מתנפחים למכירה – למי זה רלוונטי ולמה צריך לשים לב?

המאמר באדיבות: אירועים לכל

בין אם אתם רוכשים מתקנים מתנפחים לפעילות מוסדית, ובין אם אתם מעוניינים ברכישת מתנפחים לצרכים פרטיים, כדאי מאוד להבחין בין המקרים השונים שבהם רכישה כזו היא כדאית. בנוסף, יש לשים לב לכמה דברים חשובים בעת הרכישה. הנה הם.

בטיחות

האלמנט הראשון והחשוב ביותר בעת רכישת מתקנים מתנפחים הוא נושא הבטיחות. כשאתם מגיעים אל היצרן או החנות במטרה לבדוק מתנפחים למכירה, עליכם לזכור כל העת שמדובר במתקנים שאמורים לשמש את העובדים שלכם וילדיהם.

גם ללא מתקנים מסוימים, השתוללות של ילדים יכולה להיגמר באסון אם היא נעשית בצורה לא מפוקחת ולא בטיחותית, על אחת כמה וכמה כשמדובר במתקן משחקים ייעודי שמטרתו כיף והנאה, השתוללות והוצאת אנרגיה.

מתנפחים למכירה עבור מוסדות

גופיים עסקיים, מרכזי חינוך, מוסדות ומפעילי אירועים יכולים ליהנות ממתקנים מתנפחים קבועים הנמצאים בשטחם במקום להשתמש בשירותי השכרת מתנפחים המתבצעים מעת לעת לפי צרכים ספציפיים.

מפעילי אירועים, למשל, המקימים באופן קבוע פינות ילדים, צריכים כחלק מהשירות שלהם להחזיק באמתחתם ציוד איכותי שיכול לשמש את הילדים. ניתן למצוא שימושים רבים למתקנים אלו במרכזי חינוך המעמידים לרשות הילדים הבאים בשעריהם פינות משחק מתקדמות.

אחד השימושים הנפוצים ביותר במתקנים מתנפחים במגזר העסקי בשנים האחרונות הוא במרכזי קניות. כמעט בכל המרכזים המסחריים ברחבי הארץ תוכלו למצוא דוגמאות נהדרות לשימוש במתקנים אלו. לדוגמא, בקניונים, באיקאה ובדיאדה ניתן למצוא פינות משחק המאפשרות לילדים שימוש חופשי במתקנים מתנפחים, וזאת במטרה לפנות להורים את הזמן הדרוש להם לעשות את הקניות שלהם בכיף ובשמחה מבלי שהילדים ישגעו אותם.

בבריכות ציבוריות ניתן לשלב אטרקציות שונות יחד עם המתנפחים, כמו למשל מגלשות מים. אופציה זו נפוצה יותר בדרך כלל במתנ"סים, עיריות, ומרכזים קהילתיים. שימוש נוסף הוא הצבת מתנפחים באירועי עובדים וימי גיבוש המיועדים למשפחות. לרוב יוצבו המתנפחים בפארקים בהם מתנהל האירוע ויהוו (לפחות עבור הילדים) את האטרקציה המרכזית באירוע.

מתקנים למכירה עבור פרטיים

גורמים פרטיים המעוניינים ברכישת מתנפחים ירכשו בדרך כלל מתקנים קטנים יותר לשימוש ביתי, שאותם ניתן למקם בחצר ולאפשר לילדים ולחבריהם לשחק בהם. מתנפחים לחצר מאפשרים אירוח כיפי ואיכותי למשפחה, חברים וילדים של אורחים וחוויה מיוחדת במינה עבור הילדים המבקרים.

למה כדאי לשים לב כשרוכשים מתקנים מתנפחים?

הדבר הראשון שכדאי לשים לב אליו בעת שיטוט בין הצעות שונות של מתנפחים למכירה הוא זהות גורם המכירה. אם אתם רוכשים ישירות מהיצרן סביר להניח שתשלמו הרבה פחות לעומת רכישה מגורמי תיווך ושיווק למיניהם.

בנוסף, מכיוון שמדובר במתקנים בעלי סיכון מסוים עבור הילדים, כדאי מאוד לוודא שהמתקנים עומדים בדרישות התקן המחמירות של מכון התקנים הישראלי. אם אתם רוכשים מתקנים לחצרות של בתים פרטיים כדאי גם לשים לב לגודל המתקן במצבו הפתוח ולאפשרויות האחסון שלו, מכיוון שבבתים פרטיים נושא מקום האחסון הוא נקודה חשובה שיש לשים לב אליה.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים