6 דרכים לבנות צוות עובדים מנצח

כדי לבנות צוות מנצח דרושים מנהיגים חזקים, מנהיגים שלא מפחדים לקבל החלטות קשות לקבוע סטנדרטים של ביצועים ומנסים להשתפר כל הזמן. בין אם מדובר במקום העבודה, ספורט מקצועי או הקהילה המקומית, בניית צוות דורשת הבנה ולמידה של אנשים, למידת החוזקות שלהם ומה גורם להם להיות נרגשים לעבוד עם אנשים אחרים.

בניית צוות דורשת ניהול האגו של העובדים וניהול הדרישות הקבועות על תשומת לב והכרה שלא תמיד מוצדקות. בניית צוות היא גם אמנות ומדע והמנהיג הוא האמן שבונה צוותים בעלי ביצועים גבוהים.

ההיסטוריה הראתה לנו שנדרשים מנהיגים עם תכונות וכישורים מיוחדים כדי להצליח ולבנות חברות וצוותים מנצחים. בעולם הספורא, ג'ון וודן ז"ל קבע את הסטנדרט למאמנים מוצלחים, כאשר הוביל את UCLA לזכייה ב-10 אליפויות כדורסל במשך 12 שנים (7 אליפויות ברציפות).

ההצלחה שלו הייתה כל כך אייקונית, שוודן יצר את "הפירמידה להצלחה" כדי לעזור לאחרים להצטיין וללמוד מהניסיון שלו. בעולם העסקים, אנחנו יכולים להסתכל על ג'ק וולשי שהיה יו"ר ומנכ"ל ג'נרל אלקטריק בין השנים 1981-2001. על פי אתר ויקיפדיה, הערך של החברה עלה ב-4000% בתקופת כהונתו. בשנת 2006 הונו של וולש נאמד ב-720 מיליון דולר ובשנת 2009 הוא השיק את מכון ג'ק וולש לניהול באוניברסיטת סטרייר.

כשבונים חברה אתם נדרשים לדעת כיצד לבנות צוות שיצליח להישאר ולעבוד ביחד לטווח ארוך. זו הסיבה שרוב המנהלים אף פעם לא הופכים להיות מנהיגים, ולמה רוב המנהיגים אף פעם לא יגיעו לפסגה הגבוהה של הצלחת מנהיגות.

זה דורש את היכולת לשלוט "באנשים" ולדעת כיצד לתמרן מאות אם לא אלפי עובדים במקום הנכון ובזמן הנכון. זה אומר לדעת כיצד כל אדם חושב ומה הדרך הטובה ביותר לנצל את כישוריו בכל עת. זה כמו לשחק במשחק שחמט מתמשך, בידיעה שכל מהלך שגוי יכול לעלות לחברות מאות אלפי דולרים (אם לא מיליוני דולרים).

בזמן שאתם מעריכים את עמידות הצוותים שאתם מובילים וההשפעה האמיתית שלהם על הארגון. להלן 6 דרכים לבנות צוות מנצח:

1. היו מודעים לצורת העבודה שלכם

כמנהיגים של צוותים אתם חייבים להיות מודעים לסגנון ולטכניקת המנהיגות שלכם. האם הם יעילים כפי שאתם חושבים? כיצד הם מתקבלים על ידי הצוותים? העריכו את עצמכם והיו ביקורתיים, חפשו דרכים להשתפר.

למרות שאתם יכולים להיות ממונים על מספר צוותים, צורת העבודה שלכם לא תמיד תהיה מוערכת על ידי העובדים שלכם. יתכן שיש לכם כוונות טובות, אבל תוודאו שאתם מבקרים את עצמכם ותהיו מוכנים לתקן ולשנות את הגישה שלכם במידת הצורך כדי להבטיח שאתם מובילים מעמדה של כוח וכבוד.

היו הבוסים של עצמכם, היו גמישים והכירו את עצמכם כמנהיגים.

2. הכירו את כל הצוות

כפי שאתם צריכים להיות אחראיים על הפעולות שאתם עושים, אתם חייבים לקחת את הזמן להכיר את הצוות שלכם ולעודד חברותיות בין העובדים. בבלוג שלי אני דן בחשיבות רכישת מודיעין רגשי על העובדים שלכם. למדו מהם החוזקות והיכולת של הצוות שלכם ומה היכולת האישית של כל עובד.

כל המנהיגים המצליחים יודעים בדיוק על איזה כפתורים ללחוץ ומתי ללחוץ עליהם. הם מומחים בהפעלת האנשים מסביבם. הם יודעים כיצד לפתור בעיות ולחפש פתרונות חדשים ביעילות רבה.

חשבו על הצוות שלכם כחלקי פאזל שתוכלו לחבר ביחד במספר דרכים.

3. הגדירו תפקידים ותחומי אחריות

לאחר שתשלימו את שלב 2 בהצלחה, אתם יכולים להיות יותר יעילים ולהגדיר את התפקידים ותחומי האחריות של העובדים בצוות שלכם. אל תניחו שזה שלב קל, למעשה תמצאו תכופות שהתפקיד האידיאלי לאנשים טמון מחוץ למסגרת התיאורת של התפקיד שלהם.

כל אחד מתחומי האחריות של חברי הצוות שלכם חייבים להיות מקושרים ותלויים זה בזה. אם ניקח לדוגמא משחק ספורט קבוצתי, לא כל השחקנים במשחק מוכשרים אך הם יודעים איך לעבוד טוב יותר במסגרת קבוצתית. זו הסיבה שחייבת להיות לכם עין חדה לכישרון ויכולת להעריך אנשים לא רק על בסיס תפקיד מסוים.

1. לדוגמא, פעם ירשתי עובד שלא היה טוב בתפקידו הספציפי. במקום לפטר אותו, לקחתי את הזמן להכיר אותו ולנצל את הכישרון הטבעי שלו כמנחה אסטרטגי שיכול לשמור על כל החלקים הנעים בתוך המחלקה. אדם זה סייע לצוות שלנו לפעול ביעילות רבה יותר וחסך כסף רב לחברה על ידי הימנעות מההחלטות הגרועות שהם עשו בעבר בגלל תקשורת לקויה. בסופו של דבר הוא קודם לתפקיד מנהל פרויקטים מיוחדים.

צוות צריך לפעול כפסיפס ייחודי שהחוזקות וההבדלים שלו הופכים לכוח חזק ומאוחד.

4. למדו לקבל משוב

משוב זו המפתח להבטחה שהצוות שלכם ישאר במסלול וישתפר בכל יום. משוב חייב להיות פרואקטיבי וקבוע. מנהיגים רבים נוטים לחכות עד שתתעורר בעיה לפני שהם נותנים משוב.

משוב חייב להיות חלק בלתי נפקד הדיאלוג הטבעי שלנו והוא יכול להיות פורמלי ובלתי פורמלי. למעשה, אם המשוב הופך להיות מובנה מדי, רמת היעילות שלו יורדת. חשוב לזכור שכל צוות הוא שונה ובעל דינמיקה שונה.

קחו את הזמן להזכיר לעובדים כיצד הם יוכלו להשתפר. למדו מהעובדים ואל תסבכו את תהליך קבלת המשוב.

5. תגמלו את העובדים

עם קבלת המשוב מגיע שלב ההכרה והתגמול. אנשים אוהבים שמכירים ביכולת שלהם אך הם מעריכים יותר שנותנים להם כבוד. קחו את הזמן כדי לתת לחברי הצוות שלכם את השבחים הראויים שמגיע להם. ראיתי מנהיגים רבים מדי המתייחסים לביצועים כמשהו מובן מאליו מפני שהם לא מאמינים שאדם צריך להיות מתוגמל על זה שהוא עושה את העבודה שלו.

לעיתים העובדים רוצים להרגיש שהם עושים את ההבדל, היו מנהיגים מתחשבים והבטיחו לצוות שלכם שאתם מקדישים זמן ומחשבה למאמצים שלהם. היו אמיתיים בהכרה והכבוד שאתם נותנים, כך תוכלו לקבל נאמנות ואמון מהעובדים שלכם.

כאשר העובדים מתגומלים, העבודה שלהם מביאה להם שביעות רצון גבוהה יותר.

6. חגגו הצלחה

כאשר אתם נמצאים באי ודאות מדי יום, אתם חייבים לקחת את הזמן כדי לחגוג את ההצלחה. זה מעבר להכרה ביכולת הצוות שלכם, זה לקחת צעד אחורה ולהרהר במה שהשגתם ומה למדתם לאורך הדרך.

קצב העבודה משתנה במהירות, אנשים לא לוקחים מספיק זמן כדי להבין למה הם הצליחו ועד כמה ההצלחה שלהם הדהדה והשפיעה באופן חיובי על הסובבים אותם. ראיתי מנהיגים רבים שנפלו למלכודת של האדרה עצמית בגלל ההישגים של הצוותים שלהם.

חגיגה היא פעילות קצרת מועד, אל תתעלמו מזה. קחו את הזמן כדי לחיות את הרגע ולזכור מה אפשר לכם לחצות את קו הסיום.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים