טיפים לבחירת מערכות אזעקה לעסק

חברות אבטחה מתקינות מערכות אזעקה על מנת לזהות ניסיון פריצה ולהגן על בית העסק. להלן מבחר טיפים לבחירת מערכות אזעקה לעסק שלכם.

ישנן שלושה מערכות אזעקה ומיגון לעסקים המחוברות לגלאים. כל מערכת מחולקת לפי אזורים ובעלת זמני השהייה שונים, כולל מערכת אזעקה קווית, מערכת אזעקה אלחוטית ומערכת אזעקה משולבת:

מערכת אזעקה קווית

מערכת מסוג זה נחשבת לאמינה יותר ממערכת אזעקה אלחוטית, בעלת בלאי נמוך יותר ושאינה תלויה בהחלפת סוללות בגלאים. מערכות זו מחוברת לקווי הטלפון של בית העסק ולכן דורשת חיווט על גביי קירות המשרד.

בעלי עסק נוהגים לשכור את שירותי חברות אבטחה, שמירה , העורכות סיורים במקום במידה וישנה פריצה לבית העסק. בנוסף, מופעל חייגן אלקטרוני המחובר לקווי הטלפון ושולח הודעת התרעת פריצה לבעלי העסק. מערכת זו נחשבת לזולה ביותר.

מערכת אזעקה אלחוטית

מערכות אזעקה אלחוטיות נחשבות למערכות האזעקה היקרות ביותר בגלל השימוש בגלאי נפח אלחוטיים. מערכות מסוג זה אינן מצריכות התקנת רכיבים קוויים בצנרת הפנימית של בית העסק ואין צורך להעביר חיווט על הקירות. המערכת מיועדת לבתי עסק שאינם מעוניינים להשקיע בפתיחת הצנרת של הקירות ושאינן מעוניינים שיראו את הכבלים של המערכת.

מערכת אזעקה משולבת

מערכות אזעקה המשלבות בין מערכות אזעקה קוויות למערכות אזעקה אלחוטיות ומכילות את יומן הפעילות של המערכת, כולל שעת הפעלת המערכת, מתי נוטרלה, באיזה אזורים הופעלה האזעקה, האם ישנה תקלה במערכת ועוד.

סוגי גלאים

כל מערכת אזעקה בעלת גלאים התרעה ובזמן שאדם לא מורשה נכנס לעסק שלך, הגלאים מפעילים את מערכת האזעקה ומתריעים על הפריצה באמצעות צופרים חזקים. להלן סקירה של סוגי הגלאים הקיימים בשוק:

גלאי מגנטי
גלאי מגנטי הינו גלאי המוצמד לדלתות, חלונות ותריסים באמצעות שני מגנטים המתחברים לדלתות, חלונות ותריסים ויוצרים מעגל מגנטי סגור. המערכת מופעלת כאשר המעגל המגנטי נפתח בשל פתיחת החלון/ הדלת/ התריס ע"י הפורץ. מערכות זו הינה היעילה ביותר למניעה אזעקות שווא.

גלאי נפח פנימי וחיצוני
גלאי נפח הינו הגלאי הסטנדרטי ביותר ונחשב לזול יחסית. גלאי נפח פנימי מגלה כל תנועה או שינוי בנפח המשרד כתוצאה מחדירה לבית העסק ומסוגל להתריע על פריצה ממספר מקומות בו זמנית. גלאי זה פועל באמצעות קרן אינפרא אדומה המכסה זווית של 90 מעלות עד למרחק 12 מטרים.
גלאי נפח חיצוני מתאים לעסק שבו שוהים עובדים לאחר שעות העבודה ומותקן מחוץ לבית העסק, מה שמאפשר תנועה חופשית בתוך מבנה בית העסק. גלאי מסוג זה מופעל ע"י שתי קרנות אינפרא אדומות המכסות את המבנה החיצוני של בית העסק במרחק של עד 50 מטרים.

גלאי אקוסטי
חנויות רבות נוהגות להתקין גלאי אקוסטי (נקרא גם גלאי שבר זכוכית) לשמירה על חלונות הראווה. גלאי זה מזהה כל רעש במתחם העסק שלך, כגון דיבור, קדיחה, שבירת חפצים, גרירה של ציוד ועוד באמצעות מיקרופון רגיש המחובר למערכת האעזקה.

גלאי סורג
גלאי סורג מתחבר לחלונות של בית העסק ויוצר סורגים אלקטרוניים בלתי נראים על גביי החלונות. כל חפץ או אדם שעובר דרך הסורג מפעיל את האעזקה.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים