טיפים לבחירת חברות ליסינג לעסקים

מאמר זה מסייע למנהלי רכש, מנהלי משרד, ולבעלי חברות קטנות הזקוקים למידע אודות חברות הליסינג לפני שרוכשים רכב חדש לחברה. במקרים רבים החברה יכולה להנות מהטבות מיסוי שונות הניתנות בהשכרת ליסינג ע"פ תקנות המס ובמקביל לשפר את תנאי העבודה של העובדים.

בתי עסק רבים בוחרים לעבור לשירותי ליסינג אך לפני שאתם בוחרים חברת ליסינג ערכו מחקר שוק ובדקו איזה סוג כלי רכב אתם מעדיפים ובהתאמה לצרכי העובד שלכם, בין אם מדובר ברכב מנהלים ובין אם מדובר ברכב משפחתי.

בנוסף, ערכו חישוב לכמה זמן תצטרכו לשכור את המכונית מחברת הליסינג. מחיר הרכב נקבע לפי סוג הרכב ותקופת ההשכרה. הפעולה הכי חשובה זה לא לשכוח לערוך השוואת מחיר בין חברות הליסינג השונות ולנסות להוריד את מחיר חוזה הליסינג.

חוזה הליסינג

לפני שאתם חותמים על הסכם חכירה שימו לב שבכל חוזה ליסינג ישנן מגבלות בנוגע למספר הקילומטראז' שהרכב יכול לעבור בחודש/ בשנה חשוב לבדוק מה גובה הקנס אותו תצטרכו לשלם במידה ותחרגו ממנו.

בנוסף, החוזה מכיל גם סעיפים הכוללים את תנאי החזרת הרכב, שלעיתים דורשים הובלה של רכבם למוסך לצורך החזרתו למצבו המקורי, כולל הסרת דיבורית, חידוש צבע, הסרה מדבקות המיתוג של הרכב ועוד.

סוגי ליסינג

ישנם שני סוגי ליסינג לעסקים, ליסינג מימוני וליסינג תפעולי הנבדלים בתנאי החוזה ובשיטת התשלום:

ליסינג מימוני

ליסינג מימוני הינה שיטת השכרת רכב למשך תקופה מוסכמת מראש כאשר הלקוח מקבל מימון על רכב חדש תמורת תשלום ראשון גבוה והיתרה הינה בתשלומים חודשיים. בשיטה זו אין צורך לקחת הלוואה בנקאית לכיסוי תשלום הרכב. בליסינג מסוג זה הלקוחות דואגים לתחזוקה שוטפת ולטיפולים על חשבונם.

לאחר שתקופת ההשכרה מסתיימת ניתנת ללקוח אפשרות לשדרג את הרכב לרכב מדגם חדיש יותר דבר הכרוך בחתימה על חוזה ליסינג חדש או לשלם את התשלום האחרון המהווה את יתרת שווי הרכב פחות הסכום שכבר שולם. בתום תקופת הליסינג הלקוחות מחזירים את הרכב לחברת הליסינג או קונים את הרכב וכך הופכים להיות בעלי הרכב.

ליסינג תפעולי

ליסינג תפעולי הינו השכרת רכב לתקופה של 3 שנים תמורת תשלום קבוע מראש הכולל את עלות אחזקת הרכב ושירותים נלווים, כגון ביטוחים, תשלום אגרה, תחזוקה שוטפת של הרכב, שירותי חילוץ 24 שעות ביממה, שירותי רכב חלופי, טיפולים תקופתיים ועוד. בתום 3 שנים הרכב מוחזר לחברת הליסינג.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים