איך לבחור מדפסות למשרד?

כל עסק, קטן או גדול זקוק למדפסת או מספר מדפסות לניהול העבודה השוטפת. בשנים האחרונות ירדו מחירים המדפסות והרמה הטכנולוגית שלהן עלתה משמעותית, כך שניתן לרכוש מדפסות טובות ואמינות לעסק בעלות סבירה.

יחד עם זאת פערי המחירים והאיכויות בין המוצרים הבסיסיים למדפסות היוקרתיות גבוהים והבחירה בסוג המדפסת המתאימה ביותר לעסק שלכם לא נעשתה קלה יותר.

סוגי מדפסות

אפשר לחלק את המדפסות המתאימות לבתי עסק לשלושה סוגים עיקריים : מדפסות הזרקת דיו, מדפסות לייזר ומדפסות משולבות. מדפסות הזרקת דיו היו פעם פופולריות מאוד. היום, בגלל הירידה המשמעותית במחירי מדפסות הלייזר, מקומן נדחק לשוליים.

מדפסות הזרקת הדיו צורכות הרבה דיו ודורשות החלפה תדירה של מחסניות. בעסקים שמשתמשים הרבה במדפסת שלהם, זה בדרך כלל לא משתלם.

מדפסות הלייזר, לעומתן, נחלקות למדפסות מונוכרומטיות (שמדפיסות רק שחור – לבן) וצבעוניות. את המדפסות המונוכרומטיות אפשר להשיג במחירים זולים במיוחד, באיזור ה-200 דולר. חלק מהעסקים לא זקוקים למדפסת צבעונית ויכולים להסתפק בהן. מצד שני מה תעשו אם יום אחד יופיע פתאום משהו שידרוש הדפסת צבע? אפילו ברכת יום הולדת לאחד העובדים או משהו כזה?

בחירה במדפסת דו צבעית נראית מיושנת מידי היום. מדפסות לייזר צבעוניות אפשר להשיג היום במחירים בסדר גודל של 2000 ש"ח.

מדפסות משולבות הן הלהיט של העשור האחרון ולא במקרה. הן כוללות שילוב של מספר מכשירים משרדיים במכשיר אחד: סורק, מכונת צילום, פקס ומדפסת. היתרון של המדפסות המשולבות הוא בעיקר בחסכון רב במקום.

החסרון הוא בדרך כלל באיכות לא גבוהה של כל אחד מהפונקציות בנפרד והסיכון שאם תהיה תקלה כללית במכשיר, כל המשרד יושבת.

בחירת מדפסות לעסק

בחירת מדפסת לעסק דורשת מאיתנו לבחון את הצרכים הייחודיים של העסק ואופן השימוש שלו במדפסת. יש עסקים הזקוקים להדפסות באיכות גבוהה וגווני צבע רבים, בעוד אחרים משתמשים בעיקר בהדפסות מסמכים בשחור ולבן.

יש עסקים שמדפיסים בהם מאות ואלפי עמודים ביום ואחרים שאחת לכמה ימים מדפיסים חשבונית על עמוד בודד. כל אחד מהמשתנים הללו יכולים לכוון אתכם בקבלת ההחלטה ובקביעת התקציב שתעמידו לרשות הרכישה הזו.

הפרמטרים העיקריים בשימוש במדפסת ברמת העסק הם מהירות, איכות, אמינות, רמת תחזוקה ומחיר.

יש מדפסות איכותיות אבל איטיות מאוד. בחלק מהעסקים, שיש בהם הדפסות רבות ועבודה בלחצי זמן גדולים, מדפסת איטית לא תתאים. אמינות ושירות יכולים להיות מרכיב משמעותי במחיר, אבל כזה ששווה לשלם אותו.

מדפסת מחברה מובילה, גדולה ובעלת מוניטין צפויה להתקלקל בדחיפות הרבה יותר נמוכה ממדפסת זולה מתוצרת אלמונית. לחברות המדפסות המובילות יש בארץ שירות תיקונים מקצועי וטוב והן מעניקות אחריות ממושכת ללקוחות שלהם.

חשוב לברר לפני רכישה של מדפסת שיש בארץ שירות תיקונים המתמחה בתחזוקה שלה באופן מקצועי ושיש לו את כל החלפים שצריך לכל מקרה שלא יבוא.

אם לא ביררתם את זה מראש, אתם עשויים לגלות שאין בארץ מי שיודע לתקן את המדפסת שלכם וצריך לשלוח אותה למעבדה בחו"ל, מה שלוקח הרבה זמן ויכול לפגוע בתפקוד העסק שלכם.

 

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים