כיצד לעודד צמיחה אישית של העובדים שלכם

היכולת שלכם להרחיב את העסק שלכם תלויה ביכולת שלכם לעזור לאחרים לצמוח.

למה חלק מהחברות ממשיכות לצמוח ואילו אחרות נכשלות ונסגרות? הייתי טוען שזאת תוצאה של גמישות. חברות גמישות יכולות להסתגל למצבים ולתנאים חדשים בעוד שחברות נוקשות ומקובעות בסופו של דבר נשברות תחת הלחץ.

מה הופך חברה לגמישה? התשובה שלי: מנהלים המחויבים לחיזוק הצמיחה האישית של העובדים שלהם.

ככל שהחברה צומחת, היא חייבת לעבור שינויים והשינויים מתבצעים רק כאשר העובדים לוקחים אתגרים חדשים, מרחיבים את היכולות שלהם, משנים את ההתנהגות שלהם ומעלים רעיונות חדשים.

במילים אחרות, חברות צומחות כאשר האנשים שבתוך הארגון צומחים קודם.

מנהלים רבים מבזבזים יותר מדי אנרגיה על הארגון במקום להתרכז באנשים שעובדים בתוכו.

מיליוני שעות ניהול מתבזבזות בניסיון עקר ליצור תרשים ארגוני מושלם וניסיון תחם תחומי אחריות בעבודה ספציפית. הם מנסים ליצור את המכונה המושלמת אבל זה מגוחך מפני שמכונות אינן יכולות להשתנות.

מנהלים צריכים להתמקד בפיתוח היכולת של כל עובד בחברה. אני לא מתכוון לשיחה של 5 דקות על השכר השנתי אלא על התנהגות יום יומית.

חשבו על "קהילה" במקום על "מכונה"

תפסיקו לנסות ולהפוך את החברה שלכם לגדג'ט ואת העובדים שלכם לחלקים תחליפיים. נסו לראות את החברה שלכם כקהילה של אנשים בעלי יכולת למידה וצמיחה.

בצעו ארגון מחדש לעיתים רחוקות

ביל קמפבל אמר לי פעם שבזמן ניהל את חברת claris (חברה שנקנתה על ידי אפל), הוא הרחיב את הארגון מעובד אחד ל-100 עובדים במשך 4 שנים מבלי לעשות ארגון מחדש. הוא נתן לתפקידים ולתחומי האחריות להתפתח ביחד עם השוק.

שלמו לעובדים שלכם כדי שירחיבו את תחומי העניין שלהם

אפילו בזמנים כלכליים קשים, יש לעודד את העובדים לקחת שיעורים והדרכות מחוץ לתחומי האחריות בעבודה הנוכחית שלהם. אחרת איך אתם יכולים לצפות שהם יצמחו ויסתגלו לנסיבות החדשות.

היו מחויבים לצמיחה האישית שלכם

עבור יזמים זה בדרך כלל אומר ויתור על שליטה. אבל בואו נודה בזה: אתם לא יכולים לנהל אלף עובדים באותה הדרך שאתם מנהלים עשרה עובדים. למעשה, הצורה המהותית ביותר של צמיחה אישית היא ללמוד להרפות.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים