4 טריקים להצגת מצגות שאתם חייבים לנסות

הטיפים הבאים יעזרו לכם לעצב מצגת שבאמצעותה תוכלו להציג את הרעיון שלכם עם ביטחון עצמי, לא משנה עד כמה יש לכם פחד קהל.

אם אתם מפחדים רק מלשמוע את הביטוי "נאום בפומבי", ז'ק הולמן, מפתח בולט בחברת GitHub (חברה המתמחה בפיתוח תוכנות), מרגיש את הכאב שלכם. לכן הוא השיק השבוע את speaking.io, אתר האינטרנט האולטימטיבי לאנשים המפחדים לדבר בפומבי. האתר מציע טיפים יוצאים מן הכלל על איך להתגבר על הפחדים שלכם, וכן מייעץ כיצד להכין נאום מצוין תוך שמירה על התעניינות האנשים בזמן הנאום.

למרות שהולמן יותר מפתח מאשר דובר, במהרה הוא נשאב לתרבות הנאומים ב-GitHub, שם הוא כתב לאחרונה בבלוג שלו, שכמעט חצי מ-240 העובדים בחברה נאמו בשנה שעברה. "הנאומים הראשונים היו מעניינים והמשכתי משם ובסופו של דבר מצאתי את עצמי נואם במשרה מלאה. נאום זה כמו כישרון נוסף".

שאלתי את הולמן איך הוא הצליח להתמחות באמנות הנאום וכיצד אנשי עסקים יכולים לשפר את המצגות שלהם. הנה הטיפים שהוא נתן:

זכרו שאתם מספרים סיפור

הולמן טוען כי "הנואמים הטובים ביותר הם אלה המבינים שנאום זה כמו לספר סיפור. זה לא נוקשה כמו באקדמיה. הם צריכים להיות קצת בידוריים".

כשאתם מחברים נאום, זכרו להתמקד על האלמנטים שאתם הייתם מתעניינים לשמוע. היו כנים בצורה אכזרית עם עצמכם לגבי השאלה האם התוכן שלכם משכנע או לא.

הטיפ הראשון: נסו לצלם את הנאום שלכם כדי לראות האם אתם מצליחים לתפוס את תשומת הלב שלכם.

שמרו על זה פשוט

כל נאום צריך להיות מנוסח בנקודות פשוטות כך שהקהל שלכם יהיה מסוגל לעכל ולהפנים את המידע. הולמן אומר "כשאתם רואים מישהו שרשם 100 נקודות שונות בשקופית אחת, זה מעשמם. עקבו אחרי כלל השלוש, שלוש נקודות פשוטות המקבצות את הנושאים השונים, זה יעביר מסר הרבה יותר חזק".

למידה מאחרים

למידה מתוך עשייה היא דבר אחד. הולמן טוען כי למידה ממומחים יכולה לעזור לכם להשתפר. הולמן מעריץ של חברת אפל, צפה ביו טיוב בסדרה של קטעי וידאו על המצגות של סטיב ג'ובס. לאחר הצפייה הוא קיבל תחושה טובה לגבי מה שהקהל רוצה. סטיב ג'ובס היה איטי, פשוט ושקול. הוא ידע איך לספק את גורם ה"וואו", מה שגרם לנאום שלו להיות בלתי נשכח. בדרכים רבות הוא היה הנואם המושלם.

חזרו על עצמכם

המטרה אף פעם לא צריכה להיות דחיסת כל המידע לנאום. לכן, חוץ מלעבור על כל הנקודות המרכזיות, אתם צריכים לחזור על עצמכם בעקביות. הולמן אומר כי "חזרה על דברים היא אחד הדברים שהופכת את בני האדם למספרי סיפורים טובים. חוברות הקומיקס האהובות עליי מתחילות תמיד עם בדיחה, ובהמשך עם חוזרים אליה ומשנים אותה בהתאם. חשוב שהקהל יעקוב אחרי מה שאתם מנסים לומר".

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים