10 סיבות למה לבעלי עסקים קטנים כדאי לעבוד מהבית

בשבוע שעבר, מנכ"לית יאהו, מריסה מאייר, הנחילה מדיניות חברה חדשה לעובדים העובדים מביתם באמצעות האינטרנט. מדיניות דומה אימצה חברת Best Buy.

בארה"ב 1 מתוך 10 עובדים, עובד מהבית. בעלי עסקים קטנים ויזמים מעדיפים לעבוד מהבית כדי להפחית הוצאות כלליות ולהגדיל את גמישות העבודה. לעיתים קרובות, העובדים שלהם עובדים מהבית מסיבות דומות.

למה לעבוד מהבית זה רעיון טוב:

כולם עושים את זה

אל תתנו לאף אחד להגיד לכם שעבודה מהבית תימנע מכם לממש את הפוטנציאל שלכם. רשימה של אנשים בעלי הישגים מרשימים שעבדו מביתם כוללת את היזם ריצ'ארד ברנסון, מהנדס אמזון ראשי – ג'יימס המילטון, מאמן אישי ומנכ"ל – ג'ף היימן, קרייג ניומארק מייסדד קרייגליסט.

אתם תמיד נגישים

אל תתנו לאף אחד להגיד לכם שעבודה מהבית תגרום לכם לאבד לקוחות, ספקים או שותפים עסקיים או שיותר קשה לנהל את העובדים בצורה כזו. אחד היתרונות (או החסרונות) של עבודה מהבית זה שאתם תמיד נגישים.

אתם נוסעים פחות

על פי מחקר הנערך באוניברסיטת סטנפורד, 600,000 אנשים נסעו לעבודה במשך 90 דקות או יותר מ-50 ק"מ. דמיינו את הזמן שאתם מבזבזים בחברת הסטארט אפ שלכם או בעל הקטן שלכם כדי להגיע למקום העבודה. כל עסק שיכול לפעול באופן וירטואלי ממיקום נייד יכול להגדיל את רמת התפוקה בחברה.

אתם מסלקים הסחות דעת

נכון שעבודה במשרד יכולה להציע סנרגיה וכימיה אך היא גם מציעה הסחות דעת מיותרות. קלי אן קולינס, משווקת עצמאית טוענת שלא תחסר לה העבודה המשרדית: "עבורי זה היה אתגר אמיתי לעבוד במשרד, אנשים כל הזמן עשו רעש, באו לבקר, הביאו לי עוגות יומולדת".

אתם מפתחים הרגלי עבודה טובים יותר

המפתח לעבודה מהבית או ניהול צוות העובד מהבית זה לפתח מדיניות אפקטיביות. המדיניות מכריחה אתכם לחשוב על הרגלי העבודה שלכם ושל הצוות שלכם.

אתם יוצרים כוח עבודה טוב יותר

האינפוגרפיקה המצורפת למאמר מציגה את היתרונות הרבים מעובדים העובדים מהבית. לדוגמא, עובדים העובדים מהבית יותר פרודוקטיביים ב-10-20 אחוזים. כמו כן, 76 אחוזים היו מוכנים לעבוד שעות נוספות ו-36 אחוזים מהעובדים היו מעדיפים לעבוד מהבית מאשר לקבל העלאה בשכר.

אתם יוצרים תנאים אידיאליים

רמת ההצלחה של תוכנית של עבודה מהבית תלויה בצורה בה אתם מיישמים אותה. סנדרה וילי מחברת הייעוץ Boomer מציעה את הצעדים הבאים שיסייעו לכם ליצור סביבת עבודה מושלמת לעסק שלכם. הצעדים כוללים שיחה עם העובדים, מתן אפשרות בחירה לעובדים האם לעבוד מהבית או מהמשרד וכן שימוש בטכנולוגיה המתאימה שתאפשר לעובדים לעבוד מהבית.

אתם בוחרים בחירות פרגמטיות

תסתכלו על אופציות העבודה מהבית: האם אתם רוצים לעבוד כיזמים עצמאיים או לעבוד עם צוות עובדים. אתם חייבים לשקול ולבחור בדרך היעילה ביותר לנהל את החברה שלכם. חלק מהעבודות לא יכולות להתבצע מהבית על בסיס חיבור אינטרנטי.

אתם מעודדים חדשנות

פררנה גופטה, מנהל בחברת Smule Inc, רוצה להמציא מחדש את המשרד כמקום המעודד תקשורת פתוחה, רעיונות חדשים ומחזק קשרים אישיים ומקצועיים. אך יחד עם זאת גופטה מדגיש ואומר שהרעיונות החדשניים ביותר מגיעים כשאתם מבלים זמן לבד. "זמן הלבד" נוצר כאשר חלק מהעובדים עובדים מהבית חלק מהזמן, ובגלל שאתם נותנים להם את הכלים וסומכים עליהם כשהם עובדים מהבית.

זה פשוט הגיוני

בסופו של דבר, הסיבה העיקרית שבעלי עסקים קטנים ויזמים עצמאיים צריכים לשקול גישה של עבודה מהבית היא שעם הטכנולוגיה הזמינה כיום, זה פשוט מעשי יותר. ג'ני וונג, יזמית וסופרת אומרת שכיום, אין מקום טוב יותר לעבוד בו מאשר הבית שלכם. אבל חשוב לזכור מספר טיפים חשובים שיסייעו להם לנהל את העסק מהבית ולא לצאת מדעתכם.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים