טיפים לבחירת ריצוף פרקט למשרד

מאת: ענבל ראוכורגר

בכדי לשדרג את המשרד אין צורך בהרמת מרצפות, שיוף או פוליש, אלא לאמץ את טרנד העיצוב החם, המהיר והזול ביותר: הפרקט. הכירו את הסוגים השונים וקבלו טיפים לבחירה מושכלת.

שדרוג המשרד ביום אחד

שיפוץ הוא לרוב פרויקט יקר ומאומץ אך לא עוד. כיום ניתן לשנות בתוך מספר שעות את מראה המשרד בעזרת משטחי פרקט ולכסות ריצוף ישן, שבור או כזה שאיבד מהברק שלו בפעולה כוללת שמחירה אלפי שקלים בודדים בלבד.

למשטחי הפרקט יתרונות רבים: הם עמידים, ניתן לשימוש לאורך זמן והם אינם הורסים את הריצוף תחתם, כך שאם תשנו את דעתכם תמיד תוכלו להסיר את לוחות הפרקטים ולחזור לריצוף המקורי. בנוסף, הפרקטים תמיד נראים נקיים וזקוקים לתחזוקה סטנדרטית.

אם בעבר סוג עיצוב זה היה שמור ללשכות עורכי דין ומשרדי רואי חשבון יוקרתיים, הרי שהשילוב בין מחיר אטרקטיבי למראה ייחודי הביא רבים לאמץ את הטרנד, וכיום גם חברות צעירות ועסקים קטנים ובינוניים מרצפים את המשרדים שלהם בפרקט.

כך תבחרו פרקט לעסק

פרקט למינציה – משטח מעץ דמוי פרקט. הסוג המוכר והזול ביותר, קל להרכבה, קל לניקוי ומצויד בשכבת הגנה המונעת שריטות ופגיעה במשטח. אידיאלי למעסיק המעוניין במראה מכובד למשרד במחיר שפוי.

החסרונות לסוג זה הם שבכל זאת מדובר במשטח מעט פחות איכותי מפרקט מעץ מלא, הדורש תחזוקה אחת למספר שנים ולעיתים החלפת המשטח כולו, כך שאם אתם שוקלים לרצף משרד קבע ולא ארעי – כדאי לשקול את האופציה היקרה יותר שתוכיח עצמה לאורך זמן.

פרקט מעץ מלא – לכאורה מדובר בסוג המובחר ביותר מבין שלושת סוגי הפרקטים, ועם זאת הוא מצויד בפחות הגנות מפרקט למינציה, לדוגמה, כך שבתוך מספר שבועות מרגע התקנתו אתם עלולים למצוא עליו סימני שריטות ומשקעים עקב משקל כבד שהונח עליו. מסיבה זו למשרדים בהם תנועה ערה של עובדים ולקוחות לא מומלץ לבחור בפרקט מעץ מלא.

פרקט במבוק – סוג חדש של פרקט שנמצא איפשהו בטווח שבין למינציה לפרקט מעץ מלא. הוא אטרקטיבי בשל צבעו הבהיר ומשרדים המבקשים לעצב במוטיבים של אור ורעננות – ייהנו ממנו.

החיסרון של פרקט במבוק הוא בעמידות הנמוכה ובעובדה כי גם עליו, כמו על פרקט העץ, ניתן בקלות לראות סימנים, שריטות וחבלות.

אל תעשו את זה בעצמכם

מכוון שהדבקת פרקט היא פעולה עדינה המצריכה דיוק רב, מוטב שלא תנסו זאת בעצמכם ושכרו שירותיה של חברה מקצועית שזהו תחום ההתמחות שלה. אנשי מקצוע מתחום זה מצוידים בכלי חיתוך מיוחדים לטיפול בפרקט, חומרי הדבקה שיבטיחו עמידות גבוהה ועין טובה לביצוע פעולת ריצוף מושלמת.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים