מונחים בתחום כח אדם והכשרה

חברות השמה וכח אדם מתמחות במציאת עובדים לבתי עסק מכל הסוגים ובכל הגדלים בהתאם למשרות הזמינות ובמגוון תחומים, כולל תחום הפרסום והשיווק, תחום ההייטק והחומרה, תחום המסעדנות, תחום הנהלת חשבונות ועוד.

חברות השמה/ כח אדם

חברת ההשמה דואגת לתהליך קליטה ושילוב העובד בבית העסק, כולל אפשרויות קידום והתפתחות מקצועית. כמו כן, החברות דואגות להכשרתו של העובד באמצעות קורסים מקצועיים אליו נשלח העובד מטעם חברת כח האדם.

כל עובד שנקט לבית עסק חדש נדרש לעבור תקופת ניסיון שבסופה מחליטים האם לקלוט את העובד בחברה או להיפרד כ"ידידים".

החיסרון הבולט בשימוש בחברת כח אדם הוא שבמשך תקופת העסקתו של העובד, המעסיק משלם את משכורת העובד וכן את העמלה של חברת ההשמה.

מיון וסינון עובדים

חברות ההשמה מספקות שירותי מיון וסינון עובדים עבור חברות שאין להם משאבים להשקיע במציאת עובדים. בהתחלה החברות מבצעות הליך קליטה וסינון ראשוני של קורות חיים למציאת מועמדים מתאימים.

לאחר מכן, נוצר מאגר מועמדים שאותם מזמינים למבחני התאמה לעבודה, כגון מבחנים פסיכוטכניים, מבחני זיכרון, ראיונות אישיים על מנת לבצע אבחון תעסוקתי. בסופו של התהליך נותרים מספר מועמדים מצומצם שאותם מעבירים לבית העסק.

הכשרה ופיתוח עובדים

על מנת להעלות את רמת היעילות בארגון, מומלץ להשקיע כספים בהכשרת העובדים שלכם וכך הם יהפכו להיות יעילים יותר בעבודתם ויוכלו לקבל תחומי אחריות גדולים יותר. חברות השמה רבות מציעות קורסי הכשרה של אנשי שירות, הכשרה של אנשי מכירות, קורסי הכשרה למנהלים ועוד כאשר הדגש הוא על הטמעת הזהות הארגונית בקרב העובדים.

סדנאות ODT (Outdoor Training)

סדנאות לעובדים המתקיימות בקבוצות שמטרתן לפתח כישורים חברתיים והקניית מיומנויות ניהול, קבלת החלטות, מנהיגות, יצירתיות ועמידה בלוחות זמנים באמצעות פעילות אתגרית בתנאי שטח. במהלך הסדנאות מתמודדים העובדים עם בעיות המאפשרות תרגול ומציאת פתרון בתנאים הקרובים למציאות במטרה לממש את היכולות האישיות שלהם והקבוצתיות.

ייעוץ ארגוני

יעוץ ארגוני מיועד לסייע להנהלת הארגון לייעל את תהליכי העבודה בארגון בצורה האופטימאלית ביותר על ידי ניהול נכון של העובדים בארגון. ייעוץ זה מתאים לארגונים הנמצאים בתהליכי צמיחה או שינוי דרסטי בחברה. היועץ הארגוני יוכל לעזור לארגון להתמודד עם המצב הקיים ולתת מענה מהיר לשינויים המתרחשים.

היועץ הארגוני מזהה את התהליכים המרכזיים בתוך הארגון אשר משפיעים על התנהלותו ומחפש דרכים לשיפור מיומנויות הניהול של המנהלים וכן להטמיע שיפורים בתקשורת הפנים והחוץ ארגונית. הייעוץ הארגוני מתבצע על ידי יועץ חיצוני לארגון או פנימי המוסמך לביצוע ייעוץ ארגוני.

הערכת ביצועי עובדים

מנהל או מפקח המבצעים הערכת ביצועי עובדים בארגון על פי פרמטרים של איכות, כמות, עלות וזמן על מנת לספק משוב למעסיק על הצלחותיו, כישלונותיו, נקודות החוזק ונקודות החולשה של העובד.

משוב 360 מעלות

משוב על עובדי החברה המתקבל על ידי כל הגורמים הנמצאים באינטראקציה ישירה או עקיפה עם העובד, כולל עמיתים לעבודה, הממונה הישיר, מנהלים בכירים, כפופים, לקוחות, ספקים ולעיתים אפילו העובד עצמו. כל המשובים נאספים למכלול אחד המעניק ציונים לעובדים. המשובים כוללים סולם ציונים המדרג את העובד בכל אחד מהמדדי ההערכה.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים