איך לבחור מערכת ישיבה למשרד

משרדים רבים בעולם משקיעים מחשבה רבה בבחירת מערכות הישיבה, וזאת משום שמערכות הישיבה משמשות מעין כרטיס ביקור לעסק.

מערכות הישיבה במבואה של המשרד נועדו לאזור המתנה עבור לקוחות, שלרוב נוטים לגבש את העמדתם הראשונית על העסק על סמך איכות אזור ההמתנה ככלל ומערכת הישיבה בפרט. כמובן שמזכירה חייכנית ושירות אדיב לא באים על חשבון מערכת סופר נוחה.

במשרדים שהם מונוטוניים ואפרפרים (ולפעמים מעט קודרים) מערכות הישיבה עשויות להיות גולת הכותרת של החלל המשרדי כולו, וזאת משום שהן מאפשרות הכנסת אלמנט של יוקרה ומעט צבע בנוף המשרדי.

רכישת מערכות ישיבה למשרד, להבדיל מרכישת סלון ביתי, היא איננה משימה פשוטה כלל, וזאת מכיוון שעליה למלא שתי פונקציות עיקריות וחשובות:

  • עליה להיות נוחה ומזמינה עבור הלקוח
  • לשדר רושם עסקי ופחות ביתיות

לכל מי שמתלבט כיצד לבחור את מערכת הישיבה האידיאלית עבור משרדו, הכנו עבורכם מספר טיפים לבחירת מערכת ישיבה נכונה.

לחשוב על מראה סולידי

מערכת ישיבה אשר מיועדת לשימוש משרדי חייבת לעשות רושם עסקי וענייני. לדוגמא, אם בסלון הבית נבחר במערכת ישיבה בעלת בהדפסים מעניינים או בצבעוניות עליזה, הרי שבמערכת ישיבה משרדית עלינו לחשוב בצורה מאוד סולידית ולפעמים גם קרה.

בחירת הצבע של מערכת הישיבה

רצוי לבחור בצבעים מונוכרומטיים כהים, כגון מבורדו, חום כהה או שחור.

בחירת חומר הגלם ממנה עשויה מערכת הישיבה

רצוי לבחור בחומר גלם שאינו בד, משום שמערכות ישיבה עשויות בד משדרות אווירה יותר ביתית, ולאו דווקא יתאימו לסביבה משרדית. לכן, פינת הישיבה המיועדת משרד תהיה לרוב עשויה מעור או זמש.

השילוב העיצובי בין המרקם של העור ובחירת הצבעים הכהים, זה מה שמשדר מראה מכובד ויוקרתי.

חשוב לזכור, כאשר אנו בוחרים רהיטים למשרד רצוי שישרתו את ההווי של החברה, בעלי עיצוב נקי ללא קשקושים. וזאת כדי ליצור תחושה מקצועית כמעט באופן מידי. כשאנו מעצבים את המשרד חשוב להתייחס לעיצוב הכללי של המשרד ולצבעים השולטים בו.

נוחות היא שם המשחק

לא נבחר מערכת ישיבה עפ"י מראה בלבד, חשוב לתת יחס רב גם לנוחות. לדוגמא, כורסאות ישיבה נוחות בכניסה למשרד יהפכו לקוח עצבני לטיפה יותר נינוח. הרי שמערכת הישיבה במשרד תשמש ב98% אחוז מהפעמים לקוחות או גורמים נוספים שיש לכם מולם אינטרס עסקי. ולכן חשוב לתת להם להרגיש בנוח, ובמקביל לתת להם להתרשם מהעיצוב האלגנטי של המשרד או העסק.

כמה זה יעלה לנו?

ובכן, ישנן מערכות ישיבה בסיסיות וישנן מערכות יותר מתוחכמות, לכן גם טווח המחירים ישתנה בהתאם לדגם.

מערכת ישיבה ממוצעת תעלה לכם לרוב החל מ-1,500 ₪, וזאת עבור מערכת בסיסית ביותר, ותוכל להגיע למחיר של עד 30,000 ₪ עבור מערכות הישיבה המפוארות ביותר (תלוי בתקציב ובצורך).

לתשומת לבכם, בחלק מהמקרים המחיר של מערכות הישיבה היקרות יותר עשוי לכלול בתוכו את עלות שולחן פינת הישיבה. במידה ואינכם זקוקים לשולחן כזה ניתן לבקש הצעת מחיר ללא התוספת, מה שעשוי להוזיל לכם את הרכישה. וכן רכישה של כורסאות או ספות למשרד נחשבת להוצאה מוכרת, וניתן להזדכות עליה במע"מ.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים