ניקיון משרדים, שאלות ותשובות

ביזנס סיטי מציג מבחר שאלות ותשובות בתחום ניקיון המשרדים

 

מה כוללים שירותי ניקיון למשרדים?

האם חברות הניקיון מספקות את כל הציוד הנדרש, כגון חומרי ניקוי , שקיות אשפה וכו'?

באילו שעות עובדים עובדי הניקיון, בשעות הבוקר/ הערב או במהלך כל היום?

מה עליי לבדוק בחתימת החוזה עם חברת ניקיון?

האם חברת הניקיון אחראית על הזכויות הסוציאליות של עובדי הניקיון המגיעות להן על פי חוק?

 

1. מה כוללים שירותי ניקיון למשרדים ?

ניקיון משרדים כולל טאטוא ושטיפת רצפות, פינוי אשפה, ניקוי חדרי שירותים, ניקוי מטבחונים, שטיפת מראות ומשטחי זכוכית, ניקוי מסדרונות ומדרגות, ניגוב אבק.
ישנם מספר שירותים שניתן להזמין בתוספת תשלום, כגון ניקוי חלונות בגובה , ציפוי פרקטים, ניקוי יבש של רהיטים, שירותי פוליש, הסרת צבע ממשקופים. כמו כן, ישנן חברות ניקיון המתמחות בניקיון מחשבים וארונות שרתים.

 

2. האם חברות הניקיון מספקות את כל הציוד הנדרש, כגון חומרי ניקוי , שקיות אשפה וכו'?

בד"כ נהוג שחברות הניקיון מספקות את כל הציוד וחומרי הניקוי הדרושים לניקיון משרדים, כולל מכונות פוליש, נייר טואלט, סבון, אקונומיקה, שקיות אשפה וכדומה.

 

3. באילו שעות עובדים עובדי הניקיון, בשעות הבוקר/ הערב או במהלך כל היום?

בית העסק בוחר מה יהיו זמני הניקיון והשעות המועדפות לניקוי בהתאם לכמות העובדים ושעות הפעילות. עובדי הניקיון יגיעו בבוקר לפני תחילת העבודה, בסיום יום העבודה או במהלך היום בהתאם לדרישות הלקוח. כמו כן, בית העסק מחליט באיזה תדירות חברות הניקיון יגיעו לנקות את המשרד, פעם ביום, פעם בשבוע, מספר פעמים בשבוע, פעם בשבועיים או פעם בחודש.

 

4. מה עליי לבדוק בחתימת החוזה עם חברת ניקיון?

בעת חתימה על חוזה שכירות עם חברת הניקיון הקפידו לרשום את כל דרישותיכם לגביי אופן ניקיון המשרד שלכם. בנוסף, כתבו מהם תחומי האחריות של חברת הניקיון, האם חומרי הניקוי כלולים, מספר העובדים שיגיעו לנקות, מהן שעות הפעילות ותדירות הניקיון, עלות כוללת ואופן התשלום. חשוב לודא שתהיה נקודת יציאה מהחוזה, במידה ולא תהיו שבעי רצון מהשירות של חברת הניקיון.

 

5. האם חברת הניקיון אחראית על הזכויות הסוציאליות של עובדי הניקיון המגיעות להן על פי חוק?

חברות הניקיון הינן האחראיות הבלעדיות לעובדי הניקיון בכל הקשור ליחסי עובד מעביד. חברות הניקיון חייבות להעניק לעובדיהם את כל הזכויות הסוציאליות המגיעות להם על פי הדין, כולל ביטוח, קרנות פנסיה וגמל. כמו כן, בית העסק השוכר את שירותי חברות הניקיון חייב לדעת את כל הפרטים של קבלן המשנה(חברת הניקיון).

 

לראש העמוד

 

 

 

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים