יתרונות גיוס עובדים באמצעות חברות השמה

הכתבה באדיבות פורטל דרושים

בניגוד למה שניתן לחשוב קיימים יתרונות לא מעטים לגיוס עובדים באמצעות חברות השמה. מחפשי עבודה רבים יודעים כי הדרך האפקטיבית המתאימה והמהירה ביותר לאיתור מקום עבודה, היא הסתייעות בחברות אלו. מדוע? תשובות בכתבה.

בתהליך גיוס עובדים – מסתייעים בחברת השמה

כיצד מבצעים גיוס עובדים בתהליך ממוקד וקצר, שיבטיח חיסכון בזמן ומציאת המועמדים המתאימים ביותר לאיוש המשרה?

אין זה סוד כי חיפוש עובדים יכול להיות תהליך אורך ומתיש, בעיקר באם אינו מבוצע כהלכה. גיוס עובדים דורש השקעת משאבים וזמן, לעיתים יקרים מדי, כאשר בסוף התהליך גם לא תמיד מוצאים את העובד המבוקש, זה שיתאים ככפפה ליד לתפקיד ולהגדרות המשרה.

קיימות דרכים ושיטות מגוונות ורבות לגיוס עובדים, ובלא ספק – הדרך האפקטיבית ביותר היא הסתייעות בחברות השמה. להלן נפרט מעט יותר אודות היתרונות הטמונים בתהליך גיוס עובדים באמצעות חברת השמה.

ברירה טבעית

בבואכם לפתוח בהליך גיוס עובדים לאיוש משרה פנויה, עליכם לקחת בחשבון ששולחנכם יהפוך בקרוב עמוס בקורות חיים, מרוב פניות של מחפשי עבודה; זה תקף במיוחד עבור תחומים מבוקשים, כגון פיננסים ועוד.

על מנת לסנן נכונה בין מסמכי קורות החיים, נדרש זמן יקר, וישנו סיכון של פספוס המועמד המתאים ביותר עבורכם. ייתכן אף שתגלו שרוב קורות החיים שקיבלתם אינם רלבנטיים כלל למשרה, כך שיוצא שבזבזתם זמן יקר בהתעסקות בקורות חיים שאינם מתאימים.

חברת השמה, במיוחד זו שהיא בעלת התמחות מסוימת, כגון (השמת היי-טק), מבצעת עבור המעסיקים את כל העבודה המקדימה, כגון – מיון קורות חיים, ויכולה גם לפרסם מודעת דרושים הולמת שתוביל למשלוח מסמכי קורות חיים המתאימים לדרישות התפקיד לאיוש.

אם כך, חברת ההשמה מפרסמת מודעה רלוונטית, אוספת קורות חיים, מסננת וממיינת אותם – כך שנחסך עבורכם זמן יקר, בו תוכלו להשתמש עבור קידום העסק.

אודות התמחות וידע

חברות השמה המתמחות בתחום מסוים, כמו למשל – השמת פיננסים, אלו חברות שלמדו, צברו ניסיון, והתמקצעו בתחום זה בלבד. תמצאו שם אנשי מקצוע שהגיעו מעולם הפיננסים ובעלי רקע רלוונטי.

ישנה משמעות ניכרת לעובדה זו, מפני שחברה השמה כזו תנהל ראיון מקדים מול מועמד, בעוד איש מקצוע יוכל לסקור את המועמד ולבדוק אותו, הן מהפן המקצועי – תוך שאילת שאלות רלבנטיות מתוך הבנת התחום, והן מהפן האישיותי, והדגשים מיוחדים.

הליך זה יוביל לגיבוש חוות דעת מקצועית על מועמד, המתייחסת במידה שווה הן לפן המקצועי והן לפן האישיותי. מלבד הזמן היקר שנחסכם עבורכם, תקבלו קורות חיים שמוינו בקפידה, בנוסף לחוות דעת נרחבת אודות המועמד, עוד בטרם תזמנו אותו אליכם.

שיטות ייחודיות

בזמן גיוס עובדים, לא תמיד ידע בעל עסק או חברה לאפיין ולהגדיר במדויק את שאיפותיו ואת דרישות התפקיד. ייתכן שמה שעבורו הוא מובן מאליו, לא יהיה מובן לחלוטין לאדם אחר.

חברת השמה המתמחה בתחום מסוים, תקפיד על קיום פגישה מקדימה עם מנהל העסק, ועל סמך הניסיון הנצבר ושאילת שאלות מכוונות-מטרה, תדע להגדיר במדויק את דרישות התפקיד, בנוסף לניתוח מלא של מהות התפקיד, ציפיות מהעובד מהאספקט המקצועי והאישיותי ועוד.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים