רוצים תפוקה גבוהה יותר בחברה? תפסיקו להתייחס לעובדים שלכם כילדים

אם תשגיחו בכל דקה על העובדים שלכם, תרגישו יותר טוב אבל זה ימנע מהם לעשות את עבודתם בצורה הטובה ביותר.

אתם יכולים להספיק לבצע הרבה יותר דברים אם העובדים שלכם יעזבו את האינטרנט ויתחילו לעבוד. מספר חוקרים מעריכים את הזמן שהעובדים מבזבזים כהפסדים של יותר מ-130 ביליון דולר. לכן הדבר האחרון שאתם רוצים שהעובדים שלכם יעשו זה שיגלשו בפייסבוק או יקראו מיילים אישיים.

מחקר חדש הנעשה על ידי צוות כלכלנים מצא כי הפיתוי לגלוש באינטרנט (פעולה אסורה) למעשה מנמיך את רמת התפוקה של העובדים.

אני תמיד סקפטית כשמדובר במחקרים בהם מעורבים 60 מתנדבים, שהם למעשה סטודנטים שהתנדבו למחקר כדי לקבל ציון בונוס בקורס מסוים. אבל הפעם התוצאות היו מרתקות: המחקר הראה כי רמת הריכוז ירדה כאשר החוקרים הוסיפו קטע וידאו ואסרו על המשתתפים לצפות בו.

התיאוריה אומרת כי האנרגיה שהמשתתפים משקיעים בדחיית פיתויים מסיחה את דעתם ומורידה את רמת הריכוז שלכם במטלה. לקח: אם תתנו להם לצפות בוידאו, הם יוכלו להתרכז במשימה שלפניהם.

אני בטוחה שזה נכון, בכל פעם שאנחנו מתרכזים במשהו אחר, חוץ מהמטלה שלפנינו כך גדלים הסיכויים שנעשה טעויות.

אך הבעיה הבלתי כתובה כאן זה לא הפיתוי עצמו אלא הרעיון שהמנהל יכנס בכל רגע וינזוף בעובדים מפני שלקחו הפסקה. המחברים של המחקר הנ"ל ציינו את האינטרנט כדוגמא של גורם מרכזי מסיח דעת במקום העבודה, אבל במציאות האינטרנט הוא רק גורם אחד המושך תשומת לב.

גורמים נוספים הם עמיתים בעבודה, תכנון מסיבת יום ההולדת של הבן, הפרק ששודר אתמול בסדרה אחוזת דאונטאון וכל דבר אחר. אני חושבת שזה יותר עניין של ניהול.

לכן, כשיש כל כך הרבה דברים המסיחים את דעת העובדים שלכם, כיצד תוכלו להגדיל את התפוקה? אני אומרת, פשוט תנו להם להיות מבוגרים.

אל תגידו "אסור לגלוש באינטרנט" בגלל שזה בזבוז זמן, אלא בגלל שאנשים מבוגרים צריכים להשגיח על עצמם. אתם צריכים להסתכל על התוצאות ולא להשגיח על התפוקה בכל דקה. רק כאשר יש שינוי בתוצאות אתם צריכים להתמודד עם זה.

המציאות היא שישנם אנשים שזקוקים לשקט מוחלט ויכולים להתרכז בפרויקט במשך מספר שעות מבלי לקחת הפסקה. אנשים אחרים עובדים יותר טוב עם מוזיקה ועם הפרעות המתרחשות לעיתים קרובות. בין אם מדובר על אנשים אחרים או גלישה באינטרנט.

חלק עובדים יותר טוב בסביבה משרדית ואילו אחרים עובדים טוב יותר מהבית. יש אנשים בעלי יכולת חשיבה טוב יותר בבוקר ואחרים בעלי הברקות רק לאחר 10 בערב.

בהתאם לצרכי החברה שלכם, אתם זקוקים רק לאנשים שעובדים טוב בהתאם ללוח הזמנים שלכם או שאתם זקוקים לעובדים שפשוט יעשו את עבודתם בצורה טובה לא משתנה מתי זה יקרה.

רמת התפוקה לא תעלה אם תגידו לכולם להגיע לעבודה באותה השעה או אם תשגיחו על הרגלי הגלישה באינטרנט (גם ככה זה בלתי אפשרי בעידן הסמארטפונים).

מה שעובד זה התמקדות בתוצאות. אם העובדים שלכם לא פטורים מלהגיע למשרד, אתם צריכים לשלם להם לפי שעות על עבודתם (שלמו שעות נוספות במידת הצורך), אבל אם הם פטורים (אנשי מקצוע או מנהלים או אנשי מכירות שטח) תנו להם להיות מבוגרים.

קבעו רף ציפיות, אם צצות בעיות, התייחסו אליהם בהתאם. אם העובדים מבצעים את עבודתם בצורה טובה, למי אכפת אם הם בודקים את הפייסבוק שלהם כמה פעמים ביום.

אתם תרצו את התוצאות הטובות ביותר לחברה שלכם, אז תנו לעובדים שלכם גמישות במקום העבודה ואל תכריחו אותם להיות כמוכם.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים