איך לשמור על סביבת עבודה בריאה ויעילה

במצב הכלכלי הנוכחי, חיוני שהעובדים ינצלו את הזמן ביעילות ויהיו ממוקדים ככל שניתן. מניעים כמו שכר, הטבות ותוכניות פרישה חיוניים כדי לשמור על מערכת יחסים ארוכת טווח עם העובדים. חברות נוטות להתעלם מנושאי בריאות כמפתח להצלחה, אך מסתבר שמחלות שונות כגון מחלות לב, סוגי סרטן וסוכרת הם בין הגורמים המובילים לתמותה בארצות הברית.

ארגונים רבים מעודדים את עובדיהם לנהל אורך חיים בריא המלווה בדיאטה מאוזנת ואימון גופני. מעסיקים המעודדים סביבת עבודה בריאה יכולים ליהנות מעלייה ביעילות העובדים, נוכחות מלאה של העובדים ופוליסות ביטוח בעלויות נמוכות יותר. לבריאות האישית של העובד יש את הפוטנציאל לייצר יותר תוכן ולהעלות את רמת היעילות.

תשנו את מצב הרוח של העובדים

מעסיקים רבים מכירים את הקשר בין בריאות אישית לבין הצלחת העסק. חלק מהארגונים מציעים חדרי כושר בתוך החברה או הנחה בחדרי כושר מקומיים. חברות אחרות מציעות תפריט דל קלוריות ואורגני בחדרי האוכל. למרות שאלו אופציות טובות לעובדים, ישנם מספר אלטרנטיבות שיעודדו סביבת עבודה בריאה בקרב העובדים.

הליכה היא אחד התרגילים הפשוטים ביותר שיעזרו לכם לשמור על פוריות ובריאות. ישיבה ממושכת מפחיתה את תהליך חילוף החומרים של הגוף ומגבירה את הסיכון להשמנה. עובדים המחוברים למחשב ולשולחן, לעיתים קרובות סובלים מעייפות ורמת הריכוז יורדת. כאשר רמת הריכוז נמוכה רמה היעילות יורדת בהתאם.

באמצעות הפסקת הליכה קצרה, עובדים יכולים "להטעין" את המוחות שלהם ולהגיע ליותר הישגים בזמן קצר יותר. הדבר עוזר הן לבריאות העובדים והן למטרות הארגון.

ניהול נכון של הישיבות בחברה

לעיתים קרובות מדי, הפגישות היומיות או השבועיות נחשבות להזדמנויות מבוזבזות. רוב הישיבות המשרדיות ארוכות מדי, לא מנצלות את האסטרטגיות של החברה ולא מעודדות את השתתפות העובדים ומתן משוב.

ישיבות צריכות להימשך עד שעה בעוד שההיקף הממוצע של תשומת הלב של אדם מבוגר נמשכת בין 15 ל-20 דקות. כדאי לחלק את הפעילות לחלקים קטנים יותר של עבודה בקבוצות או להכין מצגות קצרות שיעזרו לעובדים להתרכז.

מנהלים מסוימים ממליצים כאלטרנטיבה טיולי כוח, קבוצות אנשים הדנים בנושא כלשהו תוך כדי פעילות גופנית באוויר הצח. כדאי להרחיב את הפעילות הנ"ל לחדרי הכושר של הארגון כדי שהעובדים יוכלו להשתתף בפעילות אירובית וכך הבריאות האישית ושיתוף הפעולה בין העובדים ישתפרו.

הציגו את נושא הבריאות ככיפי ומעשי

אחת הדרכים הטובות ביותר לעידוד עובדים לנהל אורך חיים בריא היא להנחיל את אורך החיים הבריא כחלק מביטוח הבריאות של הארגון.

עובדים בריאים מפספסים פחות ימי עבודה בשל מחלה אישית והם יעילים יותר במהלך יום העבודה. אז למה לא לתגמל אותם באמצעות דמי בריאות מופחתים? במילים אחרות, עובדים בריאים נהנים מהעבודה הקשה שלהם במשרד ובמכון הכושר וכך הם מתוגמלים פיזית וכלכלית.

תמריץ נוסף, הוא ליצור קבוצות המתחרות לרדת במשקל בדומה לתוכנית הטלוויזיה לרדת בגדול.

בעוד שהעובדים נהנים מהתחרות ומהחיבור לתרבות הפופ, הם גם מכניסים לחייהם פעילות גופנית ותזונה בריאה. כל פעילות גופנית קבוצתית על בסיס קבוע, כגון ריצה או הליכה קבוצתית משפרת את הבריאות והאינטראקציה הבינאישית בתוך מקום העבודה.

דרך נוספת לשיפור התקשורת הבינאישית בין העובדים היא יצירת קבוצות ספורט. סופטבול, כדורסל, כדורגל, או פוטבול יכולים להגדיל את המוטיבציה ולבנות גיבוש חברתי בארגון. קבוצות ספורט מעודדות את כל העובדים לחלוק את העבודה והידע שלהם. קבוצות טובות בין אם במגרש או במשרד בנויות על אמון, אמינות וכבוד.

עודדו עובדים בריאים ומאושרים

על ידי נקיטת צעדים אסטרגיים כלפי קידום הבריאות בארגון, רמת שביעות הרצון של העובדים, המוטיבציה ורמת היעילות עולות.

על ידי הבנת הצורך בפעילות גופנית יומית קבועה במהלך יום העבודה, מעסיקים נהנים מרמת יעילות גבוהה יותר, ניצול יעיל של הזמן, פחות ימי מחלה ועלויות ביטוח נמוכות יותר.

צוות עובדים מוצלח ויעיל יכול להתקיים במגרש, בחדר הישיבות ובחייהם האישיים של העובדים רק כאשר החברה מכירה בחשיבותה של יצירת סביבת עבודה בריאה.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים