להטעות אתכם. חשוב לשלוט בניבים של השפה, ללמוד על הארץ והאזורים שתשהו בהם והתמחו באופן הדיבור ובסלנג של השפה.

זו ההזדמנות שלכם, למדו שפה נוספת ותוכלו לנצח את כל המתחרים שלכם. אם יש לכם עודף מוטיבציה, תוכלו ללמוד 3 שפות חיוניות נוספות: הינדית, צרפתית וערבית.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים