כיצד לגייס עובדים בהתאם לצרכי החברה שלכם

ברגע שהבנתם שעשיתם החלטה רעה והעסקתם עובד שלא מתאים לצרכים שלכם אל תשקעו בחרטה. חשוב להתמקד בפעולות הבאות שאתם צריכים לנקוט.

מכל טעות שאתם עושים במהלך תהליך בניית העסק שלכם אתם לומדים, הסתכלו על העסקה גרועה כחלק מתהליך הלמידה כך שבפעם הבאה תוכלו לגייס עובדים ביעילות רבה יותר.

להלן מספר טיפים שיסייעו לכם להגיע להחלטה הנכונה בגיוס העובדים שלכם.

1. הסתכלו על המאפיינים של העובדים המצטיינים שלכם

הסתכלו על תהליך הגיוס שלכם, מהם המאפיינים של העובדים המצטיינים שלכם ואיפה מצאתם את העובדים המצטיינים. מה הרקע של העובדים, איפה הם למדו, היכן עבדו בעבר, ומה המכנה המשותף ביניהם. לדוגמא, למדתי שסטודנטים לעיצוב תעשייתי מבית ספר ספציפי מתאימים יותר לפרויקטים שאני עובד עליהם.

2. דרגו את הדברים החשובים ביותר לכם

כשאתם מפרסמים משרה, אתם מרכיבים רשימה של קריטריונים שהמועמדים חייבים לעמוד בהם אך האם הקדשתם זמן לדירוג סדרי העדיפויות שלכם ושל החברה שלכם? לא כל יכולת או קריטריון שווים ואתם צריכים לבנות גישה ברורה שתשלים את תהליך הערכת המועמדים.

3. תנו למועמדים בעיה לפתור

ברגע שמועמד עומד בקריטריונים שלכם, חשוב לבדוק כיצד הוא מעבד מידע ומתקשר עם אחרים. אני ממליץ לתת למועמדים בעיה היפותטית לעבוד עליה כדי שתוכלו לנסות ולהבין כיצד הוא חושב. בהתאם לתפקיד, שקלו לתת למועמדים בעיה כ"שיעורי בית" שהם יצטרכו להביא לראיון העבודה.

4. נסו לברר כיצד המועמדים התנהגו בעבר

ישנם מספר רב של כלים שיסייעו לכם להעריך את סגנון החשיבה של המועמדים, את ההתנהגות שלהם ומהי הגישה שלהם לעבודה ולחיים בהתאם לתסריטי עבר.

אתם צריכים לבחור כלי שבאמצעותו הערכתם את העובדים הנוכחיים שלכם וכך תוכלו להעריך ביעילות כל מועמד פוטנציאלי.

5. רתמו את העובדים

יזמים ובעלי עסקים קטנים אוהבים לטפל בכל הנושאים הקשורים להעסקת צוות העובדים. אתם צריכים לתת לעובדים שלכם להעסיק את הצוות שלהם.

6. גייסו עובדים חדשים באיטיות ופיטרו עובדים במהירות

תמיד טוב כשצריך יותר עובדים מאשר כשיש להעסיק עובדים שלא תורמים בעבודתם. חשוב לבדוק את החוקים המשפטיים ביחס לפיטורי עובדים. אם אתם לא בוטחים בעובד מסוים, בטחו באינסטינקטים שלכם ותעשו שינוי בחברה.

7. גיוס עובד זמני או קבוע

במקום להעסיק עובד במשרה מלאה, שקלו האם להביא עובד פרילנס או עובד במשרה חלקית.

8. שכנעו את העובד למה המשרה לא מתאימה לו

אני משתמש בטכניקה הזו כאשר אני מרגיש שהמועמד רואה את החברה במשקפיים ורודות. אני מספר לו את הסיבות למה המשרה או התפקיד לא יתאימו לו. גרמו למועמד למכור לכם למה כל הבעיות שציינתם לא יהוו בעיה.

9. הציעו לעובדים תמריץ כדי שיעזבו את החברה

חברת Zappos , מציעה לעובדים חדשים, בונוס של אלפיים דולר כדי שיעזבו את המשרה בשלב מוקדם. מייסד החברה, טוני הייש אומר שרק 2-3 אחוזים מהעובדים לוקחים את ההצעה. זוהי דרך נהדרת לבחון את הנאמנות של העובד החדש ומציע נקודת מפלט לעובדים שאינה מעוניינים להמשיך בעבודתם.

10. קבלו משוב מהעובדים הוותיקים

העבירות זמן עם צוות העובדים שלכם ונסו לשאול אותם למה הם חושבים שהעובד החדש לא התאים לתפקיד. השתמשו במידע שהתקבל לשיפור תהליכי גיוס העובדים בחברה.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים