כיצד לפתוח עסק אינטרנטי

לפתוח עסק באינטרנט זה קצת שונה מלפתוח חנות שניתן לבקר בה. לדוגמא, הקמת אתר אינטרנט דורשת תחזוקת הייטק נמוכה, זוכה לחשיפה בינלאומית וניתן לעקוב אחרי פעילות הגולשים.

להלן 10 טיפים להתחיל עסק באינטרנט:

1. כתבו תוכנית עסקית

התוכנית צריכה לכלול פרטים מלאים: מי אתם, מה אתם רוצים לפתוח, מה כתובת אתר האינטרנט שתרצו לרכוש, אלו אמצעים יש לכם ואיזה צורך יש באתר האינטרנט החדש שברצונכם לפתוח. אל תדאגו לאורך של התוכנית העסקית, היא צריכה להיות ברורה, ממוקדת ולהגדיר מטרות.

2. בחרו שם לחברה שלכם ורשמו את שם הדומיין שלכם

אתם יכולים לרשום את שם הדומיין שלכם באמצעות כמה חברות רישום, בחרו את החברה המשתלמת ביותר.

3. בחרו שרת מארח לאתר

שרת אירוח מספק לכם שטח אחסון ותמיכה טכנית שאתם צריכים כדי לבנות את האתר שלכם. בחירת השרת צריכה להתבסס על כמות שטח האחסון שאתם צריכים, התקציב שלכם ומה האתר שלכם מסוגל לעשות.

4. עצבו את אתר האינטרנט שלכם

לבתי עסק באינטרנט, האתר הוא הפנים של החברה. חברות רבות של אירוח אתרים מעניקות כלי עריכה ליצירת אתר אינטרנט מקצועי. אך אם הכלים הנ"ל לא עומדים בצרכים שלכם, העסיקו מעצב אתרים. כמו כן, אתם חייבים לודא שאתר האינטרנט שלכם לא פוגע בזכויות היוצרים וסימני מסחר של חברות אחרות.

5. שווקו את החברה שלכם

כמו בכל עסק, אתם יכולים להצליח רק אם לקוחות יודעים על העסק שלכם. יצירת טראפיק לאתר הוא המפתח לבניית מאגר גולשים ולקוחות. אתם יכולים להשתמש באופטימיזציה במנועי חיפוש. בנוסף, אתם יכולים לפרסם במדיה הכתובה, בטלוויזיה, ברדיו, באתרי אינטרנט וברשתות החברתיות.

6. בדקו האם אתר האינטרנט שלכם פועל בהתאם לחוק

העסק שלכם חייב לעמוד בכל החוקים והתקנות החלים על בתי עסק באינטרנט בהתאם למדינה ולעיר שבה אתם נמצאים.

7. הרשמו ברשות למיסים

העסק שלכם חייב לפעול על פי חוקי המס החלים על עסקים מסורתיים, עליכם להירשם באתר של רשות המיסים ולספק קבלות מס על כל רכישה הנעשית באתר שלכם.

8. ארגנו אמצעי תשלום אונליין

אופציית רכישת אונליין הינה הבסיס של אתר אינטרנט. חברות אחסון אתרים רבות מציעות תוכנת רכישה אותה תוכלו לשים באתרכם. כמו כן, ניתן להירשם לאתרים כמו PayPal או Google Checkout הגובות תשלום בצורה מאובטחת מלקוחות.

9. קבעו את מדיניות המשלוחים של החברה שלכם

אם המוצרים או השירותים שלכם הם אלקטרוניים "המשלוח" יכלול שליחת מייל או שרת אחסון שממנו ניתן להוריד מידע. אם המוצרים שלכם פיזיים, תצטרכו להעסיק חברת משלוחים או לשלוח באמצעות הדואר.

10. בחרו מנטור (מדריך)

למרות שלא חייבים להיעזר במנטור, זה בהחלט עוזר. אם אתם מכירים מישהו שפתח חברה מוצלחת באינטרנט, תוכלו ללמוד ממנו מהם הכישורים הנדרשים וללמוד מהטעויות שלו.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים