מימון לרכב

הלוואה אטרקטיבית לרכישת רכב לעסק

מימון לרכב, שאלות תשובות

ביזנס סיטי מציג מבחר שאלות ותשובות בתחום מימון רכב לעסק

מה הצעד הראשון בדרך לרכישת רכב לעסק?ואם אנו מעדיפים להשכיר רכב?

מה חשוב לבדוק לפני שמתחייבים להלוואה?

1.מה הצעד הראשון בדרך לרכישת רכב לעסק?

רבים חוששים מרכישת רכב לעסק באמצעות הבנק ונמנעים מהשיחה הגורלית עם מנהל הסניף. לעיתים החשש הזה אף גורם להם לוותר כליל על הרעיון או לדחות אותו למועד מאוחר יותר, עד שיאזרו אומץ.

עם זאת, שינויים שנעשו בתחום המיסוי, הרישוי והמסלולים למימון רכב הופכים את הרכישה לתהליך קצר ובעיקר – פשוט מאוד. כיצד? חברות האשראי, המתמחות העיקריות בתחום ההלוואות לרכב, מציעות לעסקים מסלול שאינו כולל שיעבוד הרכב.

התהליך כולל בדיקת יכולותיו של בית העסק המבקש, ואישור הלוואה לאחר שהוכחה יכולתו של העסק לעמוד בהחזרים החודשים לאורך זמן. בנוסף, מציעות חברות האשראי אופציה להחזרים גמישים ואף לפירעון מוקדם, מה שמקל מאוד במידה והעסק מתקשה להתחייב להחזר חודשי.

2. ואם אנו מעדיפים להשכיר רכב?

עבור עסקים שאינם מעוניינים להחזיק בצי רכבים קבוע ומעדיפים השכרת רכב לתקופה של עד 3 שנים, אופציית הליסינג הינה הכדאית ביותר.

ברגע שקיבלתם את ההחלטה להשתמש בשירותי הליסינג דעו כי הדרך עד ליום בו תשבו בנוחות ברכב ותנהגו בו למשרד – קצרה ביותר.

היתרון הגדול בענף הליסינג הוא במבחר הרכבים וזמינותם. אם אתם מעוניינים להעניק רכב חברה גם למנהלים בעסק וגם לסוכנים בשטח, בחברה הליסינג תמצאו את הרכבים המתאימים לשני הסוגים: רכב יוקרתי למנהלים, ורכב עמיד ונוח לנסיעות ממושכות, זאת עבור הסוכנים בשטח.

3.מה חשוב לבדוק לפני שמתחייבים להלוואה?

מסלולי המימון לעסקים שונים ומגוונים והפיתוי לרכוש רכב במהירות עלול לזמן מכשולים. לכן חשוב לפני הכל להגדיר תקציב לביצוע הרכישה / ההשכרה ולקבוע מהו הסכום שניתן יהיה לפרוע בכל חודש, מבלי להיכנס לתסבוכות. הגדרת תקציב כללי והחזרים חודשיים הכרחי להצלחת התהליך.

שנית, ערכו השוואת מחירים. אל תתפתו להצעה הראשונה שתקבלו ובדקו מה מציעות הסוכנויות השונות, חברות הליסינג וחברות האשראי. מומלץ להיכנס לשיטוט מהיר גם באתרי האינטרנט המציעים סקירה כללית של סוגי הרכבים והתעריפים לרכישה או השכרה.

אומנם מדובר בסקר שוק לא קטן אך עבודת התחקיר שתבצעו תבטיח רכישה/ השכרה מוצלחת בעסקה הוגנת ומשתלמת.

בדיקה עצמית היא תהליך הכרחי אך מי שיוכל להעניק לכם את כל התשובות הוא איש מקצוע. אל תוותרו על פגישה עם נציג מטעם סוכנות הרכב, חברת הליסינג ו/או נציג חברת האשראי. בפגישה העלו שאלות והתעקשו לקבל תשובות מקיפות והבהרות לנושאים שאינם ברורים כגון: מיסוי הרכב, תהליך טסט לרכב מושכר, פירעון מוקדם ועוד. בהצלחה.

be-inspiration מפתחים אנשים מקדמים עסקים