טיפים לבחירת חברות ניקיון למשרד

כיום, ישנן חברות ניקיון רבות והשוק תחרותי ומפותח. החברות מספקות שירותי ניקיון משרדים, עבודות פוליש, ניקוי חלונות בגובה, ניקוי שטיחים וריפודים, ניקיון חדרי מדרגות ועוד. חברות הניקיון נוהגות להביא עימן את כל חומרי הניקוי והציוד הנדרש לניקוי המשרד, כגון מכונות פוליש ושואבי אבק.

המשרד נחשב למראה של בית העסק הן בעיני הלקוחות והן בעיני העובדים, לכן חשוב לשמור על רמת הגיינה גבוהה. חשוב לזכור, שמשרד נקי גורם לעלייה בתפוקת העובדים וכמובן מונע התפשטות חיידקים.

מכאן עולה השאלה, איזו חברת ניקיון לבחור. ביזנס סיטי מציג לפניכם מספר דגשים בעת בחירת חברת ניקיון לעסק שלכם:

1. כמו אצל כל ספק שאתם מחפשים חשוב לקבל הצעות מחיר מכמה ספקים ולערוך השוואה ביניהם. עלות השירות מתחילה במאות שקלים בחודש ועולה ככל שישנן יותר דרישות מחברת הניקיון, לדוגמא ניקוי פוליש, ניקוי חלונות, ניקוי שטיחים וריפודים מהווים תוספת למחיר הבסיס.

2. בדקו את רקע החברה – כמה זמן החברה פועלת בתחום, מה גודל החברה, מי הם לקוחותיה בעבר ובהווה ומהם אזורי הפעילות של החברה.

בנוסף, חובה לבדוק האם עובדי החברה הינם אנשים שומרי חוק ונחשבים לעובדים חוקיים במדינת ישראל. לעיתים עובדי חברת הניקיון חשופים לחומרים רגישים של החברה ועושים בהם שימוש לרעה. במידה ובבית העסק שלכם ישנם חומרים רגישים, אתם זכאים לדרוש תעודות יושר מהמשטרה.

כמו כן, בדקו את תנאי העסקת עובדי הניקיון, האם הם מקבלים שכר על פי החוק והאם משולם להם ביטוח לאומי ומעניקים להם את כל התנאים הסוציאליים.

3. בקשו לקבל המלצות מלקוחות אחרים המשתמשים בשירותי החברה וכמובן המלצות מחברים/ מכרים המשתמשים בשירותי הניקיון של החברה אותה אתם בוחנים.

4. ערכו תיאום ציפיות עם חברת הניקיון והחליטו אילו שירותי ניקיון דרושים לכם, כגון ניקוי שטיחים, ניקוי חלונות, פוליש לרצפה. כמו כן, קבעו באיזו תדירות יגיעו עובדי הניקיון למשרדכם, פעם בשבוע, אחת ליומיים, מדי יום או באופן שוטף לאורך כל שעות העבודה.

בנוסף, כדאי לקבוע את זמני הניקיון והשעות המועדפות עליכם, האם בבוקר לפני תחילת יום העבודה, בסיום יום העבודה או במהלך היום.

5. חתימה על חוזה – הקפידו שכל הדרישות וההנחיות של ניקיון המשרדים שלכם יהיו כתובים בחוזה. קבעו מהם תחומי האחריות של חברת הניקיון, אילו חומרי ניקוי כלולים, מספר העובדים שיגיעו לביצוע ניקיון משרדים , מהן שעות הפעילות של חברת הניקיון, עלות כוללת ואופן התשלום.

חשוב לשים דגש שתהיה נקודת יציאה מהחוזה, אפילו באמצע השנה במידה ולא תהיו שבעי רצון משירותי חברת הניקיון.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים