מדפסות, שאלות תשובות

מדפסות, שאלות ותשובות

ביזנס סיטי מציג מבחר שאלות ותשובות בתחום המדפסות

מה ההבדל בין מגוון מסלולי השכרת מדפסות הקיימים לבין רכישת מדפסת?

איך ניתן לחסוך בעלויות ההדפסה?

איזו מדפסת עדיף לרכוש למשרד, מדפסת לייזר או מדפסת הזרקת דיו?

מה כלול בחבילת השירות למדפסת?

1. מה ההבדל בין מגוון מסלולי השכרת מדפסות הקיימים לבין רכישת מדפסת?

ישנם שני מסלולי השכרת מדפסות: הראשון- בשיטת הליסינג והשני בשיטת הצבת מדפסת. להלן פירוט המסלולים השונים:

בשיטת הליסינג, הלקוח רוכש מדפסת בעלות חודשית קבועה המתחלקת למספר חודשים ובנוסף משלם על ההדפסות שביצע בפועל. ניתן לבחור מדפסות משולבות, מדפסות הזרקת דיו ומדפסות לייזר. בתום התקופה המדפסת נשארת בבעלות הלקוח.

מסלול שני- הצבת מדפסת: מתאים למדפיסים בכמויות של מעל ל-2,000 עמודים בחודש. בשיטה זו הספק מציב את המדפסת בבית העסק של הלקוח לטווח ארוך או קצר ללא עלות ראשונית. בחוזה בין הלקוח לספק, הלקוח מתחייב להדפיס מספר מסוים של עמודים בחודש והוא מחויב לפי ההדפסות שביצע בפועל. המדפסת נשארת בבעלות הספק.

ברכישת מדפסת ישירות מול הספק המחיר נקבע לפי מחיר מחירון של המוצר ובתוספת של חבילת שירות הכוללת שירות מלא בבית העסק על פי כמות הדפים או אם חולפת שנה- המוקדם מביניהם.

3. איך ניתן לחסוך בעלויות ההדפסה?

ישנם מספר דרכים לחסוך בעלויות ההדפסה:

1. הדפיסו על נייר משני צדדיו.

2. הגדירו את הרשאות ההדפסה לכל אחד מעובדי החברה, למי מותר להדפיס בצבע ומהן כמויות ההדפסת שהם מורשים להדפיס.

3. הדפסה מאובטחת שבה רק בעלי קוד או כרטיס מגנטי רשאים להדפיס.

4. אל תדפיסו מסמכים כשאתם לא מוכרחים. השתמשו בכלי השיתוף השונים הקיימים באינטרנט, כגון שליחת מיילים ותוכנות לשיתוף קבצים, כמו תוכנת דרופבוקס.

4. איזו מדפסת עדיף לרכוש למשרד, מדפסת לייזר או מדפסת הזרקת דיו?

הבחירה בין סוגי המדפסות השונות תלויה בהיקף ההדפסה ובסוג התוכן המודפס.

אם ברצונכם להדפיס כמויות גדולות של חומר ובמהירות הדפסה גבוהה, מומלץ להשתמש במדפסת לייזר צבעונית או שחור לבן בהתאם לצרכי הלקוח.

מדפסות הזרקת דיו מתאימות להדפסה בכמויות נמוכות ומעט טקסטים וגרפיקה. למרות זאת, מדפסת הזרקת דיו בעלת איכויות הדפסה גבוהות יותר ממדפסת לייזר.

אך ככל שהיקף ההדפסות גדול יותר, כך פחות משתלם להשתמש במדפסת הזרקת דיו בשל העלויות הגבוהות של מחסניות הדיו. חיסרון נוסף של מדפסת הזרקת דיו היא מהירות ההדפסה, מהירות הדפסת טקסט במדפסת דיו נמוכה יותר ממדפסת לייזר.

5. מה כלול בחבילת השירות למדפסת?

הסכם שירות למדפסות בד"כ כולל שירות תיקונים, טיפול תקופתי, חומרים מתכלים, חלפים ותמיכה טכנית. השירות ניתן על ידי טכנאים מקצועיים של ספק המדפסות. במידת וישנה תקלה במדפסת ניתן להזמין טכנאי ישירות לבית העסק או להביא את המדפסת ישירות למעבדת התיקונים. במידת הצורך הספק מספק מדפסת חלופית עד לתיקון המדפסת.

לראש העמוד

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים